Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Horvátországba mennénk nyaraln...

Horvátországba mennénk nyaralni, de csak szerbül tudok. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert azt mondta pár ismerősöm, hogy nem ajánlott szerbül megszólalni. Viszont én egyszerűen nem látom a különbséget a 2 nyelv között, mert hiába beszélek szerbül, megértem a horvátot is teljesen.


Szerintem nincs, vagy csak elenyészően minimális a 2 nyelv közötti különbség, de mit kell tennem azért, hogy ne vegyék észre hogy szerbül beszélek? Azt ilyen könnyen meg lehet különböztetni? Mert ha hallok egy számomra ismeretlen szöveget, meg nem mondom egyszerre hogy szerb vagy horvát.


Az írásban oké hogy különbözik, bár a latin betűs írást szoktam használni, a horvát is azt használja.



Lehet valami baj, ha kiderül hogy amit mondok az nem horvát hanem szerb?


2012. márc. 18. 11:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%

Beszélj angolul. :-)


Úgy gondolom, nem lehet bajod. Ha mégis úgy érzed, hogy adott helyen várhatóan ellenszenves lesz a szerb szó, kedvesen mentsd ki magadat előre.

2012. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Gondolom, csak-csak van egy kevés akcentusod, ami a horvát félnek elárulja, hogy nem szerb anyanyelvi beszélő vagy - ha pedig felfigyel rá, nyugodtan mondd el, hogy magyar vagy. Még meg is hív egy pohár vörösborra (úgy legyen!).
2012. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindig kezdd úgy a mondókádat, hogy: Magyar vagyok, és akkor nem fognak szerbnek nézni.
2012. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
és ez pontosabban mit jelent?
2012. márc. 18. 20:54
 5/33 A kérdező kommentje:
De amúgy miért nem szabad Horvátországba szerbül megszólalni? A délszláv háborúban megértem hogy a szerbek ellen harcoltak, na de ennek már majdnem 20 éve....
2012. márc. 18. 20:55
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmar siman megszolalhatsz szerbul.En is voltam horvatoknal mondtam hogy Szerbiabol jottem es gol nem is bantottak es nem is kotoszkodtek..
2012. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Ez tényleg attól is függ, éppen kivel találkozol, nyilván senki nem fog felrúgni érte, ha kazalište helyett pozorištét mondasz. Ettől még a két nép egymás iránti gyűlölete továbbra is mélyen bennevan az emberekben. Én horvátul tanulok, és sokszor fordítunk aktuális újságcikkeket. Hát szinte mindenhol kijön, hogy mennyire utálják a szomszédot, mennyi bajuk van egymással, néha apróbb dolgok is.

De ha szeretnél szimpatikus lenni, akkor tényleg az a legegyszerűbb, ha érezteted a magyar akcentusodat, vagy megmondod, h magyar vagy.

2012. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

És hogy lehet magyar akcentussal beszélni?

Amúgy miért ilyen nagy még mindíg az ellenségeskedés? (a háború után)

2012. márc. 18. 21:40
 9/33 anonim ***** válasza:

Az elsőben írt tanácsom nem elfogadható?


Az ellenségeskedés nem a háborúval kezdődött, több évszázados, mint ahogy a szlovák-magyar viszony is. A háború csak felerősítette. S nem volt olyan régen az! Húsz év nekünk sok, akik nem voltunk benne. Gondolj bele, neked sok lenne ennyi idő, ha valamely rokonodat megölték volna mondjuk a szlovákok?

2012. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

angolul kevesen beszélnek ott, mondták


milyen a magyaros akcentus?

2012. márc. 18. 22:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!