Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mely íratlan (társadalmi)...

Mely íratlan (társadalmi) szabályok idegesítenek?

Figyelt kérdés
Amit mindenki körülötted betart, vagy igyekszik betartani, szinte senki sem vonja kétségbe? Lehet nemedhez, viselkedéshez stb. kötődő. Írjatok, kíváncsi vagyok! :)
2012. máj. 10. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Én leszek az első:)

Akkor a következők:

Egy 35 éves nőnek férfinak már kell.....

Ennyi idős korban már kell.....

Pl: hogy kötelező, hogy házas legyél és legyenek gyerekeid, mert akkor nem vesznek emberszámba.

De afelett szemet hunynak, ha valakinek rossz a házassága és neveletlenek a gyerekei.

Következő: az asszony maradjon a fakanálnál!

Na ezt utálom a legjobban!!!!

2012. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinte az összes.

Az első válaszoló véleményét megerősítem.


"Az ember társas lény."

Én akkor is egyedül érzem jól magam, és akiktől ezt hallom, jobbára képtelenek egyedül lenni. Jó magyarázat a társfüggésre ("se veled sem nélküled" jelenség okára).


"Jó tett helyébe jót várj."

Igen, ezt hívják üzletnek. De a szívességtétel nem erről szól. Azt személyes döntésből hozva kínálom, és itt vége is. Nem várok semmit. Ha igen, azt előre megmondom, és azt már nem szívességtételnek nevezik, hanem kölcsönnek. Egyikkel sincs baj, amíg nem keverjük össze. És akkor jön a "pedig én mennyi mindent megtettem érted" bűntudatkeltő szöveg. Így lesz tisztességtelen üzlet a szívességből - adok valamit, aztán megsértődöm, hogy nincs egy "köszönöm" sem. Akkor inkább beszéljük meg előre a feltételeket, hátha valamelyikünk úgy dönt, hogy eleve kihagyja az egészet.

2012. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom ki pontozott le... talán valami ostoba liba, aki egész életében nem volt képes pénzt keresni, csak fialni tudott.. Na mindegy, bocs a bunkóságomért, de ezekkel szemben kegyetlen vagyok!

De más téma: igen az üzletben jobb mindent előre lefixálni, mert akkor nem ér bosszúság, sajnos már én is jártam úgy, hogy az üzleti partnerem, direkt barátira vette a figurát és nem akart kifizetni.

Kellemetlen volt.

De visszatérve az eredeti témához, ami még engem zavar, a "szokták" és a "szoktak"-okohoz való alkalmazkodás.

Mivel görögbe "szoktak" menni nyaralni, akkor én is oda megyek.

vagy mostanában nagy divat valami, akkor én is.

Vagy ez a "nem akarok lemaradni" effektus.

2012. máj. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

én mindenkit felpontoztam. :)

elsővel én is egyetértek.

második: az introvertált emberekre szinte UFOként tekint mindenki.

2012. máj. 11. 10:18
 5/9 anonim ***** válasza:

én is pacsiztam neked első (de csak mert egyet értek ezzel az x évesen ez kell az kell dologgal... boááá)



engem az zavar még sokszor h nem szabad kimondani h pucér a király (vagy is h Magasrangúnak nincs igaza)

2012. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem haragszom én senkire:) csak hiperérzékeny vagyok:)még jövök:)
2012. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

- Ennyi idősen már lehetne ennyi eszed...

- Ennyi idősen másnak már gyereke van...

- Miért nem pasizol?

- Ne így öltözz, öreg vagy már te ehhez, nem vagy már gyerek...

- Mindig add át a helyed az öregnek, akkor is, ha egész nap dolgoztál, és éjjel nem aludtál csak két órát, akkor is, ha fáj a lábad, mert neki biztosan jobban fáj

2012. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ETIKETT. Kb engem ez az egész idegesít. PErsze azzal én is úgy vagyok, hogy ne alázzuk meg a másikat, ne közösítsük ki, de ez a nagyon kimódolt emberek által kitalált marhaságok olyan rosszak. Jobban örülnék egy univerzális köszönésnek péládul, ami mindenki felé ugyanolyan jó, nem kéne stresszelni hogy kinek hogyan is volna megfelelő, hogyan nem satöbbi. Nők előre/ Esetleg az oroszlánketrecbe :))/
2012. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Én attól vagyok ki, ha vendésgségben levetetik a cipőt, és pl. estélyi ruhás nők harisnyában táncolnak, hogy kíméljék a szőnyeget.


Mellesleg az illemszabályokkal is ellentétes, de jött a sok kisstílű ... ember, hogy "nem azért porszívózok, hogy" meg "nem azért van a padló, hogy rálépjünk", meg nálunk a padlóról is lehet enni". Akkor egyél róla cs... meg!

2013. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!