Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A mai világban tényleg baleksá...

A mai világban tényleg balekságnak számít, amit tettem?

Figyelt kérdés
Egy pláza mosdójában találtunk 2 barátnőmmel egy pénztárcát kb. 15000 forinttal. Mikor mentünk kifele, egy anyuka jött szembe a kislányával és mivel csak mi voltunk bent, tőlünk kérdezte, nem találtunk-e egy pénztárcát. A tárca a barátnőmnél volt, én mondtam, hogy de igen, megtaláltuk, a barátnőm vissza is adta neki. De aztán mikor kijöttünk, a barátnőim nekem estek, hogy hogy lehetek ilyen balek, egy csomó mindent vásárolhattunk volna abból a pénzből, ha letagadom, hogy nálunk van. Teljesen ledöbbentem. Ez tényleg balekság? Velem van a baj, hogy én ezt tartom normálisnak?
2011. dec. 11. 11:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen cselekedtetek. Ennyit tudok mondani.
2011. dec. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
helyesen cselekedtél. A barátnőd meg egy h.lye p.csa. Ha ő vesztette volna el, gondolom akkor nem ez lenne a vékeménye.
2011. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom, karácsony előtt most az anyuka is sok mindent tud venni belőle a kislányának.

Csatlakozom: te csinálod jól! Gondolom, most te is jobban érzed magad, hogy ekkora örömet szereztél ezzel, az a nő most kellemesen csalódott az egész emberiségben, és szép lesz az ünnepük.


Hát nem megért 15 ezret, hogy emelt fővel, egyenes derékkal tudsz az utcán járni?


:D

2011. dec. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Remélem a barátnőid nem gondolták teljesen komolyan.
2011. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos a mai világban a "Tisztességes" és a "Becsületes" fogalmak a balekság szinonimái...én személy szerint már megszoktam ezt, nálam lassan már pozitív értelmet nyer a "balek" jelző.

Amúgy büszke vagyok rád, mert nagyon ritka az ilyen ember!


Aki nem balek, az eltette volna a pénzt, rezzenéstelen arccal letagadta volna, hogy megtalálta, sőt, még egy sort ordibált is volna az anyukával,(hogy milyen jogon gyanúsítgatja) szigorúan ügyelve rá, hogy a kislányt mindenképp megríkassa.

2011. dec. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy mindhárman olyan rossz anyagi helyzetben lennétek, hogy 15 000 Ft jelentené a havi megváltást. Lényegesen nagyobb szüksége lehet viszont egy anyukának. Nem tudhatjátok, hogy mire kellhet nekik az a pénz. Így legalább tiszta maradt a lelkiismeretetek. Kíváncsi lettem volna, hogy utána képesek vagytok-e tükörbe nézni. Bár a két "barátnőd"...Szívesen váltanék velük egy-két szót. Mellesleg igen felemelő érzés jót cselekedni. Az anyuka minden bizonnyal nagyon hálás volt.
2011. dec. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted.
2011. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
ez lenne a normális. akik szemében a tisztesség balekság, azokkal én nem keverednék.
2011. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Megkérnélek,hogy nézz magadba őszintén,és tedd fel a kérdést:Szívből tettem azt,amit tettem? milyen érzésem volt utána? volt-e benne kényszer,mert azt tanították,hogy csak akkor vagyok erkölcsös,ha visszaadom,vagy szívből jött a dolog?
2011. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Neked kell eldöntened, hogy balekság-e helyesen cselekedni.

Az a pénz a nő tulajdona, tudva azt, hogy kié a pénz, innentől kezdve lopás lett volna megtartani. Ebben a megvilágításban már érted, hogy jól csináltad?


A barátnőidet én sürgősen lecserélném a helyedben...

2011. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!