Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha veszek egy új kabátot, ami...

Ha veszek egy új kabátot, ami nagyon drága, és megkérdezik a többiek mit mondjak, mennyibe került? Nem akarok felvágni.

Figyelt kérdés
Nem akarom azt mondani, hogy 20 ezer forint, sznoboskodás. Gondolkoztam, hogy azt mondom, hogy sok, és ennyi, de az is felvágós, akármilyen hangsúllyal mondom. Melyik a legszerényebb válasz erre a kérdésre?

2012. ápr. 1. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyibe került, kaptam.
2012. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Már maga a kérdés -mennyibe került?- illetlen (nem illik mások zsebében kutakodni).


Nem érdemes hazudni róla, mert aki ebben a világban él, és valóban kíváncsi rá, annak kb. 5 perc kideríteni, mennyi lehetett nagyjából.

Másodsorban 20000 Ft nem olyan nagyon sok egy kabátért.

2012. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól, hogy megmondod az érét, még nem felvágás, végül is megkérdezte, nem te állítottál be egy széles vigyorral és bökted ki egyből.


Az én kabátom sem volt épp olcsó, amikor megkérdezték az árát és megmondtam, nem vették felvágásnak, nem tettek megjegyzéseket.

2012. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valaki már írta, és igaza van: a legnagyobb illetlenség "direktben" rákérdezni a kabátod árára. Ha azonban számíthatsz rá, hogy neveletlenül megteszik, mondd azt: "hááát..nem volt olcsó, de ha arra gondolok, hány évig tudom majd használni, nem is volt olyan drága". Kész, vége. Az illető meg törje a fejét. Ne csinálj gondot ilyen kérdésekből: viseld a kabátodat egészséggel.
2012. ápr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából illem, nem illem, 17 éves vagyok, tehát a kortársaim simán megkérdezik, sőt a legtöbb ruhadarabom árát meg is kérdezik, mert nagyon tetszik nekik.

Mindenkinek ment a zöld !

2012. ápr. 1. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem sok, enyém 35 volt.

Visszakérdeznék, hogy miért, te is venni akarsz ilyet? találd ki, szerinted mennyi volt?


Megmondanám. De nekem is volt olyan ismerősöm, aki undorral tolta el mindig a frissen vett ruháimat, hogy "ennyiért nem kellene"

2012. ápr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!