Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményed azokról az...

Mi a véleményed azokról az emberekről, akik vasárnap délben, délután, vagy hétköznap este hét után hívnak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy érdekel, mit gondolok, vagy mondanivalójuk van a számomra, különben nem hívtak volna.
2010. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

ez szerintem minden baráti körben megállapodás kérdése. Én a barátokkal pl szinte csak este szoktam beszélgetni,mert akkor van rá időm. gyakran este 10-kor. Napközben dolgozom, a délután a gyerekeké,a családé. Ugyanez van hétvégén.

Viszont én ismerem a telefonomon a kicsi gombot, ha nem akarom, hogy zavarjanak, akkor kikapcsolom.

2010. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Vonalas telefon, és nem családtagok, vagy barátok hívnak.
2010. jún. 20. 15:13
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem családtag vagy barát hív akkor mégis ki?
2010. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Telefonos kérdezős nénik, akik utazást hirdetnek :D

Semmi, hívjanak. Számomra csak abban különbözik a vasárnap a többi naptól, hogy hamarabb zár a bót', és nem lehet kaját venni ha pl. este megéhezel és nincs otthon kaja. :D

2010. jún. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
A vonalast mi kihúzzuk. Mindenkinek van mobilja,olcsóbb is minek használnánk?
2010. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%
Mi sem szeretjük, ha vadidegenek ilyen időpontokban hívnak. Nekünk van egy elnémítós gomb a vonalasunkon. Ha nem akarom, hogy zavarjanak, kinyomom, mint a mobilt. Amikor úgy döntök, visszanézem a híváslistát és visszahívom, akit arra érdemesnek tartok (család, ismerősök, barátok). A többi (közvéleménykutatók, nyelviskolák, nyereményutak, stb.) próbálkozzon csak máskor.
2010. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
94%

Vannak helyzetek, hogy család, közeli barátok kérhetnek segítséget, akiktől mink is bármikor számíthatunk viszont segítségre. Ez rendben is van.


Ezen felül márpedig este és hétvégén ne hívogasson senki, pláne üzleti vagy munkaügyben! Ezek az időszakok a családé, pihenésé, kikapcsolódásé. A "minden mindenkinek azonnal kell" jelenség is a mobil korszak velejárója sajnos. Bár hihetetlen, de régen mikor még nem volt mobiltelefon, akkor is éltek emberek és akkor is elintéződött minden.


Megint más, ha valakinek létszükséglet, mert mondjuk a munkája vagy a főnöke mesterségesen mobiltelefon függővé tette és muszály rendelkezésre állnia éjjel nappal.


Az emberek legnagyobb részében rejtett flusztrációt okoz, hogy bármikor elérhetőek és zaklathatóak mások által. A finnek ezért rendeznek rendszeresen mobiltelefon dobó versenyt. Ilyenkor használt letett telefonokat hajítanak el versenyszerűen minél messzebb, így csökkentve a belső feszültséget. Úgy gondolom, nálunk jónéhányan a használatban lévőt is eldobnák jó messzire...

2010. jún. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
Én szépen elküldöm őket a Pali faszára. Elmagyarázom neki, hogy mi a szitu. Múltkor anyám üvöltözött! a telefonba, hogy a gyerekem még alszik és szombaton reggel 10-kor zargatnak minket és tyühhű szegény csaj amit kapott.. Pedig nem az ő hibája..
2010. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A csaladtagok, baratok tudjak, hogy milyen idopontok megfeleloek a hivasra. Termeszetesen extrem esetek, problemak eseten akar ejszaka is lehet hivni barkit. De az teljes mertekben arcatlan, hogy titkositott telefonszammal, ejjel-nappal, hetvegeken es unnepnapokon kulonbozo cegek, akiknel nem is regisztralt az ember, valamint a partok es onkormanyzati tisztsegviselok "hangsulyozom, telefonszam megjelenitese nelkul" (reaadasul a telefon tarsasagnal be van jelolve a tiltas a marketing es hasonlo telefonokra) hivjak az embert. Ez szamomra zaklatasnak minosul. Csak az hiv titkositott szammal, akinek rejtegetni valoja van, (sajnos nehany kulfoldi orszagbol jovo hivasok is ilyenek) igy ha nem varok kulfoldi hivast, nem szoktam ilyen telefont felvenni. Kulonben ha nem akarom, hogy zavarjanak leveszem a vonalas telefon csengo hangjat, de idonkent ranezek a telefonra, hogy kerestek-e. A mobilokat szinten kikapcsolom. Reggel kivetelevel engem barmikor lehet hivni ejfelig. Ezt minden csaladtag es barat tudja rolam. Ha baj van, akkor reggel es ejszaka is.
2010. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!