Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted egy nyugaton élő...

Szerinted egy nyugaton élő külföldi hogyan vélekedhet egy magyar emberről? Vagy te hogyan ítélnéd meg magunkat ha kívülről szemlélő lennél?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
egy katasztrófa, sztem ne is minősítsük
2011. máj. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Általánosítani nem szeretek,mert azért minden ember más.De jellemző,hogy külföldön a magyar emberek-habár keresik egymás társaságát,nem segítenek egymásnak.Ezt a külföldiek is látják,és nem értik.
2011. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, kit kéne figyelni és minősíteni.

Ha saját magamat szemlélném kívülállóként, akkor egy különc fickót látnék, aki a nagy magyarosan búvalbaaszottak közül igencsak kilóg :))

2011. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló, beszéltél te már külföldiekkel arról, mik a benyomásaik a magyarokról? Hidd el, nagyon sok ország katasztrofálisnak látja saját helyzetét, de a külföldiek mégsem gondolják ezt róluk.

A kérdés meg elég tág, attól függ, melyik országról beszélünk, mert minél messzebb megyünk, annál kevesebbet tudnak rólunk. Persze, megvannak a szokásos sztereotípiák (Puskás, gulyás, puszta, Attila, szép lányok), de mégis, amikor velük beszéltem, számukra az volt a legmegdöbbentőbb, hogy élnek meg nálunk az emberek ilyen fizetések mellett... Illetve, az, hogy a magyarok miért nem büszkék a saját dolgaikra. Itthon ciki a magyarságtudat és egyből egybemossák a szélsőségekkel, és ezt nem értik a külföldiek. Ahogy én sem...

2011. máj. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A második válaszolónak nagyon is igaza van! Nagyon megdöbbentem, mikor megtudtam, hogy a külföldi magyarok nemhogy nem segítik, de le is nézik egymást...A magyarok nagy része, akikről a városi legendák szólnak a külföldi karrierek kapcsán, azok meg a magyar fifikával (értsd: taposással, szarkavarással és hasonlókkal) érték el azt, hogy bizonyos pozíciókban ott ülnek. Tisztelet azon kivételeknek, akik tényleg a tudás és a jó értelemben vett akarat kísérte útjukat a siker felé!
2011. máj. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
én azt hallottam azt gondolják hogy lopunk, hazudunk és káromkodunk de okosak vagyunk.
2011. máj. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

második válaszolónak nagyon is igaza van!


Igen igaza van,de miért van ez így én azt nem értem!Én hiába probálok normális lenni,ha körülöttem lévő emberek rosszindulatuak és be vannak savanyodva!

A minap jártam ausztriában bécsben és egy rossz kedvü savanyú embert nem láttam az utcán,megkérdeztem valakit szívélyessen segített és egy jót nevettünk a német nyelvtudásomon,:)az illető illedelmesses kíjavított hogy legközelebb így mondjam helyessen,egy idegen ember még a nyelvtanulásban is segítt nekem,akkor eldöntöttem hogy én ilyen emberek között szeretnék élni!Az egy napa alatt több kedves emberrel találkoztam mint amennyivel magyarországon 5 év alatt nem!Hogy még egy példát mondjak,az állomáson vártam a vonatra és rá akartam gyújtani,nem találtam az öngyújtomat és egy fickó átjött a túluldalról,azért csak azért hogy nekem tűzet adjon,nem kértem hogy adjon,csak látta hogy nem találom és adott!Amikor beértem magyarországra akkor éreztem igazán hogy mennyit számítt hogy milyen emberekkel van körülvéve az ember!Nekünk is csak a viselkedésünkön kellene változtatni és akkor a dolgok is jobban alakulnának és ez nem függ össze a pénzel,mert szegény ember is lehet boldog csak akarnia kell!Még egy példát szeretnék mondani,amikor jöttem haza fele és a vonatra vártam rossz vágányra tévedtem és megkérdeztem egy két osztrákot hogy ez megy e magyarszágra,természetessen rendessen válaszolt nekem ahogy ott kinnt megszoktam,magyar hangokat hallottam a peron mellett,mondom kiváncsiságból megkérdezem őket is a reakció végett is hogy mit szól egy ha egy magyar hang szólitja meg,szinte láttam rajta hogy szinte letagadná a magyarságát és persze segíttséget sem kaptam tőle,miközben ő is ugyanarra a vonatra várt,csak kiváncs voltam a reakcióra,de a várt eredményt kaptam!

Sokat tanulhatnánk a sógorok mentallitásából és még több nyugati országéból!De mi erre,vagyis én legalábbis képes vagyok tanulni tőlük,de erre sajnos a legtöbb magyar képtelen!

2011. máj. 7. 23:31
 8/15 anonim ***** válasza:

Megy most az IPM magazinban egy ilyen sorozat pár hónapja Mit gondolnak rólunk a németek/szlovákok stb.

Az ehaviban az oroszok vannak, bár az nem nyugat, de ők azt gondolják, hogy a magyarok nem tudnak öltözködni, szeretnek panaszkodni, a betegségeikről beszélni, állandóan feszültek, az ivásban nem tudják magukat kontrollálni. Szerintük a magyar nők szépek.

2011. máj. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

En tobb éve élek kulfoldon tobb honfitàrsammal egyutt. Valoban nincs kozottunk kapcsolat, legfeljebb csak a kovetségen talàlkozunk. Az egyik honfitarsam pl. kijelentette o nem fog azért baràtkozni valakivel, mert magyar. Inkàbb màs nemzetiséguvel baràtkozik mindenki. En ezt nem értem, hogy miért vagyunk ilyenek. Sot tobben letagadjak, hogy magyarok.

Egy màsik dolog is elofordult velem.

Vonattal utaztam haza és felszàllt 4 osztràk no csak azt vettem észre, hogy mind a 4-en néznek ràm és valami szidàs lehetett, mert azt hallottam, hogy magyar(németul)

de nagyon haragosan. Igazàbol én nemetul nem értek, gondolom, hogy nagyon szidhatta a magyarsàgomat, mert eléggé mérgesen nézett ram. Hàt igen eléggé meglepodtem, mert nem vagyok ehhez szokva és màr tobb éve nem élek otthon. Ennyire probléma lenne velunk az osztràkoknàl?

2011. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Vonattal utaztam haza és felszàllt 4 osztràk no csak azt vettem észre, hogy mind a 4-en néznek ràm és valami szidàs lehetett, mert azt hallottam, hogy magyar(németul)

de nagyon haragosan.


Nem lehet hogy magyarok voltak?:)Csak nem akartak magyarul megszólalni és lehet hogy azt gondolták hogy nem érted őket,ezért mondják németül!:)Ezt kinézem egy két emberből!


Egyébként én úgy gondolom hogy a legtöbb ember menekül a magyarvalóságtól és azért megy külföldre hogy ebből kimaradjon és ezért gondolom hogy sokan úgy gondolják hogy ha már ott van,akkor ne kelljen ott is ezzel találkoznia!

2011. máj. 8. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!