Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nőkkel szemben miért alakult...

A nőkkel szemben miért alakult ki tisztelet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az előre engedni őket és egyéb bevett szokásokra. Miért alakultak ezek ki? Ők is csak emberek? ?iért kell velük szemben tiszteletet mutatni?
2011. dec. 19. 13:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Gyengébbek mint a férfi nem. Pl ha egy férfi meglöki a másik férfit akkor nem történik semmi. De ha férfi egy nőt valószínűleg a nő az ütéstől elesik. Plusz a férfiak ugye tisztelik az anyjukat. A férfiak a nőkben az anyjukat keresik azért tisztelik a nőket.
2011. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
A nők hordják ki a férfiak gyerekeit ami fájdalmas dolog, amit férfi sohasem érzett.
2011. dec. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg az udvarias férfiak sikeresebbek voltak a lányoknál és az udvarlás részeként használták ezeket a gesztusokat. Sajnos manapság egyre kevesebb nő értékeli ezt a fajta magatartást.
2011. dec. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez kölcsönös. Ha egy férfi megtisztel azzal, hogy előre enged, vagy odaadja a kabátját, ha fázmo, nyilván viszonzom és megköszönöm. Vagy ha az illető a párom, akkor meg nyilván törlesztek azzal, hogy kimosom a zokniját és főzök rá.


A tisztelet nem egyoldalú.

2011. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Egyetértek az előttem válaszolókkal! Egyébként én úgy tudom, régebben pl. az egyik szokás épp fordítva volt: ha egy páros elment valahová, mindig a férfi ment be előre, ha esetleg valami veszély lenne odabent; illetve így védte a nőt a kíváncsi szemektől is. :)
2011. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
mert fizikailag gyengébbek a nők (általában :)) ezért úgymond "óvni" kell őket, másrészről meg minden férfit egy nő szült, tehát már csak ezért is jár a tisztelet.
2011. dec. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

ma 13:37


ez nem régen volt így, az etikett szabályai szerint ma is így működik a dolog - más kérdés, hogy ki, hogyan és mit tart be ebből

szórakozóhelyre (illetve minden olyan nyilvános helyre, ahol nem tudod, mi fogad az ajtón belül) a férfi megy előre, felméri a terepet, ajánlatot tesz az asztalválasztást illetően...

házon belül, illetve "biztonságos" helyen a nőt illik előreengedni

De a többség csak annyit tanul meg sajnos, hogy a nőt előreengedjük az ajtón, és ezt alkalmazzák mindenütt - bár ma már enneki is örülni kell sajnos

2011. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Bizony, pl. étterembe most is a férfi megy előre az etikett szerint!

És pl. a kabátot is ő veszi fel előbb távozáskor, és csak utána segíti fel a nőre, ugyanis ugye aki előbb veszi fel, jobban bemelegszik.

(Nem várok el amúgy ilyesmit, csak mondom, hogy ez a szabály, mégis sokan fordítva hiszik.)

Szerintem az illem leginkább egy "játék", és egyáltalán nem egyoldalú!

2011. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
13:53: Köszönöm a felvilágosítást, ezt eddig nem tudtam. :) Bár sajnos igaz, én is örülök ha valakinek egyáltalán eszébe jut, hogy előreengedjen. :)(13:37-es voltam.)
2011. dec. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

Erdekes, hogy az emberiseg milyen regen van ezen a vilagon, de ilyen kerdesek csak manapsag merulnek fel, mert korabban evidens volt, hogy miert...


Manapsag a nok ugy elnek, mint a ferfiak sok tekintetben, regen teljesen mas eletmodot folytattak, a nemek jobban elkulonultek, mas feladatok voltak es akkor teljesen egyertelmu volt, hogy miert alakult ez igy. Ahogy te is megkerdojelezed, hogy miert kell mindez, azt mutatja, hogy a mai vilag teljesen megvaltozott, csak a szokasok egy resze megmaradt es ebben az uj kozegben nem egyertelmu, hogy miert vannak ezek a tradiciok. Bar nem mondanam, hogy annyira megmaradtak ezek, hisz mar nem igazan engednek not elore stb.

2011. dec. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!