Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nyugaton tényleg toleránsabbak...

Nyugaton tényleg toleránsabbak az emberek? Bővebben:

Figyelt kérdés
Nem igazán kérdés ez inkább csak véleményekre és egyebekre vagyok kíváncsi. Az ozon networkon meg ezekhez hasonló csatornákon szoktak menni érdekesebbnél érdekesebb emberek, furcsábbnál furcsább szokásokkal és életvitellel. Például az egyiknek nincs alsóteste medencéje, nincs lába vagy nyaktól béna, elképesztően csúnya teljesen szörnyeteg, és egyéb furcsaságok... és mégis balesetük vagy veleszületett fogyatékosságuk kialakulása után alapítanak családot, lesz feleségük vagy férjük, gyerekeik és élnek boldogan. Nekem ez olyan furcsa mert itt Magyarországon, ha még tökéletes is vagy minden szempontból akkor is beléd kötnek, kritizálnak, visszahúznak.
2012. ápr. 1. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ne hidd el mindazt, amit a médiában látsz és hallasz. Az emberek alapvetően mindenüütt egyformák: nem mindig és nem azonnal fogadják el az erősen különböző másikat. Ez nem azt jelenti, hogy egy idő után ne tudnák befogadni, sőt, szeretni és tisztelni is, hiszen a legtöbb fogyatékos ember "jellemóriás", aki a kitartásával, tehetségével rápirít az épre. Erre Magyarországon éppúgy akadnak példák, mint ahogy máshol.
2012. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Hát igen, itt a Balkánon az emberek nem kedvelik a másságot, még vélemény szintjén sem.

Belgrádban és Pesten megzavarják, megdobálják a ratyifelvonulást, kötéllel fenyegetik a résztvevőket. Ezzel szemben Berlinben fél millió hetero ember csatlakozik a felvonuláshoz, és együtt buliznak. Ez csak 1 példa.

Tehát valóban toleránsabbak nyugaton. Fogyatékosokkal, bevándorlókkal, másként gondolkodókkal, stb

Magyarországon magasak az igények egymással szemben, el is húztak innen sokan.

2012. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

"Nyugaton" (nem tudom, mit jelent ez: van Észak, Nyugat, Dél...no, hagyjuk): tehát, "nyugaton" olyannyira toleránsak, pl. a bevándorlókkal, hogy időről-időre (okkal!) felgyújtanak egy-egy cigánytábort, vagy kifüstölnek egy csoport önkényes lakásfoglalót egy bűntanyává rombolt épületből. Ugyebár.:-)

Mondjon valaki akár csak egyetlenegy ilyen epizódot Magyarországról! Nem lehet. Nincs. (De azért mi vagyunk a rasszistafasisztákok.)


Az ún. "melegfelvonulás" pedig azért váltotta ki a többség nemtetszését (szó szerint így! - mert máshol tettlegességig is fajult volna!) mert igen tisztelt résztvevői közül elég sokan felháborító külsőségek között tojtak más emberek érzékenységére. Frusztrált, exhibicionista szerencsétlenek, akik pl. feszületet kötöttek arra a szervükre, amely - úgy tűnik - meghatározza, sőt: behatárolja őket.

Sok normális embert - aki, mellesleg, homoszexuális - hallottam már undorral elhatárolódni.

2012. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"pl. a bevándorlókkal, hogy időről-időre (okkal!) felgyújtanak egy-egy cigánytábort, vagy kifüstölnek egy csoport önkényes lakásfoglalót egy bűntanyává rombolt épületből. Ugyebár.:-)"


Sorold hol és mikor volt ez? Mellesleg itt Magyarországon nem a gyújtogatás a menő inkább mások lelövése a gyilkosság, de ugye nyilván ez is nagyon helyes ugye...


...egyéb iránt nem szeretnék cigányokról meg melegekről beszélni a nem ezt kérdeztem... vagy a szélsőjobbos homofóbok csak erre tudnak kilyukadni? lehetséges akkor, hogy ők maguk látens b*zik lennének?

2012. ápr. 1. 14:07
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Kettős állampolgár vagyok.

Olaszországban nem egy helyen, nem egyszer gyújtottak fel deviánscigány-tábort. Többek között Abbruzzo tartományban akkor, amikor egy huszonéves balkáni cigány, több gyerekes apa, jogosítvány nélkül, lopott terepjárót ittasan vezetve halálra gázolt négy ottani fiatalt. Hajnalra égett a cigánytábor (amelyből a "lakók" azonnal el is menekültek a gázolás hírére). Aztán Roma környékén - majd Milano közelében - de volt több is. (Pedig ott a bűnüldöző szervek valóban "bűnüldöznek" ám! és nem a sértetteket kergetik.)


Magyarországi cigánygyilkosságok: titkosszolgálati akciók, ma még homályos céllal. Lehetett az ország lejáratása, ill., esetleg, "cigányfelkelés" kirobbantása, amelynek ürügyén "béketeremtési" céllal be lehetett volna avatkozni. Hát - nem jött be, nagy-nagy szerencsére.

És ha már itt tartunk: a cigány elkövetők nevéhez fűződő, ma már mindennapos, magyarnyugdíjas-gyilkosságokat nem kifogásolod?


Homofóbia: na, ez is egy csatabárdként használt címke. Hát, tudod: számomra mindenki szexualitása abszolut magánszféra. Volt valaha két kitűnő barátom: festőművész az egyik, keramikus a másik. Együtt éltek. Szerettem, tiszteltem őket: két finom, okos kultúrembert. A legkevésbé sem érdekelt, hogy egymáshoz kötődnek. A frusztrált ember mindig szánandó, nevetséges, szegény bohóc. Mindig "felvonuló":D. A kultúrember ÉL.

Szélső jobb? Hát az mi? Ez is egy olyan címke, amellyel vagdalkoznak valakik?!

2012. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

3-as és 5-ös vagyok:

Kedves Kérdező!


Mindkét válaszomat a 2-es hozzászóló váltotta ki. Nem tudok bizonyos sztereotípiákat szó nélkül hagyni.

A kérdésedre adott válaszom pedig az 1-es. Nem is kívántam volna mást hozzátenni. Üdv.

2012. ápr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem feltétlen toleránsabbak, ám annál képmutatóbbak. Jó nekik az ő bérezésükhöz képest olcsó - akár képzett - munkaerő is, ezért a szemedbe mosolyognak, a hátad mögött meg "k*rva bevándorlóznak".
2012. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%

azért nem kedvelik a másságot, mert bunkók ahhoz képest hogy

Európa fejletlenebb régiójában élnek nemhogy visszafognák magukat

2012. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
minél nyitottabbak az emberek, annál toleránsabbak, így azok, akik a társadalomnak nem okoznak kárt (cigányok) teljesen befogadják, legyen az fél szemű, fél lábú, meleg, néger vagy transzvesztita, itt sajna magyarországon ez egy kutya...
2012. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!