Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szoktatok karácsonykor temetőb...

Szoktatok karácsonykor temetőbe menni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem
2011. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Igen, sajnos a szüleim már ott vannak.
2011. dec. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem. Még arra sem gondolok, hogy halott szeretteink köztünk vannak, mert ha van túlvilág, akkor remélem, hogy ott vannak, és nem itt bolyonganak - akkor a halál egy fontos lépcsőfok kell, hogy legyen (ha már ennyire élesen elvág mindent), és nincs jogunk visszatartani őket (függetlenül attól, hogy ez kihat-e, vagy sem).

Ha meg nincs túlvilág, akkor miről beszélünk...

2011. dec. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, eszembe sem jutna karácsonykor temetőbe menni. Még akkor sem, ha egy hozzátartozóm karácsonykor halna meg. Épp elég lenne végiggyászolni azt az egy karácsonyt, és nem tenném meg, hogy az összes többi karácsonyra is visszacibáljam az emlékét annak a szörnyűségnek.


Halottakra emlékezni ott a halottak napja, miért kell karácsonykor is ezt csinálni?

2011. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A dédim dec. 24-én halt meg... De mi akkor sem megyünk karácsonykor a temetőbe. Persze mindig emlékszünk rá, és mivel sok boldog emlék fűz hozzá minket (főleg a szüleimet, hisz én annyira nem emlékszem rá), így az emléke nem elszomorít, hanem inkább jó kedvre derít minket.

Temetőbe nem akarnék karácsonykor menni. Egyébként pont halottak napján sem szoktunk, mert nem szeretjük a tömeget. Év közben természetesen, amikor csak tehetjük, bemegyünk.

2011. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezeken a válaszokon meglepődtem, mert nem csak mi, hanem más családok is szoktak karácsony napján temetőbe menni. Az meg butaság, hogy Halottak napján kell emlékezni rájuk. Hétköznap is szoktunk, anekdotákat mesélünk vagy mesélnek nekünk azokról, akiket én, mint gyermek, sosem ismerhettem.


Persze én így szoktam meg. Máshol mások a szokások.

2011. dec. 30. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj azzal, ha valaki megy temetőbe, ha így jó neki.

De azzal sincs baj, ha nem megy valaki!

Nehogy már ezen múljon, hogy ki jó ember...

2011. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi megyünk. Lesöpörjük a havat, jeget, mécsest gyújtunk, viszünk pár szép fenyőágat. Szeretettel gondolunk rájuk.
2012. jan. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!