Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most kinek van igaza? Evőeszkö...

Most kinek van igaza? Evőeszköz-kérdés.

Figyelt kérdés

A páromék (én vagyok a lány) nagyrészt kanállal esznek mindent, egyszerű, kényelmes emberek. Pl. szaftosabb ételek, csont nélüli ragu rizzsel, székelykáposzta...Szóval olyan kajákat is kanállal esznek, amiket anyám szerint villával kell.

Nekem mindig is szimpatikus volt ez, amikor pároméknál eszünk, én is egyre többször és szívesebben eszem kanállal a dolgokat. Nem is ez a baj.


Egyszer meséltem anyámnak, hogy anyós székelykáposztája milyen finom volt, csak kicsit hígra sikerült a szaftja, még jó hogy kanállal ettük, nem maradt a tányérban a fele.

Erre anyám leparasztozta őket, hogy biztos "melós parasztok" akiknek "fogalma sincs" az illemről...Engem meg jól lehordott hogy értelmiségi fejjel (egyetemre járok)mindig melósokkal kezdek, meg lesüllyedek a szintjükre...Csak mert mondtam, hogy én is szeretem kanállal enni az ilyen szaftos ételeket. Ezen azért durván kiakadtam.


Párom apját idézem: "Az én házam az én váram, és magasról sz*rok rá hogy mi az illem...Itthon hadd ne kelljen már úgy éreznem magam, mint egy étteremben."

Szerintetek?


22N


2012. jan. 4. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem neked van igazad. Anyukádon én is kiakadnék, főleg ha ilyeneket mondana. Ne is foglalkozz vele, de ha netán a főzeléket is késsel-villával enné, akkor szólj rá, mert azt pont kanállal illik.
2012. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:

Szerintem is igazad van, én is szívesebben eszem pl. a csirkepörköltet nokedlivel ha kanalat nyomnak hozzá a kezembe. A fene sem tudja egyensúlyozni a villán a nokedlit, a lényeg meg benne marad a tányérban.


Egyetek kanállal, ha úgy esik jól, kinek mi köze hozzá, hogy otthon mivel esztek?


Anyukád meg... na jó, nem mondok semmit, mégiscsak az anyukád.

2012. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A székelykáposztát én is kanállal eszem. Mégis mit csinálnék a finom levével, ha bent marad? Igyam ki a tányérból, vagy tunkoljam ki kenyérrel? Az sokkal nagyobb illetlenség szerintem. És ha melós parasztok, akkor mi van? Én szeretem őket, legalább tudnak élni.
2012. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok! :)


16.07: Igaz...élni azt tudnak. :) Após is azt vallja, hogy "Nem azért élünk, hogy dolgozzunk. Azért dolgozunk, hogy élhessünk." Szóval mindig finomakat esznek-isznak, úgy ahogy nekik jólesik. Amúgy nem "parasztok" meg "melósok", csak após is meg párom is fizikai munkát végez.

2012. jan. 4. 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:
A székelykáposztát még vedéglőben is kanállal illik enni. Az "értelmiségi" rokonaimközül többen alig ismerik a kést, villát, ritka a szalvéta. /Az apa igazgató!/ Legutóbbi vendégségünk alkalmával a kenyérszeleteke az asztalra szórták. Én minden étkezéshez megterítek normálisan. Még a legegyszerűbb ételekhez is.
2012. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

16.20: Nálunk hatalmas cirkusz volt régebben a kajálás, ha anyám szaftos ételt főzött. Úgy van, (maradjunk a sz.káposztánál) hogy anyám tesz mindenkinek kést és villát, ennyi. Amikor felkelek, hogy vegyek elő kanalat magamnak, anyám már hőbörög hogy az minek??? Nem érdekel, visszaülök a kanállal, és telemerítem káposztával. Anyám: "Ennél az asztalnál te nem eszed kanállal a sz.káposztát!"

Én: "Akkor beviszem és eszek a szobámban." Tálca elő, rá a tányér, kanál, és szép kényelmesen megeszem. 1-2x fordult elő, azóta már megtanulta hogy nem érdemes sznoboskodnia. :))

2012. jan. 4. 16:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, otthon nem kell úgy éreznie magát az embernek, mint egy étteremben. Egyen mindenki úgy, ahogy akar. Èn nem tartom magam sznobnak, de szeretem a kajákat azzal enni, amivel "illik" öket enni. De ha valaki nem azzal eszi, akkor abba nem dumálok bele.
2012. jan. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én gyerekkorom óta nem szeretek szilárd ételt kanállal enni.
2012. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!