Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményed azokról, akik...

Mi a véleményed azokról, akik eléd tolakodnak, ha sorban állsz?

Figyelt kérdés

Jelenet: háziorvosi rendelő, az orvosra kb. 5-en várunk, az ajtó mellett sorszámok vannak kitéve. Mind az 5-en kivettük a következő sorszámot, tudjuk, hogy ki ki után következik.


Egyszer csak beviharzik egy 70 körüli nénike, odamegy az ajtó előtt álló, éppen soron következő beteghez:


- Fiatalember, csak gyorsan szeretnék kérdezni valamit a doktornőtől...

A srác megrántja a vállát, gondolva, ő is itt ácsorog egy ideje, és ő is csak meg szeretné kérdezni a doktornőtől, hogy mi a baja és milyen gyógyszert kellene rászednie, de jól van, menjen, ha annyira sürgős.


Alig telik el néhány perc, és beszáguld egy újabb nyugdíjas hölgyemény. Köszönés nélkül egyből odaszalad az ajtóhoz, ránéz a sorszámokra, és miután kideríti, hogy a srác lenne a következő, odaszól, hogy csupán egy receptért jött. Aztán jön egy harmadik öregasszony is, aki szintén csak gyorsan kérdezne valamit. Szegény srác már csóválja a fejét, mi, többi várakozók (20 és 50 közt vegyesen), megvetően nézzük a csoportosulást.


Nyílik az ajtó, kilép az addig bent levő páciens, erre egy emberként megindul a három vénasszony, és majd fellökik. Utánuk bekullog a srác, én gúnyosan elvigyorodok.


Fél óra múlva jöttek ki.


Kb. háromnegyed óra múlva én is sorra kerültem -volna-, de egy jól szituált, agyonsminkelt, hidrogénszőke, negyven körüli nercbundás nagysága és a papucs férje mellém állt, és mire egyet mozdultam volna, már bent is termettek a rendelőben.


Miért ekkora taplógombák egyesek? Miért hiszik, hogy az ő idejük drágább, mint másoké? Ti mit tennétek az ilyenekkel?



2011. dec. 25. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
"Én is csak receptért jöttem".
2011. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem a távolsági buszos tolakodás tud a legjobban idegesíteni, főleg, amikor 2 öregasszony összevesz rajta, ki volt ott előbb. :D De az egyik legnagyobb élményem pár napja történt; öregasszony jön, majd' fellök, majd mikor sikeresen odébb taszított, megjegyzi: "jaj, tolakszok itt, nem mintha nem lenne hely..." :D :D
2011. dec. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Többek között azért van az embernek szája, hogy illemre tanítsa az ilyen ősembereket, ha már a szülei nem törődtek vele.
2011. dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az ilyen vének tanácsa feltétlen tiszteletet vár a fiataloktól, miközben ők maguk úgy viselkednek, mint az állatok. Hogy nekik kéne példát mutatni, odáig már el sem jutok gondolatban...
2011. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tapasztalom, hogy az öregek hajlamosabbak soron kívül bepofátlankodni bárhová. Persze, nekik sietni kell, otthon várja őket a gyerek, sietni kell munkába...
2011. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Kedvesen és udvariasan szólni kell ilyenkor, hogy ne haragudjon már, de te órák óta vársz itt, ő is várja ki a sorát, és ne legyen ennyire tapló.
2011. dec. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Hát sajnos az idős nénikéknek sűrgős dolguk van nehogy ők később értesüljenek a legújabb pletykáról.

Én csütörtökön mentem henteshez.Pont úgy indultam hogy nyitásra érjek oda, de végül levittek kocsival, és hamar oda értem.

Fél órát szobroztam a hidegben a hentes előtt, ez idő alatt még vagy heten megérkeztek.Amikor kinyitott egyszerre tódultak egyenesen a pulthoz, én tudtam legutoljára bemenni.

Mondjuk nem jött nekik össze, mert a hentes látta hogy már régóta ott vagyok, átnézett a többiek fölött és engem kérdezett meg legelőször hogy mit kérek.

A tolakodók meg felvoltak háborodva természetesen! :)

2011. dec. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Orvosnál nemrég: ezen a rendelésen nem érkezési sorrendben mennek be az emberek, hanem fontossági sorrendben. Adott egy idős házaspár, és egy hatalmas tömeg. Mikor én megérkeztem, a doktornő már az ajtóban veszekedett a házaspárral, hogy üljenek le, majd szólítja őket, de most a hölgy következik, aki velem együtt érkezett. Leültek puffogni, a bácsika még akkor is csak szajkózta a magáét, hogy "de ők már reggel 7 óta itt vannak ám! (9-től van rendelés..), minek kell minden jöttmentet behívni, ha csak a semmiből megérkezik..", mikor valaki közölte vele, hogy a hölgy férje épp most halt meg, az ő papírjait intézi.

A bácsi és a néni felváltva minden ajtónyitásnál odaugrottak, hogy na már ők jönnek, és mindig vissza lettek zavarva, majd következett a szokásos pampogás..

Egyszer csak egy nyugdíjas néni "ártatlan" beszélgetésbe elegyedett az ominózus nénikével:

-Hát maguk miért jöttek?

-Ó, a férjem elkísért kontrolra, félévente egyszer tönkreteszik az egész napom, itt vagyok már reggel 7 óta és még mindig nem kerültem sorra, rabolják itt az ember idejét, pedig csak 5 perc lenne bent...

-Hát igen.. dolgozik még valamit?

-Nem, nyugdíjasok vagyunk mindketten.

-Aztán, ha hazamegy, még meg kell főzni az ebédet?

-Jajj, neem, azt megcsináltam már tegnap hálisten..

-Csak nem vendégek jönnek délután?

-Neem, végre hazamegyünk, lepihenünk tv-zni, mert teljesen felment már a vérnyomásom..

-AKKOR MEG NEM RÁÉR?????


Röhögött az egész rendelő, néniék utána valamiért nyugton bírtak maradni.

2011. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem az oregasszonyokkal van baj, hanem a rendelo vezetesevel. Hol vana recepcios, akinek megerkezes szerint kellene beengedni oket. Milyen rendelo ez, hogy doki bent ul, ki sem nez, csak berohannak a betegek? Ugy latszik kultura se dokinak, se beetegeknek (fatal-oreg-nercbundas) nincsen.


Egyebkent, ilyenkor csak hangosabban, mosolyogva ennyit kell szolnod: Elnezest, en voltam a kovetkezo.

2011. dec. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Heh! :D


Elém nem mer beállni senki:

"Bakancs és nadrágtartó, borotvált fejek!"


Amikor én vagyok dokinál sosincs ilyen :)

2011. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!