Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért félek állandóan a...

Miért félek állandóan a legjobb barátom elvesztésétől?

Figyelt kérdés
Egy házibuliban ismertem meg a legjobba barátom fél éve. Nagyon jóban vagyunk, segítünk egymáson, ahol tudunk. Néha nagyon meg tud bántani, de nem merem kimutatni, mert egyszerűen félek, hogy megsértődik. Egy párszor már megmondtam neki és utána én éreztem rosszul magam, nekem kellett bocsánatot kérjek. Állandóan amikor ilyen van, azon gondolkodom. mi lesz ha " elhagy".

#legjobb barát #félelem az elvesztésétől
2012. jún. 12. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom te hogy vagy vele, de mikor engem megbánt a legjobb barátom, akkor én visszaszólok neki valami sokkal csúnyábbat. Utána persze már csak viccből csináljuk tovább és szívjuk egymás vérét, de ha egyszer olyat szólna be ami tényleg túl goromba volt, megmondanám neki hogy inkább hagyjon békén. Szóval ha olyan jó barátod, akkor szólj neki vissza. Ha meg ő sértődik be azon amit ő kezdett, akkor nem is olyan jó barát.
2012. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ne "csicskás" rabszolga legyél, hanem barát.

Igaz barát, nem teszi tönkre az életet és téged is meghallgat.

2012. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat: ha valami problémád van vele, megmondod neki, őszintén, nem gorombán, de nem is finomkodva, hogy: ember, ez a problem, ebből van elegem, ezzel és ezzel állj le, mert csak... Ha normális, és, ha csak egy kicsit is fontos vagy neki, akkor megérti, megbeszélitek két intelligens ember módjára, és ennek révén is épül a kapcsolatotok.

Tanács: soha, de SOHA ne engedd meg magadnak, hogy függj valaki mástól, mert csak te sérülhetsz. Mindig állj több lábon, és ne éld bele magad túl mélyen semmibe, ha nem akarsz csalódni.

2012. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy vagyok vele, hogy ha pl be akarunk dobmi egy pár sört, elötte egy héttel le kell beszélni, hogy beleférjek a napjába(nem menedzser vagy felsővezető, diák) Sokat szeretnék lógni vele, mert amikor együtt vagyunk miden bajom elfelejtem, de néha olyanokat mond.... Ő az egyetle igazi barát, és ha elveszítem, azt nehezen élem túl... Köszi a válaszokat!
2012. jún. 14. 09:16
 5/8 anonim válasza:
barátkozz másokkal is, tudom milyen érzés ez..
2012. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nekem is volt egy ilyen barátnőm nem volt túl tartós a kapcsolatunk szóval jól gondold át hogy tényleg igazi barát e ha megbánt téged és visszaszólsz neki az teljesen normális ha neki is van joga ehez akkor neked is és ha ezen besértődik nem igazi barát barátkozz másokkal és keresd az igazi barátot aki nem bánt meg vagy ha még is beismeri és bocsánatot kér.
2012. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ő az egyetlen igaz barát..." nem inkább csak te szeretnéd annak hinni?


Az egy héttel előre lebeszélős dolgot még megérteném, legalábbis szerintem teljesen logikus, mert külön emberek vagyunk, más-más életet élünk. Diákként nekem is ott vannak a vizsgák, köztük szeretnék kicsit pihenni, de az utóbbi időben felpörgött társasági életben is részt kell vennem, aminek alkalmait legalább egy hétre előre megbeszélljük. PL. nekem már most be van táblázva a vizsgaidőszak utáni két hét (vagyis július közepéig).


Senki nem ér annyit, hogy miatta lemondj önmagadról, vagy akár egy részt is feláldozz belőle. Ha szeret, akkor olyannak szeret és fogad el, amilyen vagy, de itt nem ezt olvasom. Részedről (szerintem) nem teljesen normális, függőség-szerű állapotok alakultak ki az egyén felé, ebből csak úgy törhetsz ki, ha felismered, hogy ez így nincs rendjén. Kezdj el más társaságba járni, ismerj meg új embereket, akik mellett szabad és független lehetsz, találj valami módot, hogy megmutasd a "barátodnak", nem csak belőle áll a világod. Ha ezt látja, vagy jobban odafigyel majd rád, vagy kiderül, mennyire jó és önzetlen barát is valójában.

2012. jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így egy kis idő múltán rájöttem, igazatok van... Nem volt barát... Többet ért neki egy szajha, aki 2x megcsalta,mint a mi barátságunk.
2012. nov. 22. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!