Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarországon miért ítélnek...

Magyarországon miért ítélnek ennyire külső alapján az emberek? Miért ennyire idióták.

Figyelt kérdés
Megfigyeltem hogy itt mindenki leszól mindenkit.Akinek különleges egyedi stílusa van az leszólja az egyformákat.Az egyformák meg leszólják a különleges egyedi stílusúakat.Szóval az is rossz ha valaki úgy néz ki mint a többiek mivel akkor egyen rib_nc ha egyedi stílusa van akkor meg "hogy néz ki". Jártam több külföldi országban , ott nem állnak negatívan egy extrém kinézetű emberhez és nem nézik hülyének hogyha valaki rocker vagy goth ,még az sem furcsa ha talpig neon színben mész az utcán vagy ha fürdő köntösben.Magyarország mikor jut végre magasabb szintre?
2012. jan. 10. 23:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem magyar találmány.

Ne aggódj, máshol is külső alapján ítélnek. Ahol meg megszokott az emberek sokszínűsége (sokféle ember van sok féle kultúrából együtt kis helyen), ott ez megszokott, ezért inkább származás szerint ítélnek.

2012. jan. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
De utálom az ilyen Magyarország-fújoló kis trillákat. Gazdasági szempontból a béka segge alatt van, de más hibája nincs. Költöznél mondjuk Svájcba (én itt élek pár éve) itt mindenki visszafogottan elegáns, konkrétan olcsó kis hülyének néznének téged a rocker vagy goth cuccaidban. Mellesleg 10-15 év múlva, ha az akkori barátaiddal visszanézitek a mostani fotóidat, hát igen nagyot röhögtök majd az általad -jelenleg- egyedinek hitt rongyaidon, miközben öltönyben-kosztümben borozgattok... jó esetben.
2012. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem rocker , sem goth és semmi sötét hangulatú.Magyarországgal a gazdasági gondokon kívül is vannak gondok.


Jártam az USA-ban és Kanadában is ott egész másképp viselkednek az emberek , nincsen ez "odanézz az fürdőköntösbe ment boltba" meg "odanézz az a szoknyához nem illő cipőt vett fel".

2012. jan. 10. 23:36
 4/20 anonim ***** válasza:
25%

"Magyarországon miért ítélnek ennyire külső alapján az emberek?"


Valószínűleg pont azért, amiért Norvégiában és Nigériában.


"Megfigyeltem hogy itt mindenki leszól mindenkit."


Bezzeg a 20-30 másik országban, ahol már éltél egyenként 2-3 évet, hogy beilleszkedve, helyiként megismerd az ottani életet, mást tapasztaltál nyilván.


"Jártam több külföldi országban"


Egyhetes vakáción? Kétnapos bevásárlóúton? Háromhónapos ösztöndíjjal?

2012. jan. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Jártam az USA-ban"


Melyik részén?

2012. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az USA-ban többször jártam , mivel ott élnek a kereszt szüleim és nem egy nyarat töltöttem náluk.Nekem is először furcsa volt hogy micsoda színes egyéniségek vannak ott és képesek egymás mellett normálisan élni.De való igaz hogy ott inkább származás , akcentus alapján ítélik meg az embert.
2012. jan. 10. 23:46
 7/20 A kérdező kommentje:
Oregon államban.
2012. jan. 10. 23:46
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Az usa dologhoz, csak annyit írnék: Ha napi szinten gázolnék bokáig a szarban, nekem sem lenne büdös.


Ha nem értenéd a metaforát, elmagyarázom. Azért nem ítélik meg annyira külső alapján az embert, mert ott megszokottabb, hogy a hülyéje fürdőköpenyben megy le a boltba. Meg minden féle szakadt, rikító göncben járkál az emberek egy része.

De ott is vannak olyan helyek, ahol kinéznek emiatt. Sőt, nem csak emiatt, hanem mert fekete vagy/fehér vagy/sárga vagy. Minden csak megszokás kérdése. Nálunk is a mindenféle stílusok közül ami megér 10-20 évet anélkül, hogy eltűnne a süllyesztőben, az valamilyen szinten elfogadottá válik.

2012. jan. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 zeronibble ***** válasza:
44%

Maga a minősítgetés mintha tényleg népbetegség lenne. Nem tudom máshol mennyire ítélgetősek az emberek. Tény, hogy semmi se hiányozna, ha soha senki nem kezdene kéretlenül is jelzőket gyártani, ha észrevesz valami számára érdekfeszítőt...

Na de azért a trottyos gatya... :D

2012. jan. 11. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Kicsit off, de tudjátok, hogy én mit vettem észre? Hogy aki dolgozik, turkálóban meg kínaiban vásárol, aki segélyen él, márkás cuccot vesz, és hiába kap, teszem azt, a Vöröskereszttől ruhaadományokat, nem veszi föl. Soha. Ennyire fontos lenne a márka?


Más. Mondjuk azt, hogy én azok közé tartozom, akit egy átlagos városban - szóval nem bölcsészhallgatók között - akár ki is nézhetnek az öltözete, szokásai miatt. De én magasról teszek rájuk, hótt nem érdekel a véleményük. Főleg, mert azért veszek fel barna szoknyához fehér cipőt, mert csak barna szoknyám és fehér cipőm van. Aki beszólna ezen, én kereken megmondanám neki, hogy akkor vegyen nekem barna cipőt, és a dolog meg van oldva. Ennyi.


Magyarországon valami miatt az emberek rá vannak cuppanva a bajokra. Ha a sajátjuk nem elég nekik, keresik másét, de nem segíteni akarnak, csak nézőként élvezni. Ezért bámulják néha a szomszédok egymást.

2012. jan. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!