Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szóltak már le étkezési...

Szóltak már le étkezési szokásaid, ízlésed miatt?

Figyelt kérdés

Én nem tartom szép dolognak, ha valakit kritizálnak azért, amit szeret enni.


Két hét alatt nekem kétszer is beszóltak, egyik egy barátnőm lakótársa volt, rokonoktól kaptam házi disznósajtot, és megkínáltam őket is. A lány röhögve csak anynit mondott "Úristen még soha nem láttam nőt, aki ilyet evett volna".


A másik meg társaságon belül egy lány, csirkecombról beszéltünk, és amikor mondtam, hogy én megeszem a porcogót és a bőrt is, hangosan fujjogni kezdett és nézett a fiúkra kérdően...Szerintem ez gusztustalan viselkedés.


Titeket szóltak már meg ilyenekért?


Köszi a válaszokat!


18/L


2012. márc. 24. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Igen. Mert nem eszek húst (meg más állati részeket sem), és már hat éve folyton azt mondják, hogy egy éven belül ez meg az a bajom lesz, meg meg fogok halni. (Mondják ezt kajálásnál, aztán kimennek, és rágyújtanak a cigire...)


De amúgy amikor még ettem húst, akkor meg mindig kiettem a csontból a velőt, és akkor meg az volt a baj. =D Mert az meg "undi" volt. Az embereknek semmi sem jó.

2012. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2012. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem is van ismerősöm, aki nem eszik húst, őt is olyanok szólták le, akik közben bagóztak, mint a gyárkémény. Érdekes.:)
2012. márc. 24. 09:28
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Jó tuskó csajok lehetnek..disznósajt , csirkebőr nem, de gondolom kecsáp, csipsz, az mehet...


Nekem apám szólogatott be mindig, miután volt egy durvább ekcémás kiütésem, és kiderült, hogy bizonyos ételekre allergiás vagyok. Minden kajámat szépen, magamnak kellett összeválogatnom-először csak nekem morgott, aztán anyumnak mondta, hogy jaj ennek a lánynak ez az élete, a krva evés, szertartást csinál belőle...Lényegében nem fogta fel, hogy

a vérző, hámló sebek ellen próbálok valamit tenni...

2012. márc. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem annyira leszólás, hanem csodálkozás :D Én ráckevei vagyok, párom nyíregyházi, az ország másik fele, teljesen más étkezési szokásaink vannak. Mai napig vannak csodálkozások, hogy mit hogyan esszünk :D
2012. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Egyszer pl. a munkahelyemen egy kollégám fújolt a töltött paprikámra, amit hoztam. "Viszonzásul" én meg lehúztam azt a kaját, amit ő hozott. Elnémult, mint a hal, elszégyellte magát.

Sosem értettem, miért kell elvenni a másik ember étvágyát azzal, hogy becsmérelik, lefujjolgatják azt az ételt, amit az szeret. "Nem eszem, mert én nem szeretem"-ennyi bőven elég.

2012. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Kedves kérdező, egészségedre! :-) Én is szeretem a disznósajtot, a pacalt, a velőt, a májat, és is megeszem a csirke bőrét (kivéve, ha tocsog a zsírban), szeretem az olajbogyót natúrban, és a kolbászt zsömlével. Próbáljon ezért beszólni valaki. Egyből megkapná, hogy ő pedig finnyás és válogat, és nem becsüli az ételt.
2012. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Étkezési szokás miatt beszólni? Na, ilyet sem hallottam még. Ha ilyesmiket mondtak volna, mint amiket írsz, szerintem annyira abszurdnak tartottam volna, hogy meg sem sértődök.


Persze néha én is mondok olyat tesómnak, hogy fúj, hogy bírod ezt megenni?? De ez csak vicc, mert mindketten tudjuk a másikról, hogy mit szeret és mit nem.

2012. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nem az miatt szóltak be, amit ettem, hanem amennyit.


Az adott leányzóéknál úgy szokás, hogy egy nap van kb. 6 étkezés és ha nem vagy éhes, akkor is kell enni. Kifejlesztett egy olyan szokást, hogy nagyon lassan eszik és összeturkálja az ennivalót, még akkor is, ha csak két falatot eszik belőle.

Nálunk úgy van, hogy akkor eszünk, ha éhesen vagyunk.


Elmentünk egy kajáldába suli után. Ő reggelizett suli előtt, tízóraizott és ebédelt bent. Nem volt éhes, szokásához híven csak pár falatot evett. Én előtte egy szendvicset ettem, szóval már nagyon éhes voltam, megettem egy egész tányér ételt. Teljesen kiakadt, hogy én mennyit zabálok és fúúúúj. Nem igazán értettem, hogy mi azzal a baj, ha az ember megeszik egy egész adagot ebédre.

2012. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!


Ez egy őszinte válasz lesz, és már látom, hogy lehet, hogy sokan le fogják pontozni, de bevállalom.


Én rendszeresen beszólok a másiknak étkezési szokásaik miatt. Na persze nem olyan stílusban, ahogy a te ismerősöd tette.


Nem arról szólok az ismerőseimnek, hogy szerintem gusztustalan az étel, amit esznek, bár elismerem, néha gusztustalannak tartok dolgokat. Például elismerem, hogy a porcogó megevése szerintem sem túl gusztusos, de soha (!!!) nem mondanám ezt senkinek a szemébe. Tisztában vagyok azzal, hogy ez mindenkinek a magánügye, és semmi jogom hozzá, hogy beleüssem az arcomat. Egyszer Angliában egy évig együtt éltem egy orosz lánnyal, akinek olyan furcsák voltak az evési szokásai, hogy mindig kicsit viszolyogni kezdtem, amikor eszembe jutott, hogy mit eszik. Számomra nem túl szexi, amikor azt látom, hogy egy egyébként szép lány nap mint nap behagymázik és ujjnyi vastagon erős paprikát szór a kenyerére. De ismétlem, eszembe nem jutna ilyen miatt megszólni valakit.


A "beszólás" a részemről általában a következőképpen megy. Mivel én vegetáriánus vagyok, gyakran nem én kezdem a beszólást (vagy általában a kérdezősködést), hanem az, aki húsos kaját eszik. Miért nem eszel húst? Mióta vagy vega? Mire jó ez? Nem leszel beteg? Erre válaszul nagy vonalakban elmagyarázom nekik, hogy hogyan készül a hús, amit a boltban vásárolnak, és hogy ez milyen környezeti és társadalmi következményekkel jár. Arra buzdítom őket, hogy nézzék meg a We Feed The World vagy a Food Inc. című dokumentumfilmeket. De olyanra még nem volt példa, hogy valakit sértegessek, amiért húst eszik. Sőt szerintem azzal ellentétes hatást érnék el, azt hinnék egy fanatikus barom vagyok.

2012. márc. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!