Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogy álltok a puszival...

Ti hogy álltok a puszival köszönéshez?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok és nincs sok lány ismerősöm.

Egyik barátommal közös barátunk egy lány. Ők puszival köszönnek egymásnak de én soha nem adok puszit annak a lánynak csak ha felköszöntöm szülinapján, névnapján. Nincs bajom a puszival de nem vagyok hozzászokva. Senki nem kezdeményezi, én se, de most nem róla van szó hanem úgy általánosságban.


Én azért is nem ragaszkodok hozzá mert ez azért közvetlenebb mint a férfiak közötti kézfogás és mi van ha undorodik tőlem a másik. Én se örülnék ha egy bűn ronda lány puszilgatna.

Vélemény? Ti hogy vagytok vele?


2012. febr. 4. 17:29
1 2
 1/11 rémuralom ***** válasza:
100%
Nekem viszonylag sok lány van a barátaim között, de csak a legközelebbiekkel puszilkodom rendszeresen (szám szerint hárommal).
2012. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem hülyeség. Én csak olyanokkal puszilkodom akik mondjuk családtagok, vagy valami ünnep van és felköszöntjük egymást, vagy ha egy jó barátnőmet már rég láttam. Sztem hülyeség mindennap...
2012. febr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Konkrétan 1 lány van akivel puszival köszönünk, ráadásul háromra, amit barmomira nem tudok megszokni.
2012. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 rémuralom ***** válasza:
58%
Igen, a három puszi tényleg marhaság. Egy az egyik arcra, egy a másikra, kész.
2012. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
A véleményem az, hogy erősen önbizalom hiányos vagy.
2012. febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Én csak közvetlen családtagjaimat, barátaimat, ismerőseimet puszilom meg köszönéskor, ill. felköszöntéskos.

És azt például nem értem, hogy pl. a munkahelyemen, ahol naponta találkoznak a kollégák, miért szokás ez egyesek között? Ilyen utoljára a középsulimban volt...

2012. febr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 10inchhero ***** válasza:
58%
elég sok lány ismerősöm/barátom van és az osztálytársak kivételével majdnem mindnek 2, de leginkább 3 puszi :D nincs ezzel semmi baj :D én pl pont a családba nem szoktam nagyon, legalábbis köszönés címen nem :D (19/F)
2012. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon nem bírom ezt az 56 puszit mindenkivel.

Nálunk a szűk baráti társaságban van két srác, meg (velem együtt)két lány. Nálunk a köszönés, ha hosszabb ideje nem találkoztunk, vagy hosszabb ideig nem fogunk, akkor egy ölelés.

2012. febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
TERJEDJEN AZ A VÍRUS!
2012. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ti hogy álltok a puszival köszönéshez?"


Egyes családtagokkal szoktam, illetve nő barátaim egy részével így köszönni.


Egyébként erősen függ a társadalmi rétegtől. Általában az alsó rétegekben és az alsó középosztályban elterjedt a barátok között, a középosztályban és attól fölfelé már nem, mert ott az individualizmus és a visszafogott, tárgyilagos viselkedés az ideál.

2012. febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!