Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemi nyílt napra szoktak...

Egyetemi nyílt napra szoktak szülővel menni? Ciki?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem, jó, ha olyan kapcsolatban vagytok, hogy nem érzed magad feszélyezve állandóan, ha ott vannak.
2012. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem ciki, mivel senki nem fog veletek törődni. :) És az előzőhöz csatlakozva: szerintem nagyon jó, hogy elkísérnek. :)
2012. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Anno én nem voltam, de nem is láttam sok szülőt, mikor a leendő kisgólyák tömegét kerülgetve próbáltam felvergődni a szakolvasóba... Egyébként nem ciki, hacsak nem lesz ott sok ismerős...
2012. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem ciki, bár én is megnéztem tavaly egy fiút, akit a szülei kísértek nyílt napra. De ez lehet a saját önfejűségem dolga is, jobb szeretek ilyen helyekre egyedül menni.
2012. jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ciki. A nyílt nap látogatása azt jelenti, hogy hamarosan a saját lábadon fogsz, egyedül belépni valamelyik intézménybe, és ott nem lesz anyu, hogy elkísérjen. Szerintem ez egy jó teszt arra, hogy mi vár rád, mennyire egyedül leszel. És megtapasztald, hogy hogyan tudsz segítséget kérni. Baráttal/barátokkal el lehet menni, mert akkor az egyetemi közösségi életet élheted meg.

A nyílt nap arra való, hogy beless az egyetemi világba, amihez az önállóság is hozzá tartozik.

Hisz az egyemen nem csak a könyvek fontosak.

2012. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, de ha csak engem érdekel a barátaim közül ez a szak? Várok még válaszokat, és az eddigiekért köszönet.
2012. jan. 13. 22:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól még mehetsz a barátaiddal a nyílt napra. Lehet, más szak érdekel, de attól még ők jelentkezhetnek ugyanarra az egyetemre :). Amúgy meg nem ciki, elkísérnek, ők is nézelődnek, te is nézelődsz...


De amúgy ha igazán meg akarod tudni, milyen egy egyetem, ne nyílt nap menj, hanem tanítási napon. Beülsz egy-két előadásra. Olyat keress, ami a választott szakod előadása. Nyugi, bemehetsz nyugodtan, ha katalógus van, nem írod fel magad és kész.

2012. jan. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ.
2012. jan. 14. 15:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Neked van szükséged a szüleid jelenlétére, vagy ők ragaszkodnak hozzá, hogy elkísérjenek?

Szerintem szokjatok hozzá a gondolathoz, hogy felnőttél, önálló döntéseket kell hoznod, amikért neked kell felelősséget vállalni és viselni a következményeket.Mivel a tanulmányaidat valószínűleg a szüleid fogják finanszírozni, ellátod majd őket a megfelelő információval, és persze nagyon hálás leszel a segítségükért.

De nem egészen értem, miért kísérnének el. Biztosak akarnak lenni benne, hogy minden fontos dolgot felírsz??? Az én lányaim már a középiskolai nyílt napokra is egyedül mentek, nemhogy az egyetemre.

2012. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát is-is. Én nem akarok egyedül menni,de vlahogy mindenkinek van akkor vmi (párhuzamosan más nyílt nap, nyelvvizsga stb.), de édesanyám is szeretné szerintem, hogy ott lehessen.
2012. jan. 22. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!