Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen irigyek a magyarok?

Miért ilyen irigyek a magyarok?

Figyelt kérdés

Egyetemet végeztem, itthon jó helyen, majd külföldön dolgoztam. Amióta visszajöttem "haza", mindenki szívat. Letörik a mercim jelét, megjegyzéseket tesznek, beszólnak, feljelentenek, apehot küldenek a nyakamra.


Mi az isten folyik itt?


2012. febr. 5. 16:09
1 2
 1/15 anonim válasza:
36%
A magyarok szimplán bunkók. Lehet hogy csak irigykednek arra hogy te vitted valamire.
2012. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

Magyarországon dolgoztam, és találtam egy céget Ausztriában ahova felvennének. Már csak fel kellett mondanom. Reménykedtem, hogy a főnököm elengedi a felmondási időt, mert ezen múlt az osztrák munka.


Egyik kolléganőm megkért, hogy "szerezzem ki", avagy ajánljam be és szerezzek neki ott egy helyet. Persze előtte benyalt csontig, jaj, hogy ő mennyire örül annak, hogy végre rendeződnek az anyagi dolgaim, hogy milyen ügyes vagyok, és mennyire jó érzés látni, hogy jól alakul az életem.


Aztán közöltem vele, hogy nincs felvétel a cégnél (merthogy tényleg maximális volt a létszám csak egy embert kerestek), de ha megüresedik egy hely szólok.

Ezt ő úgy értelmezte hogy nem is akarok segíteni. Persze itt még szó sem volt semmiről, még a magyar cégnél álltam munkaviszonyban. :P


Mivel ő alapból jóban volt a főnökkel addig forgatta a szálakat, míg végül nem engedte el a felmondási idő ledolgozását.


Neki aztán ettől nem lett jobb az élete mégsem hagyhatta ki, hogy alám tegyen. Ez a magyar mentalitás.


Végül nem tolt ki velem, mert azóta is Ausztriában dolgozom, de rohadt szemét húzás volt. Persze lett volna lehetőség őt kivinni magammal többször is, de hülye lennék... oldja meg mindenki magának ezek után.

2012. febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemista vagyok, elég jó ösztöndíjjal. Itt igazán látszik már így másfél év elteltével, hogy ki milyen ember. Nem általánosítanék, nem irigy az összes magyar szerintem, de azért persze akad. Amióta busásabb ösztöndíjat kapok terjed a hátam mögött mindenféle, hogy "minek az nekem, amikor nem szorulok rá", nem érdemlem meg blabla. Persze nem csinálok semmit olyat, amit más ne tehetne meg, ha nagyon akarnának az irigyeim is "kereshetnének" hasonlóan az egyetemi éveik alatt. Sokan vannak ellenem, de legalább annyian mellettem is, akik segítenek, támogatnak és szeretnek. Én igyekszem rájuk figyelni, maximálisan visszaadni minden jót, amit tőlük valaha is kaptam és ezzel törődni, nem pedig az élet azon undorító részével, hogy hányan próbálnak nekem keresztbe tenni néhány ezer forint miatt, amit ők is megszerezhetnének, anélkül hogy engem "kicsinálnak"...
2012. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, én úgy gondolom, hogy akik a magyarok KÖZÜL irígyek, azok ugyanazért azok, mint akik az észak- és dél-ameriakiak, a norvégok és az indonézek közül. Egyszerűen silány emberek. Őket azonban hamarabb észre lehet venni, mint azokat, akik örülnek a másik sikerének..pedig, szerencsére, az utóbbiak vannak többen. Nekem meg ez a tapasztalatom.
2012. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem Én törtem le a mercid jelét. Nem Én tettem megjegyzést,nem Én szóltam be,nem Én jelentettelek fel és az APEHot sem Én küldtem rád. DE mivel általánosítasz azt kell mondjam hogy TIPIKUS MAGYAR VAGY!
2012. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hányszor törték le a mercid jelét?
2012. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

17:03


Igen, igazad van. Nem mind szemét, sajnos felháborodottságomban általánosítottam. Viszont ilyen irigy, rosszindulatú és negatív mentalitást talán sehol nem tapasztaltam.


Biztosan az évszázados szerencsétlenség égett nemzetünk lelkébe.

2012. febr. 5. 19:43
 8/15 A kérdező kommentje:

17:50


Örülök, hogy az átlag magyar közé tartozok és nem pedig az aljadék fajtóból mint te. Akik mindenre rosszindulattal és támadva válaszolnak.

2012. febr. 5. 19:45
 9/15 A kérdező kommentje:

19:21


Egyszer. A régi mercimet összekarcolták, most az újat pedig addig rángatták éjjelente, kb 2 héten keresztül amíg nem sikerült letörni.

2012. febr. 5. 19:47
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek. :S
2012. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!