Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit kell akkor tenni, hová...

Mit kell akkor tenni, hová kell akkor fordulni, ha egy mozgássérült tanulót facebookon, interneten keresztül sértegetnek és bántanak, ismeretlen indokok miatt, és azért mert mozgássérültsége miatt más szabályok vonatkoznak rá?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne. Köszönöm.

Lehet, hogy nem jó kategóriába írtam, de nem tudtam hová írjam.


2012. jan. 21. 16:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szia, a facebook-on is van lehetőség jelenteni a sértő tartalmakat, és elvileg törlik is az ilyeneket.

Az adatlapján jelentés/tiltás opció:

egy ismerősöm zaklat vagy erőszakoskodik velem

v.nem elfogadható üzenőfal bejegyzés


a bejegyzés melletti x-el is lehet jelezni, és el fognak járni


sajnálom h bántanak :'(

lehet h érdemes lenne az o.fő-nek is szólni (szüleiddel közösen)

2012. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, de ennél mér sajnos komolyabb az ügy. És sajnos az osztályfőnökkel való beszélés nem segít semmit, mivel ő még csak jobban adja alájuk a lovat. A szüleim beszéltek már vele, az igazgató jelenlétében, de az sem segített.
2012. jan. 21. 19:52
 3/16 A kérdező kommentje:
Én valami hivatalos szervre gondoltam, mert olyan súlyosságú már ez az ügy, hogy nem lehet ennyiben hagynom. Valaki tud esetleg segíteni ebben? Kitől kérhetnék segítséget? Oktatási minisztérium? Média?
2012. jan. 21. 19:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

:((((


első lépésben talán ez segít:

[link]

2012. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ez a cikk. Majdnem megsiratott. Teljes mértékben igaz benne minden egyes szó. Nagyon szomorú hogy idefajult ez a világ. Teljesen magamra ismertem arról is hogy általában hogyan közösítenek ki valakit, velem ugyan ezt teszik. A viselkedésem is olyan amilyennek a cikkben leírják az áldozatot. Az "elkövetőm" is olyan. Az a baj sajnos, hogy a többi osztálytársam is azokhoz csatlakozik, akik bántanak és kibeszélnek engem, senki nem áll ki mellettem. Az osztályfőnök sem, ő csak ront a helyzeten, ellenem hangolja manipulatív módon a többieket.

Az egészben az igazán a legrosszabb, hogy nem is tudom pontosan miért. Egy része a dolognak biztos hogy azért van, mert nem tudok járni, mozgássérült vagyok és más szabályok vonatkoznak bizonyos esetekben rám. A másik dolog talán az lehet, hogy nagyon jól tanulok, és okosabb is vagyok mint ők, de ezzel soha nem kérkedtem senki előtt, szóval szerintem ez nem lehet indok.

Régóta van már az hogy kibeszélnek engem a hátam mögött, de most már nyilvánosan is a facebookon keresztül és úgy hogy én ezt látom. Reagáltam is a hozzászólásaikra, próbáltam védeni magam de az egész osztály szinte nekem támadt és egymásnak adnak igazat, engem meg lealáznak és kitalálnak olyan dolgokat amik nem is igazak. :(

2012. jan. 21. 20:54
 6/16 anonim ***** válasza:

Oktatási osztály.

Ha semmi nem segít, bíróság, vagy média.


Mocskosul meg kéne alázni őket, sajnos a szép szóból nem értenek az ilyenek.

2012. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

- a fősulin, ahol tanultam, nekem is volt tolószékes osztálytársam - ő tudott menni de csak úgy hogy ha belekapaszkodott valakibe, ezért az anyja benn volt vele az első 2 hétben h átkísérje egyik teremből a másikba, később megbeszélték a sulival h legyen úgy h tolószékkel közlekedik, és mindig egyik osztálytársa tolja köv.órára. (és a fősuli intézte el még a tolószéket is, és fizette a havi 20e-t h a személyszállító behozza minden reggel és elvigye minden délután őt hazától suliig + vissza!)

- tesóm osztálytársának (másik fősuli) is az anyukája segített óra végén átülni a székből a tolószékbe és eljutni másik terembe (ilyen volt még általánosban is)

- szerintem neked is jó lenne ha meg tudnád oldani h egy idősebb rokonod veled van szünetekben, ha már az osztályodban senki sem képes segíteni (és akkor lehet h kevésbé szállnának rád)

- ilyenre nem emlékszem, h bármelyikükre más szabályok vonatkoztak volna, mindent ugyanúgy kellett teljesíteniük mint bárki másnak

- az iskola, o.fő feladata az lenne h megoldást találjon a problémákra, ha nem is áll ki melletted mert nem tartja jogosnak, semmiképpen sincs joga még manipulatív módon ellened hangolni másokat. Iskolaváltás sem segítene mert ilyen emberek mindenhol vannak sajnos, neked kell megtanulnod kezelni őket.

2012. jan. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az alatt, hogy más szabályok vonatkoznak rám bizonyos esetekben, azt értettem, hogy nekem nem kell tesiznem és rajzra járnom, mert fel vagyok belőlük mentve, és hogy a telefon mindig nálam lehet, nem kell kiraknom a tanári asztalra mint a többieknek, és az hogy mivel nálunk az iskolában nincs mozgáskorlátozott WC, nekem ha pisilnem kell akkor hazamehetek, utána pedig visszamegyek (de ilyen eset csak egyszer fordult elő).
2012. jan. 22. 11:25
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek egyáltalán nem olyan dolgok, amiért téged b*sztatni kéne! Meg úgy egyébként se kéne, de ilyen dolgokért főleg nem!


Ne hagyd, hogy megkeserítsék az életed, vágj vissza keményen! Az a baj, hogy azok a tetvek nem fognak érteni a szép szóból, szóval muszáj durvának lenned. Én a szüleid helyében kilátásba helyeznék egy vaskos feljelentést a helyi önkormányzat oktatási osztályán, és egy kínos újságcikket egy helyi lapban. Nagyon mérges vagyok, mikor v.ki elesettet bántanak!

2012. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
engem is nagyon szíven ütött a téma, és tényleg nagyon szomorú h valakit (főleg egy gyengébb, kiszolgáltatottabbat) olyan dolgokért bántanak amiről nem tehet! :'(
2012. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!