Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért baj, ha zenét hallgat...

Miért baj, ha zenét hallgat az ember a különböző tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy weboldalon, hogy egy nő arra panaszkodik, hogy a fiatalok fülhallgatóval zenét hallgatnak a buszokon, és hogy ez mennyire zavaró, mert nem hallják, ha ő beszélgetni akar. Nem értem. Lassan 20 éves vagyok, és bár sokan fiatalabbnak néznek, nem értem a felháborodásukat, ha nem akarok beszélgetni. Leginkább idősek csinálják ezt. Többnyire nagy méretű fejhallgató van rajtam, tehát egyértelműen látszik, hogy zenét hallgatok, de odaáll/ül mellém és elkezdi mondani a baját. Köteles vagyok vadidegenekkel beszélgetni?

Az persze más, ha valamit kérni szeretne (jelezzek, csukjam/nyissam az ablakot, akármi). Akkor esetleg finoman hozzá kell érjen mondjuk a vállamhoz, azt észreveszem és szívesen segítek.

Félreértés ne essék, nem vagyok embergyűlölő, de nehogy már azért ne hallgathassak zenét, mert valaki esetleg beszélgetni akar. Bár fiatal vagyok, de nekem is meg van a saját életem, a saját gondjaim.


2012. febr. 7. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen igazad van. Esetleg az lehet zavaró ha nagyon hangosan hallgatod a zenét és kiszűrődik, de a leírásod alapján úgy vélem nem vagy ilyen vagy ha véletlen megesik észreveszed magad.
2012. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jó minőségű a fejhallgatóm, amíg a fejemen van, szinte semmi nem hallatszik ki, ami meg igen, az a busz zaja miatt nem észrevehető, csak akkor, ha tényleg teljes a csend. Ha leveszem, akkor természetesen hallatszik, de nem szoktam úgy járatni a zenét, ha csak fogom a kezemben a fejhallgatót. :)
2012. febr. 7. 15:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is idegesít, hogy elvárják, hogy te mint utazó beszélgess velük, mert nekik ahhoz van kedvük. Régen kéthetente utaztam 4 órát csak oda, és volt olyan, hogy mutogatták, hogy vegyem ki a fülhallgatót, mert ő beszélgetni akar. Hát a nagy lóf....
2012. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
A zenehallgatás akkor zavaró számomra, ha nemcsak az hallgatja, aki akarja, hanem nekem is kell hallgatni, mert kihallatszik, és ha öten öt különféle zenével árasztanak el, akkor az mindenképpen idegesit. Az, hogy ha valaki úgy hallgatja, hogy nem hallatszik ki ebböl semmi, akkor az nem gond. Viszont az nem árt, ha azért a zenehallgató valamit észlel a környezetéböl, mert ha valaki valamit közölni akar vele (pl. le akar szállni vagy hasonló), akkor azt azért észre kellene vennie. Én személy szerint nagyon nem szeretek idegenekhez hozzáérni.
2012. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 55 éves nö vagyok, és direkt azért hordok magammal rendszeresen MP3-hoz való fülhallgatót, hogy ne akarjon velem mindenki bezsélgetni a vonaton/buszon - mégha nincs is bekapcsolva a zene.
2012. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ha kihallatszik az tényleg idegesítő, bár errefelé olyan buszok vannak, hogy egy erősebb atomrobbanást nem lehet meghallani, úgy kattog meg zörög az egész.

Nyilván ha állok, akkor figyelem, hogy buszmegálló, hoppá, le akarnak szállni. Csak azt nem szeretem, ha arról tartanak kiselőadást, hogy a szomszéd Ilus épp férjhez megy, meg hogy a tej most 20 forinttal olcsóbb. Van, hogy leállok beszélgetni, ha épp olyan a kedvem, de mikor hulla fáradt vagyok, enni nem volt időm az óráim között, esetleg beteg vagyok, vagy kiakasztott megint valaki, akkor nincs türelmem. Az az 50-60 perc, amíg hazaérek, pont elég arra, hogy hallgassak egy kis zenét és feltöltődjek annyira, hogy neki tudjak állni az otthoni tanulásnak, reggel pedig arra, hogy kicsit felébredjek, esetleg átolvassam, aki kell.

2012. febr. 7. 15:28
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

Engem nem zavar (ha nem túl hangos), és nem is szokam idegenekkel mindenáron beszélgetni.


Egyébként és személy szerint közlekedés közben nem nagyon merek zenét hallgatni. Ott figyelni kell a sok mindenre (átszállás, úttest, ha állsz, akkor egy-egy fékezésnél a kapaszkodás...stb.), és fontos, hogy rendesen érzékeld a környezetedet. Pesten egy fiút azért csapott el a villamos, mert a síneken átmenve nem hallotta a közeledő járművet a zenétől.

2012. febr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
belinkeled ezt a cikket?
2012. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Akkor az a nő egy retardált hülye volt,erre csak ennyit tudok mondani.

30/F

2012. febr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2012. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!