Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ma állásinterjún voltam, és...

Ma állásinterjún voltam, és hihetetlenül bunkó módon utasítottak vissza. Más is járt már így? Hogyan viseltétek?

Figyelt kérdés

Közölték velem, hogy már tulajdonképpen elsőre látták, hogy nem vagyok alkalmas (most találkoztunk először), de azért még 20 percig beszéltettek. Tudom, hogy alkalmas vagyok a munkára (végzettségem és alkatom szerint is). De a kérdező mindenbe belekötött és hihetetlenül bántóan beszélt velem. Most úgy érzem, hogy nem érek semmit, totál feleslegesen küzdöttem a diplomámért. Fölöslegesnek érzem magam. Az hagyján, hogy férfi nővel úgy ne beszéljen, ahogy ma velem beszéltek, de ezt a hangnemet a kutyámnál sem használnám.

Nem a visszautasítást nem viselem el, hanem, hogy totál idiótának néztek, és úgy bántak vele, mint valami alkalmatlan, semmire se jó, fölösleges senki lennék.

Vajon miért volt velem ilyen? Ha mással is bántak már így, hogyan dolgozta fel? Nekem teljesen tönkretette ez most az önbecsülésemet, egész nap padlón vagyok :-(



2012. ápr. 25. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Kis királylány, ébredj fel...


Nem akarlak bántani, de ilyesmivel még jó eséllyel találkozni fogsz, igyekezd megfelelő polcra tenni és fogd fel tanulópénzként. Az emberek bunkók, ezt érdemes szem előtt tartani. Túl érzékeny vagy. Persze senkinek sem esik jól, ha sz.rba sem veszik, lehet nyivákolni, hogy így meg úgy dolgoztam fel, de változni nem igen fog a helyzet.


Szintén nő. jöhet a lepontozás.

2012. ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

én biztos, hogy elmondtam volna neki, hogy ilyen helyen még akkor sem dolgoznék, ha könyörögnének érte, és tuti, hogy beblöfföltem volna, hogy bár nem tudja, de egy fontos partnerük mellékesen az apám, és hogy ezek után átgondolja a kapcsolatot velük...

velem is voltak már bunkók interjún, amíg munkát kerestem, de ha éreztem a bunkó hangnemet, onnantól kezdve én sem jópofiztam, mert tudtam, hogy innentől nincs mit veszíteni

2012. ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

"én biztos, hogy elmondtam volna neki, hogy ilyen helyen még akkor sem dolgoznék, ha könyörögnének érte, és tuti, hogy beblöfföltem volna, hogy bár nem tudja, de egy fontos partnerük mellékesen az apám, és hogy ezek után átgondolja a kapcsolatot velük... "


Na az ilyen alakokat még ki is röhögik, nem csak kidobják.

2012. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a popszakma....

Téged legalább behívtak interjúra. Nekem meg azért dobják vissza a jelentkezéseim, mert nem a megyeszékhelyen lakom és ki kéne fizetni 18000-et a bérletre, hogy be tudjak menni dolgozni. Persze azon rendre átsiklanak, hogy a motivációs levélben megírom, hogy beköltöznék 2 havi fizu után.

Nekem is diplomám van, de mérnökként nem tudok vele elhelyezkedni :( Bármilyen munka érdekel, de még a pultozáshoz is szakmai papír kell. Vagy épp a munkatapasztalat hiánya a visszautasítás oka. Most nem tudom mit lenne érdemes tanulni, mert nekem már minden szakma fizetős és nem mindegy mire adok ki 300 ezret.


Sajnos amikor az ember interjún van ki van szolgáltatva, én simán megkérdezném, hogy mit vétettem, hogy ilyen hangnemben beszélnek velem és kikérném magamnak, mert lehet, hogy álláskereső vagyok, de ezért ne alázzanak meg.


Viszont épp a minap olvastam, hogy léteznek stresszinterjúk, amikor kellemetlen hangnemben beszélnek, esetleg idegesítő kérdéseket tesznek fel és azt nézik miként bírod a kiképzést, mennyire maradsz nyugodt, mennyire maradsz diplomatikus a válaszok terén.

2012. ápr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Első: nem pontoztalak le, sőt kaptál kis zöld kezecskét. Én is tudom, hogy fogok még hasonlóval találkozni. Nem az állásinterjú volt a lényeg, egyszerűen egyik ember nem beszélhet így a másikkal semmilyen szituációban sem. Ez bántott, és akárhogy is szoktatom magam hozzá, a bántó hangnem bántó marad :-(

Utolsó: ugyanebben a cipőben járok. A mérnöki diplomát (bármelyiket) megszerezni piszok nehéz, aztán az embert óvodás hülyegyerekként kezelik, miután nagy nehezen megszerezte. Én is gondoltam közben rá, hogy a kérdező azt nézi, meddig és hogyan tűröm a bunkó hangnemét, de, mivel ismerem ezt a céget, tudom, hogy nem csinálnak ilyet.

Egyszerűen nem voltam az esete, és ennek hangot is adott. Na ez már szimpla bunkóság és személyeskedés.

Sok sikert, remélem nem a Mekiben kötsz ki. És én sem :-D

2012. ápr. 26. 08:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Direkt csinálják, nyugi. Ki lehet akasztani az embert egy sima szimpla kérdéssel is, neki erre van direkte kiképzése, és bármit is mondasz, de tényleg bármit, nem fogja érdekelni. Talán az lehet a legjobb, ha nincs semmilyen extra elvárásod, sőt te is ugyanúgy magasról leszarod, és te irányítod a beszélgetést. Elvégre te akarsz ott dolgozni, ha nem tetszik nekik, vegyenek fel mást, és ha nem vált be, keressenek meg.
2012. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen stresszinterjúztatás inkább ott jellemző, ahol feszített a tempó vagy ügyfelekkel dolgoznak. Barátnőm német nyelvű call centerezik, mindig kedves, de nem csak a magyar közt van tahó ügyfél, hanem a németek közt is akad szép számmal. Nagyon segítőkész elmond mindent, de amikor bunkóznak a túl oldalon, akkor beáll egy ilyen "leszarom" üzemmódba és lepattintja.


Nem a Meki a cél, de most bármilyen melót elvállalnék, ami nem MLM, akár Tesco-t is, csak dolgozhassak már valahol.

2012. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez egy stressz interjú volt, különben be se hívtak volna, ha tényleg eleve nem tartottak volna alkalmasnak. Múltkor én is egy ilyenen voltam, de mivel nem volt még szerencsém ehhez hasonló meghallgatáshoz, jól be is húztak a csőbe. A beszélgetés elején mindenféle, a múltamra vonatkozó keresztkérdésekkel kellemetlen helyzetbe hoztak, amitől olyan zavarba jöttem, hogy a szakmai kérdésekre már nem is tudtam normálisan válaszolni, persze buktam is az állást. Egyetértek, hogy jobb ha az ember úgy megy oda, hogy nem érdekel, mert úgy sokkal magabiztosabb vagy, mintha rágörcsölsz a dologra, plusz te se érzed magad olyan rosszul, ha mégsem sikerül.
2012. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
igen, az ilyen a leszarom ki vagy, ez csak egy szaros call center, ahol 2 percenként más világbarmával kell érzelemmenteskedni
2012. ápr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mérnöki munka lett volna, ráadásul másokon keresztül már nagyjából ismertem a cég stílusát, így biztos vagyok benne, hogy nem stresszinterjú volt. Bár a végére szinte azzá fajult. Kb 5 perc után a kérdező elkezdett személyeskedni, és az arcán is láttam, hogy valami nagyon nem tetszik neki rajtam. Onnantól kezdve elismerem, hogy nem a legjobb válaszokat adtam, de kissé kizökkentett a személyeskedése (konkrétan megjegyzéseket tett mindenre). A szakmai részekre viszont tökéletes választ adtam, de látszott az arcán, hogy ez totál hidegen hagyja.

Na mindegy, mostanra lehiggadtam, ha belegondolok, jobb is, hogy nem kell egy ilyen gyökérrel együtt dolgoznom...

2012. ápr. 27. 01:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!