Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A sznob végülis valami elitet,...

A sznob végülis valami elitet, felsőbb rendűt jelent? Vagy csak a gazdagokat, művelteket majmoló emberek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 21:22
 1/9 anonim válasza:
82%
A sznob nem feltétlenül jelent gazdagot. Olyan ember,aki felsőbbrendűnek érzi magát,másokat lenéz,kényesen,nyávogva beszél,vagy kifelé pénzesnek mutatja magát.Csak márkás ruhában és kocsival hajlandó megjelenni,és mindg mindenkivel érezteti hogy ő valaki.
2012. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Igen, azok az emberek (is) sznobok, akik valójában nem műveltek, és marha komoly köpenybe csomagolva mondanak egetverő baromságokat.

Olyan emberek is sznobok, akik csak méregdrága holmikat vesznek, de nem nézik meg vásárláskor a termék minőségét.

2012. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

A gazdagoknak több típusa van.Nem mind magamutogató típus.Én is azt hiszem gazdagnak számítok.


Sokan engem is sznobnak tartanak mert minden reggel futok , törekszem az egészséges és magas minőségű ételekre és csak márkás , jó minőségű ruhában járok.Az is igaz hogy csak autóval megyek mindenhova ahova lehetséges.


De nem direkt olyan ruhákat veszek amin 30 centis betűkkel rajta van a márkajelzés.Én soha nem néztem le egy embert sem az anyagi helyzete miatt mert engem így neveltek.17 éves korom óta dolgozom a családi vállalkozásunkba , hétvégenként is.Már gimnazista koromban is kevesebb szabadidőm volt mint a csoporttársaimnak de nem bántam.

2012. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

A sznob szó a francia "sans nobilité" (ejtés: szannobilité) kifejezésből ered, ami annyit tesz: "nemesség nélküli". Tudtommal először a burzsoázia (az ipari forradalom során meggazdagodott polgárság, tőkés réteg) azon tagjaira használták, akik a nemességet próbálták majmolni életvitelükben, miközben maguk nem bírtak nemesi ranggal.


Szerintem sznobnak ma Magyarországon egyrészt azokat hívhatjuk, akik saját társadalmi osztályukból úgy próbálnak kitűnni, hogy azt a látszatot próbálják kelteni, mintha magasabb társadalmi osztályból valók lennének.


Másrészt azokat is lehet sznobnak nevezni, akik bár anyagi hátterüket tekintve gazdagnak számítanak, de szociális szempontból kevésbé jómódú osztályhoz tartoznak (másképp fogalmazva: akiknek több pénzük van a saját barátaiknál, ismerőseiknél), és ezzel kérkednek, az elit (vélt vagy valós) szokásait majmolják.

2012. máj. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem akarunk elmerülni abban, hogy honnan származik ez a szó, pontosan hogy volt ez a 18. századi Angliában és Franciaországban stb. (több elmélet is van), akkor egyszerűbb meghatározni: sznob = aki valamilyen szempontból "előkelőbbnek" akar tűnni, mint amilyen.


Pl. ha valaki nekiáll panaszkodni azon, hogy a repülőkön milyen rossz az ebéd, az sznob, mert nyilvánvaló, hogy a nyafijával csak az a célja, hogy demonstrálja, hogy sokat utazik repülőn, ergo "fontos ember". Vagy ha valaki jó hangosan elmondja, hogy nincs tévéje, mert alantasak a tévéműsorok, akkor az is egy sznob magatartás, mert az illető azt szeretné, hogy elismerjék, hogy nagyon kifinomult ízlése van.


Természetesen lehetséges, hogy valakinek nagyon kifinomult az ízlése, és pl. ezért tévét se néz. Meg az is lehetséges, hogy valaki annyira fontos ember, hogy kétnaponta repülőn utazik egy távoli országba tárgyalni. A különbség ezek és a sznobok között az, hogy más az ok-okozati összefüggés iránya. Akinek jó az ízlése, arról ez fokozatosan kiderül, amikor mondjuk egy esztétikai kérdésben okosan nyilatkozik. Aki fontos üzletember, arról ez kiderül, mert mondjuk kompetensen nyilatkozik üzleti kérdésekben. Még az is lehet, hogy az elsőnek nincs tévéje, a második pedig unja a repülős kosztot, de nem erre korlátozódik az "előkelőségük", hanem ez csak mellékes következménye a helyzetüknek.

2012. máj. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

F@szt kell ennyit magyarázni?


Sznob=Bunkó

2012. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

19:07


Tévedés, te például bunkó vagy, de nem sznob.

2012. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ! Ez nagyon tetszik :))
2012. máj. 28. 19:45
 9/9 anonim ***** válasza:
A sznob az az, aki sokat képzel magáról!!!!
2018. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!