Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sok ember mit ért pontosan a...

Sok ember mit ért pontosan a tisztelet alatt?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy a legtöbb ember, akit tisztelnem kellet volna (ők mondták ezt) az talpnyalónak akart használni, beletúrni az életembe, semmi más okot nem adott a tiszteletre az öregségen kívül. De sok ember szerint kivételes vagyok a fiatalok között tisztelet terén.

2012. febr. 2. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember elvárja, hogy tiszteljék, de ez nem így működik. A tiszteletet ki kell érdemelni..
2012. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a matektanárom pontosan ilyen! Vájkál a magánéletembe, számon kér rajtam mindent, amit iskolán kívül csinálok, édesanyám is már bement hozzá, azt mondta, hogy életébe nem látott még ilyen arrogáns ****************** nőt. Számon kérte rajta, hogy miért nincs otthon, mikor nekem tanulni kéne. (egyébként 2 állásban dolgozik 12 órában.) Én már nem vagyok vele tisztelettudó, ha egy rossz szóval illető a családomat, az biztos, hogy neki megyek. már nem egyszer kiabáltam vele. Csak azért, mert idősebb /kb. 42 körül van/ nem fogok tőle minden mocskolódást szó nélkül tűrni. 18/L
2012. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azért nem tudok tanulni sokat 6így is minden nap hajnali 2 körül fekszem le, hatkor meg már kelek, ez megy egy éve, amire ráment az egészségem is. Anyáé is a sok munka miatt. Én főzök, nevelem a 6 éves öcsémet, emellett háztartást vezetek és dolgozom, mert zsebpénzt nem kapom, se ruhákat. Azokra pedig szükség van, akárhogy is nézzük.
2012. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvasd a blogom! Most indítottam. Kapcsolódik a kérdésedhez.


[link]

2012. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Szerintem, add meg neki a tiszteletet, magad miatt. A saját lelkiismereted legyen békés. Ez nem azt jelenti, hogy tűrj el neki megaláztatást! Ne hagyd! A tisztelet megadása nem ezt jelenti. Hanem azt, hogy te ne legyél olyan, mint ő, ne beszélj durván vele, ne alázd meg! Mert te fogod bánni, magadnak is sérülést okozol vele. Egyszerűen ne vedd fel a dolgait, mindig nyugodtan reagáld le a sértéseit pl. Köszönöm a meglátását, de ez az én életem. Olyantól fogadok el tanácsot, aki bölcsebb, mint én.


Ezzel nem elég, hogy felhúzod, mert látja, hogy nincsen hatással rád... hogy érettebb vagy mint ő... Így nem sérül a te lelked. Mert ha nekimész, indulattal, a saját vérnyomásod megy fel... a tested jelzi, hogy nem jól cselekszel. Éreztél már vidámságot, amikor valakinek így nekimentél? A szervezeted jelzi, mi a jó döntés.


Ha gyűlölettel támadsz vissza, napokig azon rágódsz majd, mint mondj még neki, amivel jól megsérted. Hogy most jól megadtad neki... De eközben magadnak ártottál, olyan dolgoktól vetted el az időt magadtól, és családodtól, ami szép lehetne, amivel a magad boldogságát tudnád előtérbe helyezni.


Ha kedvesen reagálod le, egy percig sem fogsz utána rágódni rajta! Nem a sértések járnak majd a fejedben, hanem egészen más... ami boldogságot hoz majd neked.


Sokszor nehéz elképzelni, hogy nem az indulat a jó megoldás... De utólag gondold át, mit nyertél vele, amikor agresszívan nekimentél bárkinek is? Változott valami? Jobb lett? Megváltozott? Te jobban érezted magad? Éreztél boldogságot?


Ha kedves vagy, téged nem érhet sérülés... mert el tudod majd engedni a dühödet... ez a te érdeked.


[link]

2012. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ma 14:22


Ha megengeded, felteszem kérdésed a blogomra, hogy hátha másnak is van hasonló problémája, és tudok neki segíteni ezzel.


Ha van még kérdésed, ott tedd fel nyugodtan! Szia

2012. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mirk ***** válasza:

Van egy alapfokú tisztelet melyet minden értelmes ember tanúsít a másik iránt. Ez úgymond udvariasság is lehet. Van egy másfajta tisztelet, ennél mélyebb, komolyabb. Ezt a tiszteletet ki kell érdemelni minden esetben.

Sokan hiszik azt, hogy külön tiszteletet érdemelnek valami miatt, például életkor, rang, pénz stb.

A kedvencem a "tiszteld az idősebbet" című butaság.

Én azt mondom erre: egy bizonyos kort megélni a legegyszerűbb a világon és egy szalmaszálat sem kell érte keresztbe tenni. Ha valami hát a kor nem érdemel külön tiszteletet.

Külön tiszteletet magatartással, elvekkel, erkölccsel, becsülettel és cselekedetekkel lehet kivívni.

2012. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam ez kortól és nemtől független. Úgy ahogy az első írta, ki kell érdemelni.
2012. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!