Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ebben az esetben kinek kell...

Ebben az esetben kinek kell kezdeményezni a tegeződést?

Figyelt kérdés

21 éves "nő" és 30 éves férfi az illető, a férfi kezdetben tegezte a lányt, de pár éve átváltott magázódásba. A férfi rangban a nő fölött áll, de néha ha nem figyel, letegezi a nőt. A nő soha nem tegezte még le a férfit.


Ilyenkor mi van? A férfinak kellene felajánlani ugye?


2012. jan. 5. 12:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként a férfi nem is magázza a nőt, csak ha nagyon elkerülhetetlen (illetve néha ugye letegezi ilyenkor), egyébként úgy kommunikál, hogy "semleges" próbál maradni, tehát például nem azt mondja, hogy el kell menned/el kell mennie, hanem azt, hogy el kellene menni.
2012. jan. 5. 12:50
 2/16 A kérdező kommentje:

Egyébként úgy gondolom, hogy a férfinak kellene, csak közben meg ha letegez vagy lemagáz, úgy érzem, hogy kellemetlen neki. Csak akkor meg nem értem, hogy miért nem mondja, hogy tegeződjünk, szóval már kicsit elbizonytalanodtam.

Ugye mindenképp neki kellene felajánlania?

2012. jan. 5. 13:00
 3/16 anonim ***** válasza:
"Véletlenül" letegezi, ez annak a jele, hogy ő szeretne tegeződni, csak arra vár, hogy végre felajánlják neki, mert nem akar tahó lenni. Szóval nyugodtan ajánld fel neki. Lehet, hogy udvarolni is akar. :)
2012. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "rangban" fölötte áll? Talán báró?


Az a lényeg, hogy neked kell felajánlani ezesetben.

2012. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem, nem báró :), úgy értem ezt a "rangban felette áll" dolgot, mint pl. a tanár-diák, orvos-beteg, főnök-beosztott, stb.

Én is úgy gondolom, hogy mivel időnként letegez, egyébként meg kerüli a tegeződést/magázódást, nem bánná a tegeződést, de mivel én a diák, beteg, beosztott stb. szerepében vagyok, ezért nem merem én felajánlani.

De egyébként meg abban sem vagyok biztos, hogy ő nem tekint már rám "egyenlő" félként.

2012. jan. 5. 13:26
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Szedd fel a pasast!
2012. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mert akkor ugye egyértelműen nekem kellene, mivel én nő vagyok.
2012. jan. 5. 13:28
 8/16 A kérdező kommentje:
Dehogy szedem, nekem van barátom, neki meg van jegygyűrűje. :D
2012. jan. 5. 13:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Attól még összejöhettek egy kis kalandra.
2012. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy összejöhetnénk, de az nem az "stílusom". :)
2012. jan. 5. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!