Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lányok, ti szoktatok a fiu...

Lányok, ti szoktatok a fiu ismerőseitekkel kezet fogni vagy inkább a puszi? Ha van olyan h valakivel puszi másikkal kézfogás akkor mi alapján döntitek el vagy mi az oka annak h kézfogással köszöntitek a fiu ismerősötöket.

Figyelt kérdés

2012. márc. 8. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátoknak, közeli ismerősöknek puszi, de ha például a munkahelyemen jön valamelyik partner vagy ügyfél, akkor kézfogás.
2012. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és van olyan h baráttal kézfogás,van oka h kézfogás és nem puszi?
2012. márc. 8. 23:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátokkal sosem szoktam kezet fogni. Ha valaki nem olyan közeli, hogy puszizkodjunk, akkor egyszerűen köszönünk egymásnak, és kész. Se puszi, se kézfogás.
2012. márc. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted nő férfival csak akkor fogjon kezet ha valamilyen hivatalos ügyben találkoznak?
2012. márc. 8. 23:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezt nem mondtam. Csak annyit írtam, hogy én így szoktam meg, így érzem természetesnek, számomra a kézfogás túl formális ahhoz, hogy baráti körben alkalmazzam. De ha te szívesen nyújtasz kezet a barátaidnak üdvözlésképpen, tégy úgy! Az etikettben semmi nem szól ellene.
2012. márc. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ez, mint a tegeződés/magázódás. Semmilyen esetben nem írja elő az illem a kötelező tegeződést, mégis furcsának érzi manapság az ember, ha valaki következetesen magázódik a közeli ismerőseivel.
2012. márc. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem,igazából én is úgy értettem ahogy te leírtad csak rosszul fogalmaztam meg.
2012. márc. 9. 00:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen következetlen vagyok a témában. Alapvetően a kézfogást szeretem jobban, mert a puszinak nagyon könnyen tud némi flört-szerű felhangja támadni. Ha viszont már előttem a társaságban mindenki puszit adott, akkor nem szeretek kilógni. De a trófeavadász vagy magukat annak tartó arcokkal, ha csak tehetem, határozottan a kézfogós verzió felé szoktam terelni az eseményeket.
2012. márc. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha frissen mutatnak be valakit, akkor nincs puszi, csak kezet fogok. Ha már ismerjük egymást, de nem vagyunk bizalmas baráti viszonyban, akkor se puszi, se kézfogás, csak köszönünk egymásnak.

Ha viszont csípjük egymást, akkor puszi.

2012. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!