Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kellene EGYES öregeket...

Miért kellene EGYES öregeket tisztelni ha ők sem veszik emberszámba a náluk fiatalabbakat? Tisztelet a kivételeknek!

Figyelt kérdés
Főként tömegközlekedési járműn tapasztaltam a gorombaságukat és az iszonyatos udvariatlanságot amit csinálnak."Állj már fel!"Nem tudom nekem nagyon sértő ez , de amikor a 3. öreg csinálta ezt velem úgy lehurrogtam hogy meg sem mert szólalni és elment a busz hátuljába.Ha kiabálni meg a botjával ütlegelni tud akkor állni is.Persze a terhes kismamáknak akikből majdnem kiesik a gyerek meg a rendesebb idős embereknek akiken látom hogy alig állnak azoknak átadom persze de az "állj már fel!" típusokat lehurrogom rendesen.Engem csak ne utasítgasson!!A másik "kedvencem" pedig az az eset amikor úgy fut a buszra hogy egy olimpiai bajnokot megszégyenít és utána kéri a helyet az ilyeneknek azt mondom hogy ha futni tudott 3 perce akkor még tud állni 10 percet.Meg egy fiatal is lehet beteg és lehet rosszul , ők is lehetnek rákosak.

2011. dec. 18. 17:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tökéletesen megválaszoltad a saját kérdésedet: Nem kell.


A helyátadás egy kedves gesztus a rászoruló felé és nem egy kötelesség. Ha átadod, akkor örüljön, ha nem, akkor nincs joga követelni (mégha ez nem is a legkedvesebb dolog attól a személytől).


Továbbá csak azért, mert a rászoruló általában az idősebbet jelenti, attól még nem feltétlenül. Én ha nem állok fel (bár általában olyan időkben utazok, amikor úgyis rengeteg hely van), az azért van, mert épp én se vagyok jól.

2011. dec. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
jaja,kérdésben a válasz.
2011. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

tömegközlekedési járműn tapasztaltam a gorombaságukat és az iszonyatos udvariatlanságot amit csinálnak."Állj már fel!"Nem tudom nekem nagyon sértő ez "


Nem gondolod véletlenül hogy ezek az emberek többsége 40 évig dolgozott ezért az országért és belefáradtak az egészségük se jó ezért nehezen állnak? Te mibe fáradtál bele?Ezek az emberek dolgoztak azért hogy hidak legyenek a dunán Metró és iskolák legyenek, nem gondolod hogy az életük nem fáklyásmenet volt, és ezért jár a tisztelet?Ha ezek az emberek nem dolgoztak volna a dunán csak úszva tudnál átkelni, az ország Etiópia szintjén se lenne, ezért jár nekik a tisztelet?Ha te annyi idős leszel nem várod el hogy könnyítsenek az életeden azok akiket felneveltél?Ezek az idős emberek anyáid nagyanyáid nem gondolod?

2011. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy sokat dolgoztak életük során , más is sokat dolgozik.De ez még nem ok arra hogy ilyen gorombák és bunkók legyenek.Érdekes módon nagyon sok idős ember kedves és ők is dolgoztak.
2011. dec. 18. 18:32
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező átadni, csak ha gondolod. Ez udvariassági gesztus. Én is átadom, ha ha úgy ítélem meg, hogy rászorul valaki. De ha fáradt vagyok vagy nem vagyok jól, ülve maradok. Senkinek sincs a homlokára írva, mi baja van. Erről a témáról egyébként számtalan vita született már különböző fórumokon. Kedvelem az időseket, de valóban van köztük is olyan, aki elég csúnyán tud viselkedni.

Nem tudom, ez a helyátadás a tömegközlekedésben más országokban is vita tárgya-e, de én azt hallottam, hogy pl. Franciaországban az emberek kérnek, ha szeretnének valamit, így van ez az ülőhellyel is. Sőt, a távol -keleti országokban senkinek nem adják át a helyet, lehet az illető 70 éves és féllábú egyszerre.

Kérdező: egyébként tényleg megvert már a botjával ezért egy öreg? Mert azért ez elég durva.

2011. dec. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem vert meg csak bökdöste a lábam hogy álljak fel.
2011. dec. 18. 18:52
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondolod hogy ha megnéznénk alaposan a fiatalok között több a bunkó százalékosan mint az idősebbek között? Mert erős a gyanúm. A tanárverésről már nem is beszélek.Ötven évvel ezelött az osztály leghülyébb gyerekének se jutott volna eszébe hogy megtámadja a tanárt, a szülőnek még kevésbé.És nem azért mert kemény büntetést kaphatott. És azért nagyon kevés az az idős aki olimpiai szinten fut.
2011. dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Jaj, hagyjuk már ezt az országépítő-szöveget. Régen is sokat dolgoztak a fizikai dolgozók / munkások, földművesek / és ez így van ma is. Sőt, hozzáteszem, egyes ázsiai országokban talán még többet güriznek az emberek, mint itt Európában / elkeserítő de sajnos még gyermekek is /, hogy a napi tányér rizsük meglegyen...
2011. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

18:51-es vagyok.

Azért bottal böködni se kell senkit, hisz te is ember vagy, nem állat...

Ha kedvesen megkér, biztos vagyok benne, hogy Te is másképp reagálnál. Egy kedves embernek nehezebb ellenállni. De sajnos, egyesek azt hiszik, gorombasággal elérnek valamit, pedig nem.

Én biztos vagyok benne, hogy nem vagy bunkó fiatal, sajnos köztük is vannak szép számmal ilyenek.

2011. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor megkérdezem: "Tessék mondani! Tetszik fizetni az utazásért???" Erre nagy kuss szokott a válasz lenni, ha mégis visszadumál, akkor meg "Csak olyanok vagyunk, amilyeneket maguk, meg a gyerekeik tetszettek nevelni!"
2011. dec. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!