Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon megsértődik valaki...

Nagyon megsértődik valaki akkor, ha felajánlja a tegezést, én pedig tovább magázom?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tőle függ, én kicsit furcsállnám, ha továbbra is magázna az illető, de ez van. Nem mered tegezni, mert a tanárod volt vagy ilyesmi? Általában akkor van az emberekben ilyen szégyenérzetszerűség.
2009. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Barátom anyukája, eddig mindig "asszonyomnak" szólítottam:), ettől felállt a szőr a hátán, utána mondta, hogy tegezzem! De nem rég óta ismerjük egymást.
2009. máj. 24. 14:16
 3/8 anonim válasza:
71%

az egyik barátomat több, mint 16 éve ismerem. Anyukám többször felajánlotta neki, h tegezze, de ő évekig nem tegezte, azt mondta, egyszerűen nem áll rá a szája. sokáig kellett szoktatnia magát, amíg végre kikötött a tegezés mellett. szerintem a sértődés inkább attól függ, h milyen beállítottságú az illető, aki felkért a magázásra.

anyósom az első találkozásunkkor pl. megsértődött, mert csókolommal köszöntem neki. gondoltam, ha ez nem jó, maradjunk a jó napot-nál. ez sem tetszett neki, ő pl. kikövetelte, h tegezzem. ez nekem furcsa volt, de ezt is megszoktam.

2009. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
:))) Az a legjobb, akkor egész nyugodtan tegezd. Sokan vannak így, akik egyszerűen nem szeretik a magázást (BÁR LENNÉNEK MINÉL TÖBBEN!!!), úgyhogy velük, főleg, ha felajánlják, egész nyugodtan tegeződj akkor is, ha csak friss ismeretség. :)
2009. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha felkérdek a tegezésre illetlenség megtagadni.
2009. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az asszonyomtól nekem is felállna a szőr a hátamon. :) Amúgy a 4. válaszolónak igaza van: illetlenség megtagadni a tegezést. Más kérdés, hogy a visszautasított erre hogy reagál.


(első)

2009. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Asszonyom-ot akkor kell valakinek mondani, ha nem tudod a nevét, idegennek, hivatalos szituációban, mondjuk egy ügyfélszolgálaton vagy boltban. Ismerős idősebb nőket a pl Klári néni megszólítás illet. Ezt akár együtt is használhatod a tegezéssel, és akkor olyan félig tegezés-félig magázás jön ki, meg is tiszteled, meg a kívánsága is teljesül.
2009. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
örülj neki, hogy felajánlotta. utálom a magázást, a tetszikezést meg még jobban. tegezd, sokkal egyszerűbb:D
2009. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!