Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hány éves korodban várod el,...

Hány éves korodban várod el, hogy ne tegezzenek le?

Figyelt kérdés
A másik korától, nemétől is függ? Mit teszel, ha mégis letegez: nem zavar (te is visszategezed), visszaköszönsz magázva, letolod? :D

2012. márc. 28. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
40 évesen várom el a 20 év alattiaktól
2012. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem várom el az önözést. Magázást meg főleg nem.

Van persze olyan környezet, ahol az önözés teljesen azonos korúak között is természetes, de én még ott sem sértődnék meg, ha letegeznének, csak tényleg nem szokás, úgyhogy nem is emlékszem, hogy lett volna rá példa.

26/L

2012. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Engem már 18-20 évesen is zavart, ha bemegyek a boltba vagy a lépcsőházban megyek és Jó napot kívánok-kal köszönök, erre letegeznek...szerintem bunkóság...

Miután letegeztek én is hello-val köszöntem, mindegy milyen nemű/korú volt.

Érdekes, most 24 leszek, de már annyira nem zavar, ha letegeznek annak ellenére, hogy magázódom. Talán már felnőttnek érzem magam e nélkül is. :)

23N

2012. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

Nem maga a tegezés zavar, de bizonyos helyzetekben szerintem nem való tegeződni. Pl. bemegyek egy boltba, köszönök, hogy Jó napot kívánok, és a 40-50 közötti pénztárosnő úgy köszön vissza, hogy szia. Az ilyesmit nem szeretem.


De egyébként én tanárokkal sem szeretek tegeződni. Nekem nagyon furcsa. Az egyetemen van pár fiatalabb, sőt, nem annyira fiatal tanárom is, akik kérték, hogy tegezzük őket. Nekem erre állandóan figyelmeztetnem kell magam. Nem az a problémám, hogy ők tegeznek, nekem nehéz őket tegezni.

2012. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Maga engem ne magázzál! :)


Én nem fogom elvárni, sőt: valószínűleg majd hamar felajánlom a pertut. 27 évesen is gyakran tegeznek, mert fiatalabbnak nézek ki, ennek örülök is.

2012. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És amikor egy 40-50 éves pasi tegez le egy 25-35 éves nőt? Oké, hogy a nő fiatal / fiatalos, de nem egy gyerek, szóval azért megérdemelne egy kezitcsókolomot. :))

2012. márc. 28. 17:18
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet ilyen szabályt felállítani, mert mindig kilóg valami. Ez döntően mentalitás és környezet kérdése.


Amit talán elvként érdemes mondani, szemmel látható nagyobb korkülönbséggel nem célszerű a fiatalabbnak kezdeményezni. A kor iránti tiszteletből. Ha az idősebb letegez, akkor viszont jogod van visszategezni, mondjuk 18 után (talán ezért nevezik érettségi kornak). Lehetőség szerint a nő kezdeményezzen ilyent, mondjuk, 35-40 felett, de az erősen környezetfüggő. Van olyan munkahely, ahol nemre korra tekintet nélkül tegeződnek, mert kollégák.


Talán általánosságban azt lehet mondani, ha nem nyilvánvaló a helyzet, először tájékozódjunk, esetleg kérdezzünk.

2012. márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Itt 6-tól 99-ig mindenki tegeződik korra, nemre való tekintet nélkül, és még nem tapasztaltam sértődést. Mert itt az az íratlan szabály. Már nem tudni, kik voltak erre döntő hatással, de aki ide belép, azonnal elfogadja. Mást úgy sem tehet. Ez nem baj, hiszen mindenki megvan vele, működik.

Máshol más a szokás, azt tartjuk be. Ha úgy gondoljuk, nem megfelelő, megpróbálunk változtatni rajta ügyesen. Ha nem sikerül, vagy a szokás erős, vagy a kezdeményező ügyetlen ahhoz képest.

Én a kérdéssel nem foglalkozom, a helyzetnek megfelelően reagálok, ahol lehet, igyekszem a tegezést tenni általánossá. Ha ez valakinek nem tetszik, elfogadom.

2012. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én sosem fogom elvárni, sőt meg is sértődök. Most 23 vagyok, ebben a korban szerintem a tegeződés a normális. Hacsak valaki nem akar erőltetetten felnőttnek látszani.
2012. ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De azt mondod, sose fogod elvárni, akkor mindegy is a kor?
2012. ápr. 8. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!