Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az miért nem rasszizmus, ha...

Az miért nem rasszizmus, ha azt mondom nyilvánosan, hogy a németek precízek, az angolok lenézőek, skandinávok hidegek?

Figyelt kérdés
De ha azt mondom, a cigányok bűnözők és büdösek, akkor az már rasszizmus. Mi a különbség? Nem provokálok, kíváncsi vagyok az érvelésekre és kultúrált válaszokat kérek.
2009. máj. 25. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Vedd már észre, hogy addig manipulálták az embereket, amíg eljutottunkodáig, hogy csak a fehér ember lehet rasszista (az is akkor, ha nála sötétebb bőrűt illet a kijelentéseivel, kivéve a zsidókat)! :(

Ez a világ sajnos ilyen lett, mi szívunk az ük-ük apáink bűneiért is! "Az a szemét európai, aki gyarmatosította a fél világot (ha nem az egészet), és gonoszan bánt az őslakosokkal!"

Hadd ne élvezzen már valaki azért előnyöket, mert az ősei rabszolgák voltak (aki felszabadította őket, az is fehér volt), vagy mert az ük-ük apja Indiában a kitaszítottak kasztjába tartozott.

2009. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
ez nem rasszista kijelentés, ezek amolyan általánosítások. Valóságalapjuk szerintem nem sok van, mert emberfüggő... tehát én ismerek angolt, aki egyáltalán nem lenéző. Az, hogy a németek precízek, még nem is hallottam (és hogy miért gondolhatják így azt sem tudom). A skandinávok hidegségét pedig Skandinávia hideg éghajlatából következtették ki - gondolom.
2009. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
azért nem rasszizmus, ha ezeket kimondod, mert nem a cigányokról szól :D ma már a rasszizmusnak más a jelentése, mint régen...ma a rasszizmus: bármi, amit egy cigányra mondasz, ha igaz, ha nem
2009. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Mert a kisebbségnek több joga van, mint nekünk.
2009. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Az angol ugyanúgy megsértődik, ha azt mondod neki, hogy lenéző, mint a cigány, ha büdösnek nevezed. Az embert kell nézni, nem a népcsoportot. Egyébként azért nem nagy dolog más népekre mondani valamilyen sztereotípiát, mert Magyarországon nem él pl. angol kisebbség. Szóval gyakorlatilag csak azzal lehet konfliktus, aki ott él és azok a romák. Nem minden cigány bűnöző meg büdös egyébként. Nekem azzal semmi bajom nincs, ha valaki kimondja az igazat egy emberről. Ha azt mondod, hogy ismersz x y-t, aki ilyen, de egy egész embercsoportra nem lehet általánosítani. Ez nem rasszizmus, hanem általánosítás, ami bánthatja másokat ok nélkül. Aki így beszél, az nem lát a dolgok mögé.
2009. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 13.05-ös! Köszönöm a válaszodat, és egyet is értek vele, de szerintem a kérdést nem egészen érted.

Természetesen konfrontáció csak az egy helyen, vagy egymás szomszédságában élő nemzetek, népcsoportok között alakulhat ki. (lásd szlovák-magyar, román-magyar viszony), csak akkor azt magyarázd meg, hogy a skótok miért nem sértődnek meg, ha zsugorinak nevezik őket az angolok (a skót vicceket ugye ők találták ki) Az miért nem általánosítás?

2009. máj. 26. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező! Te honnan veszed, hogy a skótok nem haragudnak meg ilyen beszólásért? Tudod, hogy a skótok mennyire utálják, mikor angolnak nevezik őket? Ugranak érte. Ott is épp úgy meg vannak a konfliktusok a népek között és ez nemcsak a magyarokra jellemző...gondolom, hogy neked sem esne jól, ha a magyarokra valaki en bloc azt mondaná, hogy lopnak, mert ez nem igaz épp úgy, mint a többi példád. Amit te mondasz az általánosítás.


Előző válaszoló.

2009. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cigók sokkal rasszistábbak
2010. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!