Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik előbb köszönni?

Kinek illik előbb köszönni?

Figyelt kérdés
Húszas nő vs. "hierarchiában felette álló" harmincas férfi:)
2011. dec. 12. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az adott hierarhikus viszony mellett is - természetesen az úrnak.
2011. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szándékosan nem írtam többet,majd ha jönnek még válaszok,kifejtem!

Köszönöm!:)

2011. dec. 12. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennyire szerintem nem egyértelmű. Ha olyan környezetben találkoznak, ahol fontos a hierarchia, akkor egyértelműen a nő köszön előre.

Például ha az egyetemen jön velem szembe a harmincas doktorandusz tanárom, akkor nyilván köszönök előre, mert ott nem mint nő és férfi, hanem mint tanár és diák jelenünk meg. De ha összefutunk mondjuk egy szórakozóhelyen, akkor jogosan várhatom el, hogy előre köszönjön, mert ott mint férfi ismerős van jelen, nem mint tanár.

2011. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is úgy gondolom ahogy az előttem hozzászóló, hogy ha egy tanárról van szó akkor a nő köszönjön előre.Vagy mondjuk esetleg orvosnál stb. Bármely más helyzetben meg a pasi köszönjön először... Kérlek írd le a konkrét szitut,mert így nem tudom elképzelni.

21(L)

2011. dec. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!