Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi lenne a jó megoldás?

Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Első évesek vagyunk az egyetemen. A többi szakhoz képest viszonylag kevesen vagyunk.

A probléma pedig a jegyzetekkel van: nagyon sokan követelőznek, és azt hiszik, nekik "jár" a jegyzet. Volt olyan lány, aki egy kerek hétig zaklatott (telefonon, SMS-ben, Facebookon) a jegyzeteim miatt. Amikor szóvá tettem, hogy ő nem volt ott a megbeszélt időpontban, akkor még ő volt felháborodva!

Egy másik lány egy másik tantárggyal kapcsolatban felajánlotta, hogy miután begépelte a jegyzeteit, elküldi. Még nem tette meg, erre többen számon kérték rajta a jegyzeteket.


Ez csak szerintem nem normális dolog? Miért nem fogják fel, hogy az tesz szívességet, aki odaadja a jegyzeteit, nem az, aki elfogadja? Ez a jegyzet "kuncsorgás" máshol is így megy?



2012. máj. 20. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Csináljatok egy FTP szervert, ahova mindenki feltölti a jegyzeteit, ZH sorokat, esetleg könyveket, amik kellenek a tárgyakhoz. Így nem lesz olyan probléma, hogy valaki nincs ott a megbeszélt időpontokban, és ha esetleg többeknek is megvan ugyan az az anyag, feltöltheti más is, nem kell egyvalakire várni. Nem a középkorban élünk. Mi így csináljuk, már több évnyi anyag gyűlt össze, gyakorlatilag bármire szükségünk van, azt pár perc alatt megtaláljuk.
2012. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van levelezőlistánk, közös e-mail, feltöltött dokumentumok. Nem a "jegyzetáramlás" a probléma. A probléma az, hogy azok az emberek, akiket nem láttam ebben a félévben undorító, és gerinctelen módon _követelik_ a jegyzeteket. Ha pedig nem kapnak, akkor megy a sárdobálás, stb.
2012. máj. 20. 13:20
 3/10 anonim ***** válasza:
A sárdobálást mi nem tudjuk megoldani csak ti . Ha nem
2012. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
tudtok normálisan viselkedni akkor lehetetlen lesz bármit is tenni.
2012. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Levlistára kell írni egy szép ímélt: kedves, csak névről ismert évfolyamtársaink, jegyzetet küldeni nektek senkinek nem kötelessége, ezért ne követelőzzetek, és lehetőleg ne mocskolódjatok. Ha ti is bejártatok volna órára, nektek is lenne jegyzetetek.

Nem kell túlspilázni, mehet egyszerűen, ennyi. Mindenki egyet fog érteni, csak ne kezdd el te is a sárdobálást.


Egyébként mi úgy szoktuk csinálni, hogy aki órán jegyzetelt, az csak lefényképezi vagy beszkenneli a jegyzetet. És aki nem járt be, az megcsinálja a gépelést. Én pl. nem nagyon járok órára mert dolgozom, ezért egy csomó jegyzetet begépeltem már, így valamennyire én is segítek a többieknek :)

2012. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem, tudok normálisan viselkedni. Ha nincsen jegyzetem, és elkérem valakitől, akkor az az első, hogy megköszönöm. De általában meg szoktam hívni egy kávéra/csokira az illetőt.


De a követelőzők nem. Ők csak követelik a jegyzeteket, és egy köszt sem szúrnak oda.

2012. máj. 20. 15:09
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
De neked az miért olyan nagy teher, hogy elküld a jegyzeteidet? Nem értem..
2012. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles kiszolgálni másokat. Az együttműködés nagyon is rendben van, de az egyoldalú változatát nem így hívják. A te problémád az, hogy még nem tanultál meg nemet mondani. Ez a képesség nagyjából olyan fontos az életben, mint a diploma. Itt az ideje gyakorolni, sok sikert. :)
2012. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egy ideig nem volt teher! Sőt! Minden egyes óra után lefotóztam a jegyzeteimet, és körbeküldtem a közös levelezőlistán. Tettem mindezt addig, ameddig azt nem hallottam vissza, hogy van aki azért nem jár órára, mert pontosan tudja, hogy megkapja a jegyzetet. (Nyelvszakról, nyelvgyakorlatról beszélünk!) És ezen a ponton betelt a pohár. Arról nem is szólva, hogy amikor én bent ülök ínhüvelygyulladással, vagy lázasan és jegyzetelek, akkor az is be tud jönni jegyzetelni, aki másnapos. Szerintem.


És pontosan abból lett elegem, hogy kihasználnak, és természetesnek veszik, hogy lesz jegyzet. A követelőző szaktársaktól pedig megőrülök. Elvégre mindenki azért van ott, mert meg akar tanulni valamit, nem? Akkor pedig elvárható dolog, hogy bejárjanak órára. (Persze, ha valaki dolgozik és azért nem tud bejönni, megértem. De a többség nem munka miatt nem járt be, hanem elaludt/másnapos/nincs kedve. Ők milyen jogon kérnek tőlünk számon akármit...?)

2012. máj. 20. 16:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon igazad van.Nincs jegyzet!!!!
2012. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!