Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hány éves korodban várod el,...

Hány éves korodban várod el, hogy ne tegezzenek le?

Figyelt kérdés
A másik korától, nemétől is függ? Mit teszel, ha mégis letegez: nem zavar (te is visszategezed), visszaköszönsz magázva, letolod? :D

2012. márc. 28. 12:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a kor helyett/mellett sokkal inkább döntő a környezet és a szituáció.

Mondok egy példát: elég fura lenne, ha a bíróságon letegeznék egymást az emberek. Ott még akkor is magázódunk, ha egykorúak vagyunk. Kivételes esetben a folyosón esetleg még tegeződve beszélget az ember, de a tárgyalóteremben ilyesminek nincs helye.

Nyilván több ilyen helyzet is van, nekem most ez jutott eszembe, mert én ezt szoktam átélni.

Ugyanakkor, akár ha csak bemegyek egy boltba, ott egyáltalán nem várom el, hogy magázzanak (illetve önözennek, mivel a magázást utálom amúgy), szóval felőlem ott akár bárki letegezhet, nem fogok megsértődni.

2012. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem igen. Nem azt mondom, hogy én mindenkit tegezek - természetesen megadom a tiszteletet azoknak, akik elvárják- , de ha engem tegeznek, azt teljesen természetesnek veszem. Én nem a méltóság és a tekintély, hanem a barátság és közvetlenség híve vagyok :)
2012. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Én nem a méltóság és a tekintély, hanem a barátság és közvetlenség híve vagyok :)"


Ez tetszik! :)

2012. ápr. 9. 09:13
 14/17 anonim ***** válasza:
A múltkor voltam egy társasutazáson. Volt egy jó fej jó hatvanas hölgy a csoportban. Mindenkit tegezett és közölte, hogy őt is visszategezhetik. Végül a csoportban lévő tiniknek vele volt a legjobb kapcsolatuk az út folyamán. Nem feszengtek, hogy hozzá kell szólniuk. Aztán már majdnem az egész csoport tegeződött.
2012. máj. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A tegezés és magázás egyfajta bizalmi viszony megnyilvánulása és szemlélet kérdése. A tegezésnek bármilyen korban és mindkét nem között van létjogosultsága, de csak akkor, ha kölcsönösségen alapul, vagy a tisztelet kifejezett jeleként nyilvánul meg.

Normális tud lenni, hogy egy tanár tegezi az osztályát, akik őt magázzák, ha példaképpé tud válni. Normális, ha bármilyen korúak és neműek ebben egyeznek meg. És abnormális, ha az egyik fél nehezen viseli. Kulturáltsági mutató is, hogy ki hogyan teszi. Én például szeretek tegeződni, de nem szeretem, ha csak úgy letegeznek, viszont kihívásnak tartom, hogy egy (bármilyen korú) hölgyet indirekt módon rá tudjak venni, ajánlja fel a tegeződést.

2012. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ez nagyon érdekel.

hogyan tudod rávenni? zavarba hozod, hogy neki legyen kellemetlen, hogy nem tegeződtök? vagy udvarolsz?


18 éves lánykaként óvtak, hogy a nyugdíjba menő kolleginát nehogy ne tegezzem, mert ő 20 évesnek hiszi magát.

40 fölött már én is élvezem, hogy fiatalokkal tegeződöm.

2012. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
38 éves vagyok és a mai napig tegeznek idegenek, pl boltban. Abszolút nem zavar, inkább örülök, hogy nem nézek ki ezek szerint ilyen öregnek. Ilyenkor természetesen én is visszategezem az illetőt.
2021. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!