Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért utálják a...

Az emberek miért utálják a szórólaposokat?

Figyelt kérdés

Néha az üzlet, ahol dolgozom az egyetem mellett szórólapokat ad ki, hogy szórjam be a lépcsőházak postaládáiba. Panelnegyedról van szó.

Úgy szokott működni, hogy felcsengetek valahova (nem nézem, hova, csak megnyomok egy gombot) és azt mondom: jó napot kívánok, szórólapot hoztam, kinyitná az ajtót? Mindig ez a szövegem és mindig kedves hangnemben teszem fel akérdést, nem bunkómódjára.

Már ezerszer megkaptam, hihetetlenül minősíthetetlen hangnemben, hogy húzzak a francba/nekem nem kell szórólap/tegye a kinti ládába/ vagy, ami a legidegesítőbb, hogy kapok egy nagyon bunkó, hangos NEM-et és lecsapja a kaputelefont. Volt olyan is, hogy "köszönöm, hogy felkeltetted a gyerekemet!"

Aztán magyarázhatom, hogy én azt honnan tudjam, hogy ott egy kisgyerek alszik?

Miért nem értik meg, hogy nem hobbiból csinálom, kedvesen beszélek és csak a munkámat szeretném végezni?

Nem lenne egyszerűbb nekik is kinyitni az ajtót és kész? Miért kell hátráltatni a másikat a munkájában?


Arról sem én tehetek, hogy postaládába kell tenni, nem a szórólapgyűjtőbe, én örülnék a legjobban, ha nem kéne egyenként betenni mindenhova, harmadannyi idő alatt végeznék vele.



2012. máj. 4. 20:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
Én szeretlek, ha ez megnyugtat. De csak messziről!
2012. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%

Én is szeretlek:)

És nem vagyok begyöpösödött keserű barom xD Na jó keserű az igen, csak primitív nem.

Én mindig köszönök és mindenkit beengedek.

2012. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
63%
Én is kedvellek :) Nem szoktam bunkóskodni senkivel, sőt még köszönni is szoktam ha épp dobnak be hozzánk valamit illetve megköszönöm :)
2012. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Mert az emberek úgy általában taplók,és önzők. De én se mindig örülök egy ilyen csengetésnek,főleg,ha egy full hétvégi hajtás után hétfő délelőtt,mikor tudnék pihenni-szólal meg a csengő.De én még nem küldtem senkit sehová.Viszont,ha én lennék a szórólapos és állandó körzetem lenne,igyekeznék minden lépcsőházban megismerkedni egy nyugdíjassal,akihez mindig becsengethetek,ő lehet,hogy még örülne is,hogy nolám,megint ittvan a kedves fiatalember.
2012. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
64%
én is szórólapoztam, úgyhogy megértelek
2012. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

1. A legtöbben nem engednek be idegenet a lépcsöházba, mert adott esetben ellophat valamit vagy kárt tesz valamiben. AZ, hogy azt mondja, hogy szórólapot hozott, még nem jelenti, hogy igazat mond.

2. A legtöbb embernek a szórolapok felesleges szemetet jelentenek.

3. Idegen lakásba csak úgy becsengetni elég neveletlenség (hogy ne mondjam, bunkóság)

4. A legtöbb helyen EZÉRT van a láda, arról a lakók nem tehetnek, hogy neked nem oda kellene rakni.

5. A megoldás, hogy más munkát keresel, amivel nem zaklatsz másokat.


6. Ettöl függetlenül nekem SZEMÉlYESEN nincs kifogásom az ellen, aki ilyen munkát végez, csak nem tartok igényt rá.

2012. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%
így van bárki mondhatja h szórólapot hozott. és hidd el akihez egyszer már betörtek az utálja ha mások beengednek idegeneket a lépcsőházba. gondolkodj az ő fejükkel is.
2012. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk igy jöttek be a lépcsöházba és ellopták a bicikliket.
2012. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a szórólaposokat utálom, hanem a szórólapokat.
2012. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%

Ha szórólapozol, ráadásul még csak nem is az utcán, hanem lakásba becsengetősen, akkor tudomásul kell venned, hogy az a munkád, hogy zaklasd az embereket (mert idegenek csengetéssel való ajtóhoz riasztása igenis zaklatás, zavarod a nyugalmukat, lehet, hogy pont kiugrasztottatd a tusolóból, vagy aludt a gyereke, vagy rohadtul fáj a lába, de a te kedvedért odavánszorgott, mert nem tudhatta biztosan, nem-e valami fontos, de váratlan látogatója érkezett - és mindezt a nagy semmiért, mert lássuk be, igen kicsi az esélye, hogy a szórólapod számukra valami hasznos információt tartalmaz, inkább csak szemét lesz belőle). És vedd tudomásul, hogy az emberek nem szeretik, ha ok nélkül ugráltatják őket a saját lakásukban. És vedd tudomásul, hogy azért fizetnek, hogy ezt bevállald. Ha neked ez nem éri meg, ne csináld.

És mellesleg tökéletesen igaza van annak, aki írta, hogy ép eszű ember nem enged be senkit az épületbe, akinek nincs kulcsa a bejárati ajtóhoz. Túl nagy az esélye, hogy nem csak szemetelni jött.

2012. máj. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!