Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az ember valakivel közli, hogy gyenge az angolja, az illető egyből hadarva megállás nélkül el kezd hozzá angolul beszélni?

Figyelt kérdés
"Oh I'm sorry, my english is very poor!" - ez az angol tudásom harmada. ;-)
2012. máj. 17. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Tedd utána hozzá, hogy please speak slowly and clearly. Kérdezz vissza többször ha kell, egyszer le fog esni az illetőnek.
2012. máj. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi azért ütődöttek nem akarok látszani. És leszokott nekik esni, bár lassan, így utána ők tűnnek annak. ;-) Amúgy vicces ha utána találunk egy közös nyelvet és azon kibeszéljük az esetet. ;-)

Német, orosz, esetleg magyar (mert ez utóbbira meg külföldön volt példa).

Azért van amire gondolok, hogy viccnek veszik, vagy mert túl sok ez ahhoz, hogy tényleg ne sokkal többet tudjak.

Amúgy angolosan hadarva és kicsit mondom és raccsolva. - meg maradt emlék, mert gyerekként raccsoltam.

2012. máj. 18. 01:38
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

OFF: légyszi ne fordítsd ezt le szószerint, hogy "az angolja" valakinek. Angolban valóban így mondjuk, de magyarban ennek így nincs értelme, olyan tükörfordítás, amitől én spec. a falra mászok. Anglicizmus. Azt kell helyette mondani, hogy angoltudás és akkor magyarosan hangzik.



Bocs az OFF-ért...:D


Amúgy: szerintem azért, mert ha ennyit mondasz neki, akkor abból már látja, hogy valamennyire tudsz angolul és ettől fellelkesül.

2012. máj. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ok. Kösz!


"ez az angol tudásom harmada" és akkor az már szó ismétlés lett volna. És tetszik vagy sem ez (az angolja) már gyökeret vert a nyelvben, így nem én fogok tudni neki gátat vetni.

2012. máj. 19. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!