Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lettek ilyen irigyek és...

Miért lettek ilyen irigyek és önzők az emberek?

Figyelt kérdés

Miért alakult ez ki? Hisz jó 15-20 évvel ezelőtt, amikor még én gyerek voltam, sokkal segítőkészebbek voltunk az elesettebbek iránt. A mostani fiatalok meg sem az idősebbeknek, sem a terhes nőknek nem akarják átadni a helyüket a villamoson, buszon. Úgy érzem, hogy a fiatalság nagy részében (van kivétel!) se tartás, se küzdeni vágyás, se életrevalóság.


De a harmincas-negyvenes korosztály szintén az "ide nekem az oroszlánt is" elvet vallja. Sokan csalnak, visszaélnek állami juttatásokkal, hogy jobb legyen, és azokat károsítják meg, akik valóban rászorulók. Beteg ez a társadalom.


2011. dec. 16. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Általánosítasz. Mert szerintem fele-fele arányban oszlik meg ez is. A fiatalok fele ilyen, a másik nem. EZ attól is függ, hogy nagyvárosban vagyunk -e, vagy egy kisebben. A fiataloknak ma már annyival több dolguk van, hogy természetesen ők is belefáradnak a hétköznapokba. Na meg persze nem beszélve azokról a kismamákról és öregedő nénikről/bácsikról, akik kipécéztek maguknak egy helyet, (ahol persze te ülsz), és addig köhécselnek, és szidják a mai fiatalokat, míg el nem kergetnek onnan... HOLOTT a busz/metró másik végében még van legalább 10 hely! :S


Segítőkészség: Abban van meg, aki mástól is kapott valami hasonlót.


Én így gondolom!

2011. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Miért, mennyivel van több dolguk? Még 10 éve, amikor én jártam a gimnáziumba, jóval többet kellett tanulnunk, a húgoméktól, s most a tőlem jóval fiatalabb unokatestvéreméktől jóval kevesebbet követelnek meg. Nekem évente 12-20 kötelező olvasmányt adtak ki, nekik 3-4-nél nem mernek többet. Heti 18 nyelvi órám volt (10 angol + 6 német + 2 latin).


Az én szüleim elvárták, hogy legyen kitakarítva, mire hazajönnek, a mostani fiatalok egy részének meg kinyalják a fenekét a szülők.


Villamos: hm. Azon a vonalon, ahol én utazom, sosincs szabad hely reggelente és délután. A fiatalokból sokan ordíttatják a mobileszközeiket egymás ellen, tahó módon beszélnek, és amikor terhesen be mertem szólni, hogy úgy szeretnék leülni, mert leszakad a derekam, akkor én voltam leugatva.

2011. dec. 16. 09:45
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

...kizárólag a kérdésre válaszolva,kommentár nélkül:

azért mert tőlünk idegen felfogású és "kultúrájú" ún. háttérhatalmak szándékosan és előre megtervezett módon,határozott cél érdekében,olyan gazdasági és társadalmi viszonyokat,helyzeteket állítottak és idéztek elő,alakítottak ki Hazánkban,hogy azok törvényszerűen ezeket /csalás,visszaélés,önzőség,irígység/ vonják maguk után!Ezzel fenntartják az állandó lelki és szellemi anarchiát,elkeseredést s addig ők mérhetetlenül gazdagodnak a "zavarosban /le/-halászva".

Isten tartson meg,és adjon még sok-sok egészséges terhes MAGYAR Anyát!

2011. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Beteg bizony, de nem csak egy korosztály. Én a másik oldalról írok, a 15-35 év közti fiúk vannak legkevésbé kikímélve, egy terhes/nyugdíjas emberhez másokhoz képest igen jól viszonyulnak. Egy nyugdíjas viccből szétverheti a botját a fejeden, a körülöttetek állók akkor is neki adnak igazat, mert hát öreg.

Elképzelhetetlennek tartják h egy fiatalnak baja legyen, rosszul legyen, felőlük akár meg is dögölhetsz az út szélén.(tapasztalatból írom ezt)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok-..


Az is egy érdekes tendencia h 10-20 évvel ezelőtt nem nagyon volt olyan h csapatban lévő fiatalok úgy viselkednek másokkal mint egy patkányfalka, és már öregek közt is előfordul a kihívó agresszív provokatív viselkedés, sőt, a fent említett kikíméltség miatt egyedül levő öregek közt is gyakoribb ez a viselkedés, mert úgyis tudja h az utcán mindenki neki ad igazat.

2011. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

1. vagyok


Egy: ha kérdezel valamit, akkor el kellene fogadnod a válaszokat.


Kettő: Miből gondolod, hogy az unokahúgoddal egyenrangú minden diák? Hogy ők keveset tanulnak. Gimnáziumban majdnem megszakadtam, annyit kellett tanulni. Reggel 5kor keltem fel, és este 6kor értem haza. Itthon is kellett ám tanulni, mert nekem nem volt elég a kettes. Kéttannyelvű volt, 11.-ben előrehozott érettségit tettem, és angolból és németből és abban az évben nyelv vizsgáztam. Jelenleg spanyolul tanulok. Folyékonyan beszélek angolul és németül. Emellett járok táncolni is, profi szinten, versenyekkel. A tanulmányi eredményem 4,8 volt. Apukám meghalt, édesanyám egyedül nevel minket, én vagyok a legidősebb (és van két öcsém). Mivel anyu dolgozik, én vigyázok rájuk, ha ő nincs itthon. Takarítanom is elég sokat kell, és magamra mosok. Főzni is szoktam. Jelenleg felsőfokú szakképzésben veszek részt, és mellette diákmelózom... szóval nekem ne mond, hogy hú CSAK TE lehettél, meg a TE KOROSZTÁLYOD az, aki olyan sokat tanult és, milyen jó kis korosztály voltatok. Elárulom neked ott is voltam pics*k, és részeg állatok, cigiztek már 10 éves korukban, és nem adták át a helyüket a néniknek! Nem vagytok különbek egy cseppnyivel sem, mert minden korosztályban megvannak a jó és a rossz emberek.


És az is vicces, hogy a fiatalabbakat és a nálad "öregebbeket" is "szapulod", csak te vagy a jó, meg a te korosztályod!


Villamos: Ha utazol, és tényleg nincs több hely, akkor állj fel te, és mutass példát másnak. Ha megtetted, akkor meg hiába háborogsz, a 15 éves hülyegyerek a kis barátnőjével ott fog továbbra is enyelegni a buszon, vagy akárhol.


Ezzel nem a korosztályomat védem, hanem CSAK azokat (az én korosztályomból, vagy akármelyik másból), akik igenis tesznek le valamit az asztalra. És nagyon utálom ezt a fajta "bezzeg a mi időnkben" sz@rságot, mert ez csak ÁLTALÁNOSÍTÁS!!!


"Beteg ez a társadalom."

A társadalom emberek alkotta csoport, amely megkülönböztethető más csoportoktól tagjainak közös érdeklődése, ismertetőjelei, viszonyrendszere, intézményei és kultúrája alapján.


"Beteg ez a társadalom."

Ebbe te is bele tartozol.

2011. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

...látod "Kérdező",

azért kapsz ilyen "válaszokat" is/ 1.-től/,mert az van amit 10:58-kor írtam. Nem a kérdésre válaszol,hanem a saját példájából,ami egyébként igen tiszteletre méltó,- általánosít! Sajnos a mindennapi esetek,példák messze arányában nem Őt igazolják!Nagy élettapasztalata lehet,hogy ilyen pontosan kiszámolta,hogy "fele-fele" arányban vannak a "jók és a rosszak!Egyébként vajon miért kellene kötelezően elfogadni bármilyen választ egy kérdésre? De tiszteletben tartom az Ő véleményét is! /Ez volt a "liberalizmus" lényege--valamikor! S nem egyéb--mint most!

2011. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

10:58, F.laci

a válaszod tökéletes. Ez történik velünk, - de kevesebben látják, mint kellene.

2011. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

f laci!

Nincs nagy élettapasztalatom. Nekem ez a véleményem. :)

Nem kell, hogy ezzel egyet érts. De amíg nem ismered igazán a másikat ne ítélkezz! Ezt próbáltam az előző kommentemben is leírni. A nagy baj az, hogy az "idősebbek" néha azt hiszik, hogy a korral egy kis ész is társul. De sajnos ez nem mindig van így!

*jöhet a lehurrogás XD

De tény, hogy mindenki a saját igazát fogja itt is védeni. Az idősebbek a fiatalokat kritizálják, és ugyanígy fordítva is. :) A gimnáziumi tanárom szokta mondani: "Nem volt az másképp régen, mint most." Ugyanezek a jellemzőek minden korosztályra, csak lehet, hogy másképp bontakoztak ki. Oké, akkor ne legyen fele-fele arány (győzzön a te élettapasztalatod), de én még hiszem, hogy sok jó ember van a Földön. Még úgy is, hogy számtalan rossz dolgon mentem keresztül az eddigi életem során. :)


És, ha a kérdező feltesz egy ilyen kérdést, akkor mi értelme annak? :) (ezt most nem kötözködésből) Fog javulni a helyzet vele? NEM Csak a saját lelkivilágát fogja nyugtatni azzal, hogy ő milyen jó, és más meg "semmire sem való".


Szomorú!

2011. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én az olyan nőknek akikből majdnem kiesik a gyerek , mindig átadom a helyem bár nagyon ritkán látok kismamákat tömegközlekedési eszközzel (nem budapesti vagyok). Az öregekkel is úgy vagyok hogy amelyiken látom hogy alig áll annak átadom persze de amelyik 3 perccel a busz indulás előtt úgy futott a buszra hogy egy olimpiai bajnokot megszégyenítene és utána kéri a helyet mert öreg na neki aztán nem adom át még le is hurrogom.
2011. dec. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 1.,

15:22-es hozzászólásomat(=komment,gondolom) nem neked írtam,:), de nagyon nem baj,hogy reagáltál rá,csak sajnos jóformán mindent félreértettél belőle,pedig irántad való rossz szándéknak,még csak a szikráját sem szántam bele!!!Annak ellenére,hogy nem értek pontról-pontra Veled egyet,mint írtam tiszteletben tartom a véleményedet.Miből gondolod,hogy nekem nagyobb

az élettapasztalatom,vagy idősebb vagyok,/most velem kapcsolatban ugyan beletrafáltál a "nembiztos,hogysokészjárakorral"-dologba,mert nekem csak egy diplomám van,és csak két idegen nyelven beszélek,meg "XD",ezt sem tudom mit jelent,"de amíg nem ismered igazán a másikat ne ítélkezz!",és ne bánts meg indokolatlanul senkit!/ mert erre nem volt utalás!

Hogy miért teszi fel a kérdést?, hát persze,hogy azért,mert kíváncsi más véleményére,de nem kell feltétlenül egyetértenie azokkal,és Te ezt nehezményezted "Kérdező" felé!,legalábbis én így értettem.:)

...aztán találkozz Te is még sok-sok jó emberrel a Világban!!!!/mert tényleg vannak!/

2011. dec. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!