Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lettek ilyen irigyek és...

Miért lettek ilyen irigyek és önzők az emberek?

Figyelt kérdés

Miért alakult ez ki? Hisz jó 15-20 évvel ezelőtt, amikor még én gyerek voltam, sokkal segítőkészebbek voltunk az elesettebbek iránt. A mostani fiatalok meg sem az idősebbeknek, sem a terhes nőknek nem akarják átadni a helyüket a villamoson, buszon. Úgy érzem, hogy a fiatalság nagy részében (van kivétel!) se tartás, se küzdeni vágyás, se életrevalóság.


De a harmincas-negyvenes korosztály szintén az "ide nekem az oroszlánt is" elvet vallja. Sokan csalnak, visszaélnek állami juttatásokkal, hogy jobb legyen, és azokat károsítják meg, akik valóban rászorulók. Beteg ez a társadalom.


2011. dec. 16. 09:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

flaci! (első vagyok)

Köszi a választ.


Kérdező:

Bocsi a kitérsekért. Remélem valamit leszűrtél belőle, hogy mit szerettem volna kifejezni vele.Ettől

függetlenül a véleményed valószínűleg nem fog változni. Azt javaslom beszélgess fiatalokkal, és kérdezd meg őket, hogy viselkednek a buszon/vonaton/metrón. Ha szeretnél változtatni rajta, akkor kezdj el tenni érte. Indíts blogot, vagy hívd fel valahogyan azoknak a fiataloknak a figyelmét, akikre célzol a kérdésedben. Ha csak egy emberre tudsz is hatni, akkor már megérte. Az előző kommentekért pedig bocsi. :)

Jó éjt!

20/L


"Az vagy, akinek hiszed magad."

2011. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a fiatalabb korosztályhoz tartozom, és igenis, nem adom át a helyem a buszon. Azt is kifejtem, hogy miért:

- egyszer teljes erőből bokán vágott egy néni, akinek át akartam adni a helyet a buszon és azt mondta "Állj már fel!" és még jópár hasonló esetem volt, mert gyakran utazok busszal, és igen az idősebb korosztály is ritka bunkó tud lenni, főleg az 50-60-asok

- én is lehetek rosszul, lehetek beteg, nekem is annyi jogom van ülni mint másnak; mert bármilyen hihetetlen 5 kg-os hátitáskával görcsölő hassal én sem akarok állni


Na, de persze néha azért átadom a helyem, ha látom, h mellettem vki csecsemővel van, vagy nagyon idős, és nem az "add máá át a helyed!" típus.


Sajnálom, velem a magyarok teljesen megutáltatták magukat. Mindenki átgázol a másikon, r+hadt nagy a büszkeségük, odavannak maguktol, mindenfélét mondanak az ember háta mögött stb.

Én a 20-on éves korosztályhoz tartozom, és belefáradtam abba amit itt folyik.

2011. dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én az "Állj már fel!" típusú öregeket úgy lehurrogom hogy kb meg sem mernek szólalni(:, nem nagyon érdekel hogy öreg ha ütlegelni tud a botjával meg kiabálni is akkor bizony állni is tudni fog , engem aztán ne ütlegeljen meg szólítgasson.És igen egy fiatal sem szuper egészséges , lehet ő is beteg vagy rosszul.
2011. dec. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Tökéletesen egyezek a kérdezővel. Manapság sajnos az a menő, hogy rengetegen saját magukra gondolnak csak, másokat pedig szószerint lesz*rnak. Sőőt nekem most sincs iphone-om, nem vagyok nagyravágyó, megelégszek egy egyszerű telefonnal is, nem mint a mai fiatalok többsége. És sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy egyre több a flegma, szőrösszívű (kapzsi) ember. Szóval arra konkrétan nem tudok válaszolni, hogy mért ilyen irigyek és önzőek az emberek...de szerintem a nevelésben van meg a gond. Mindjárt jön az, hogy a szülők nem tehetnek már semmit kamaszkorban... De mértnem tettek akkor valamit, amikor még ért is valamit?! Szóval tényleg nem értem...

Továbbá az is divat mostanság (sőőőt a csajoknál is), hogy leisszák magukat, és ezzel még menőznek is. Csak gratulálni tudok az ilyeneknek. Tisztelet a kivételnek! 20/F

2012. jan. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!