Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A suliban is tegezzem? Vagy...

A suliban is tegezzem? Vagy hogy gondolhatta?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem el járni a tavalyi némettanáromhoz nyelvvizsga-felkészítésre. Mikor bementem, és köszöntem neki, mondta, hogy akkor tegeződjük, mert neki ez kellemetlen (ő 30, én 18) Ez rendben is van, ha a lakásán vagyok esetleg utcán találkozunk, akkor tegezem, világos.

Na de mi a helyzet az iskolával, vagy ha egy másik osztálytársam is ott van? Ott is tegezzem le?

Már nem tanít, de még abba a suliba járok.

Nem tudom, hogy ő hogy gondolta, annyit mondott, hogy tegezzem, és kész. Nem tudom, hogy nem bunkóság-e a suliba is tegezni.. Vagy az lenne a furi, ha ott meg magáznám? Szerintetek?

18/L



2012. febr. 21. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezt jól át kellett volna gondolnia. Neki.

Férfi, nő?

Ha már nem tanít ott, akkor könnyebb helyzetben vagy. Vagy bátran mindenhol letegezed, persze udvariasan, vagy nem fogadod el a tegezést, és akkor mindenhol magázod, ez kicsit távolságtartó.

2012. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az én tanárom is mondta, hogy tegezhetjük(ő lány) és simán letegezzük.
2012. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz, nálunk a rajztanárt tegezik néhányan akik már nem a sulinkba járnak, és együtt vagyunk órán
2012. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondta, hogy tegezd, akkor tegezd, ez ilyen egyszerű.
2012. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sulin belül magázd azért.

Mármint nálunk is van egy olyan tanár akivel tegeződök de amint belépek a sulikapun magázom mert az eléggé hülye helyzet suliba egy az másrészt az ha letegezném az olyan felvágós lenne hogy hehe én letegezhetem te meg nem vagy mitudomén

meg nálunk olyankor szoktak szaktanárit adni ha nem magázzuk a tanárt /bár ő nem de ő amúgy se szokott osztogatni.../

2012. febr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A tegezés NEM HELYFÜGGŐ! Ennyi erővel úgy is gondolkozhatnánk hogy hétfőn-szerdán-pénteken tegezem a többi napon magázom...
2012. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tanárnőről van szó. Amúgy nagyon laza.

Én azon az állásponton vagyok, hogy magázni kellene a suliban. Viszont kérdeztem aput, ő szintén azt mondta, amit az egyik válaszoló, hogy a tegezés nem úgy működik, hogy itt tegezhetem, ott magáznom kell. Ha azt mondta, hogy tegezhetem, akkor tegezzem. De neki ebből nem lehet baja? Vagy nem fog bunkónak tartani? Így is olyan furi 5év magázás után tegezni :/

2012. febr. 21. 20:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy tanárom, akivel tegeződtünk, de suliban nem sziáztam és nem tegeztem le. Max, ha senki más nem jött a folyosón.


Meg amúgy a húgom tanárnő és tanítja a 2 másodunkatesónkat is, de még ők sem tegezik le tesómat a suliban.


Szerintem is olyan felvágós vagy nem tudom...oké, hogy nem helyfüggő a dolog, de akkor is.

2012. febr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 cranberry1010 válasza:
Már hogy ne lenne helyfüggő? De talán nem is annyira hely, mint szituáció. Pl. egy tárgyaláson sem tegezik le egymást a felek, vagy hivatalos szituációban, még akkor sem, ha rokonok és világ életükben tegeződtek. Ugyanígy a tanár és diák között. Sok diákomat gyerekkora óta ismerem, és az iskolában ugyanúgy magáznak ahogy a többi tanárt, mert megtanulták h így illik. Én is ugyanígy voltam diákként azokkal a barátaimmal, akik egyszer csak a tanáraim lettek. Jól is néztünk volna ki... Persze ha nem tanít, könnyen el is kerülheted a kiélezett helyzetet, és ha négy szem közt vagytok, nyugodtan tegezd.
2014. júl. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!