Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gólyabálba milyen ruhába kell...

Bruno11 kérdése:

Gólyabálba milyen ruhába kell menni? Kell öltöny, fehér ing stb?

Figyelt kérdés

2012. márc. 25. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekünk nem kellett. az iskola biztos megmondja, hogy mibe kell menni
2012. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyetemi gólyabálra gondolsz? Én eddig csak olyanról hallottam, ahova alkalmi ruhában kellett menni, fiúknak öltöny, ing. Saját szememmel láttam, hogy akik pl. farmerben érkeztek, azokat nem engedték be.
2012. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 M_M ***** válasza:
Igen, bálokba öltöny-nyakkendő-estélyi ruha illik... Lehet menni hawaii ingben is, de vagy nem engednek be, vagy a hátralevő közös években eléggé meg leszel bélyegezve...
2012. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Öltöny? A zakó, nadrág párosítás is belefér?

És mi van, ha egy lánynak nincs pénze alkalmi ruhát venni? Csinos blúz szoknyával mehet?

Elég nagy kicseszés, ha mindenáron úgy kell felöltözni, mint egy igazi bálba. Sokaknak nincs erre pénze. Akkor ők nem vesznek részt a bálon?

2012. márc. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akár kicseszés, akár nem, ez nem olyan, mint egy igazi bál, hanem ez tényleg egy igazi bál.
2012. márc. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 M_M ***** válasza:

Zakó nadrág persze. Lányoknál nem kell szerintem feltétlen báli ruha, fel tudnak öltözni csinosan-ünneplősen.


Amúgy meg szerintem egy zakó meg hozzá nadrág párezer forint, és ha egyetemre megy az ember, előbb utóbb kelleni fog, ha más nem az első szóbeli vizsgán, úgyhogy az, hogy drága az szerintem nem lehet kérdés. Ja, és nem mellesleg egy új öltöny-nadrág ha vigyáz rá az ember akkor 5-10 évig (vagy még tovább) is szolgálhat...

2012. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 M_M ***** válasza:
26%

[link]


Ezt szerintem bárki ki tudja fizetni, aki egyetemre megy... Első évben csak a tankönyvek fognak kb 50 ezerbe kerülni bármelyik egyetemen (ha megveszi újonnan).

2012. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na igen, a fiúknak igazából ilyen szempontból nagyon könnyű. Van egy "szett", ami gyakorlatilag mindenhova jó. Gólyabálra, vizsgára, diplomaosztóra, stb. De én elég hülyén néznék ki szóbeli vizsgán abban a cuccban, amiben gólyabálon voltam :) [link]

Ehhez hasonló, mint a képen a piros.

Egyébként ha valakinek nincs sok pénze, ilyeneket turkálóban is kap, legalább nem jön vele szembe ugyanaz a ruha. Én legalább is tavaly előtt pont úgy jártam, hogy megvettem a ruhámat, örültem, hogy találtam viszonylag olcsón, hát erre gólyabálon hárman is pont olyanban voltak. Következő évben inkább elmentem turkálni magamnak egy másikat, szerintem szebb is volt, és összesen 3000 forintot fizettem érte.

2012. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, hát akkor szerintetek is jó a zakó, nadrág.

Ez nem olyan drága, mint egy öltöny, és vélhetően mindenkinek van. Mert a kettő nem ugyanaz.


Nézzétek mit találtam. :D :D

[link]


Ilyen ruhát akármelyik kínai boltban vesz egy lány pár ezerért. Ezek távolról sem báli ruhák...

2012. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 M_M ***** válasza:
Nem báli ruhák, de elegánsak, és szerintem ez a lényeg... Persze, akinek van pénze, az vegyen báli ruhát, de szerintem egy nőnek simán jó egy csinos elegáns öltözék... Nem kell 50 ezres kis estélyi... Az elég az esküvőre... :)
2012. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!