Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mindenképpen illik köszönni?

Mindenképpen illik köszönni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy tanárom az egyetemen, akivel viszonylag jóban voltam, sokat beszélgettünk órák előtt ilyesmi.


Mostanában megváltozott a dolog, és nem tudom mire vélni.

Mindenesetre azt, hogy kerül, el tudom viselni.

De, hogy ha elmegy mellettem, úgy hogy megteheti, hogy nem vesz észre, mindezt úgy, hogy közben tudom, hogy igen, mert annyian mennek el mellettem, és mindenki köszön, és odajön...

Ő ilyenkor elkerül. Bevallom rosszul esik.


A kérdésem az: attól, hogy a tanárom, ha észrevesz, illik köszönnie, nem?


2011. dec. 6. 23:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Illene, de úgy látszik őt nem tanították meg a jó modorra.
2011. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Te vagy a diak, O a tanar, Neked illo elore koszonni, ha fogadja ha nem.
2011. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen - ennek ellenére - megilleti a köszönés. Tudod..én azért adandó alkalommal odaállnék elé és megpróbálnám tisztázni a helyzetet. Valami olyasmivel, hogy "tanár úr..mintha az utóbbi időben történt volna valami, aminek folytán változtatott a megítélésemen. Szeretném megkérdezni: hibáztam-e valamiben..mert ha igen, szeretném jóvátenni". Ezzel "falhoz állítanád"; kénytelen lenne elmondani, mi történhetett. Esetleg igaztalan dolgokat hallott rólad, rosszindulatú emberektől? Ha ő tanár, tudnia kell értékelni a nyiltságodat..válaszolnia kell. Remélem, tisztázódik ez a kínos helyzet. Sok sikert!
2011. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


Eddig mindig rámköszönt utcán is, hasonlók, ezért nem értem, hogy mi van, mert nem tudok olyanról, hogy valamit rosszul tettem volna.

2011. dec. 7. 11:35
 5/18 A kérdező kommentje:
emellett tegeződünk, persze minden diákkal tegeződik..
2011. dec. 7. 11:37
 6/18 anonim ***** válasza:

10:46-os vagyok:


Nyilván nem is tettél semmi rosszat. Azért javasoltam, hogy ezekkel a mondatokkal próbáld szóra bírni, mert ha úgy kezded, hogy "vajon mi rosszat tettem?" - akkor, ha valóban értelmes ember (és feltételezem, igen), rögtön arra gondol: "nicsak! ez a tanítványom mennyire karakán! Érzékeli, hogy történt valami - és magyarázatot kér. De ahogy kéri! Aaaz igen! Tapintattal és szerénységgel; hajlandó nekem "megelőlegezni", hogy ő követett el hibát. Nem akármilyen ember ez!"

És tudod, ha idáig eljut, esetleg feszengve és szégyenkezve, de bevallja Neked, hogy "felült" valami baromi hülyeségnek, amit valahol, valakitől hallott Rólad. Innentől aztán helyreáll a rend.

Sokszor, nagyon sokszor mások rontják le a renoménkat - és nem is tudunk róla. Máskor buta félreértések adódhatnak - annyira kiszámíthatatlanok a mindennapi helyzetek..

Szóval, én a helyedben megpróbálnám. Szia!

2011. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

köszi :D


megvárom a ma estét, előadást tartok az óráján, ha akkor is ezt játssza, utána megkérdezem...

2011. dec. 7. 11:58
 8/18 anonim ***** válasza:
Na, mi történt? Én scak most olvastama kérdésedet, de az eddigi válaszok jók, egyetértek, sé érdekel a fejlemény.
2011. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt 11.45-ös vagyok:


szorítottam Neked, hogy sikerüljön megoldani a helyzetet. Történt-e valami megnyugtató? Örülnék, ha igen.

2011. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem, mire az előadást tartottam volna, hulla voltam, a kimerültségen felül, így nem igazán sikerült jól. Emellett most nem tudtam értelmezni hogy köszönt-e vagy sem. De talán igen


Mindenesetre az előadásomat ötössel honorálta.

2011. dec. 10. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!