Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Észrevettétek ti is?

Észrevettétek ti is?

Figyelt kérdés
Észrevettétek, hogy a szeretethez elég egyetlen dolog is, és az önzéshez, ami a szeretet ellenpólusa, viszont legalább kell két dolog? S nem e lehet ezekből kiindulva, hogy az a bizonyos erkölcsi rossz a duális felfogásból eredeztethető, és a megoldás a kettősség nélküli gondolkodásban keresendő?
2011. nov. 29. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mit jelent pontosan, hogy a szeretethez elég egy dolog, az önzéshez viszont legalább kettő kell? Nekem nem tiszta, mit akarsz mondani..
2011. nov. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
egyszerű példa, hogy szeretni tudod önmagad is, de önzőnek lenni nem tudsz önmagaddal szemben, mert értelmetlen kifejezést kapunk, ha ezt mondjuk. önzőnek lenni csak valami mással szemben lehet, ami nem önmagad, tehát szükség van még valamire ahhoz, hogy az önzés működhessen, míg a szeretethez nem kell, elég vagy egyedül Te is.
2011. nov. 29. 21:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Maradva a példádnál: ha csak önmagam szeretem, mivel a szeretet ebben az esetben nem másfelé irányul-csak, hogy példánál maradjunk, máris megkaptuk, hogy mi az önzőség.. szerintem:)
2011. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Észrevettétek, hogy a szeretethez elég egyetlen dolog is"


Valaki szeret valamit/valakit. Tehát legalább 2 objektumról van szó.


"az önzéshez, ami a szeretet ellenpólusa"


Miért lenne az "ellenpólusa" az önzés?


"a megoldás a kettősség nélküli gondolkodásban keresendő?"


Teljesen mindegy, hogy kettősségben, egységben vagy ötösségben gondolkodsz, a tényeken ez nem változtat. Ha van rossz, és számít is, akkor az egy tény. Függetlenül a gondolkodásodtól.

2011. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Duális felfogás.

Az önszeretet és az önzés nem ugyanaz valahol?

2011. nov. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3 as és 5 ös válaszoló.


az önzés az, amikor az önszeretet előnyt élvez valami más szeretetével szemben, de ha az egyén kettősség nélkül tekint, és minden egy egésznek tart, amit önmagával azonosít, akkor nem lesz mit a háttérbe szorítani8a az önszeretetnek. tehát nem az önszeretet az önzés, hanem amikor ez megelőzi valami más szeretetét, de ekkor az illető duálisan gondolkodik.


4 es válaszoló.


a szeretet az egységet összetartja, az önzés szétszedi, ezért írtam, hogy ellenpólus. szeretni tudod önmagad is, nem kell hozzá még egy objektum, viszont saját érdekeddel szemben nem tudod saját érdekedet előtérbe helyezni, vagyis nem tudsz magaddal szemben önző lenni, mert ez a kijelentés értelmetlen, és képtelenség egyúttal, tehát az önzéshez kell a 2 objektum minimum.

ezért írtam, hogy emiatt van rossz, mert az emberek duálisan felfogásúak, így önszeretetük automatikusan maga mögé kíván valamit, amiről azt hiszik nem önmaguk.

2011. nov. 29. 21:17
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Nekem tetszik az okfejtésed. Kifejezetten elegáns.
2011. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. A gyűlölethez is elég vagyok magam. A megtért ember meggyűlöli életét, felfogását, életcéljait, amik megtéréséig vezették, ezt csak Isten által megtért ember értheti.


Ahogy Urunk is mondta:

Boldogok a lelki szegények - ez a megtérés, majd a megszentelődés folyamata így folytatódik:

Boldogok, akik sírna - mely az előző közvetlen következménye,

boldogok a szelídek - ami magad életének megutálásának, és a másik előtérbe helyezésének következménye

boldogok akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot - mert ezek után látni fogod a hazug dolgokat és egy új világ tárul eléd, melyet szomjazol és éhezel, hogy megismerd.

boldogok az irgalmasok, boldogok, a kiknek szívök tiszta, boldogok a békességre igyekezők - a megszentelődött ember, kit Isten az életre teremtett....


Üdv: L

2011. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy te az önzést, mint egyszerű, erkölcsi jót reklámozod? Szerintem az ember társas lény, és beleőrül mind a magányba, mind a csak önirányú érdekeltségbe.
2011. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
igen,ez így van,ha felismered azt,hogy csak te vagy egyedül-vagyis a többi ember is te vagy,ők is az éned részei-akkor nem lesz kivel szemben önzőnek lenned.az önszeretet és a mások szeretete pedig ebben az értelemben egy és ugyanaz.az önzés az,ami által az ember elkülönül,és ezáltal megjelenik a "másik"fogalma.az elválasztottság pedig szorongást okoz,félelmeket,szeretetlenséget,azt a "bizonyos erkölcsi rosszat".
2011. nov. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!