Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szidják annyian Debrecent?

Miért szidják annyian Debrecent?

Figyelt kérdés

Ez olyan érthetetlen! Szerintem csodálatos város és érdekes. Jönnek azzal a prmitív szöveggel sokan; hogy a "nagyerdő meg a piac utca és ennyi" csak elfelejtik hozzátenni hogy a piac utca az ország eggyik leghosszabb főutcája, amiből számos más utca is nyílik amiben szintén számos régi és szép bérpalota és egyéb formás épület van.

A nagyerdő pedig hatalmas, ligetes, gyönyörő terület. Ja vannak részek ahol van pár csövi és szemetesebb. Hidjétek el a Margit-sziget sem különb.

Ezen kívül a Kölcsey központban egész évben színvonalas programok vannak, a debreceni jazz clubtól, a fotó és festménykiálításokig. Az apolló moziban rengeteg igényes, művészi alkotást látni. A virágkarnevál rengeteg embert vonz és ezen kívül is sok az érdekes program (hamarosan a mojszejev is a városba látogat).

Minek kéne még lennie? Nem londoni távlatokban kéne gondolkodni.

Sok a betondzsungel ez igaz. De hol nem Magyarországon, legalábbis a nagyobb városokban (szóval itt ne jöjjenek az 50 ezres Egerrel hogy ott nem).

Az ország második legnagyobb, gazdag történelemmel és kultúrával rendelkező városa, 208 ezer fős lakosságával európai szinten sem kisváros (pl. Genfben is "csak" 190 ezren vannak).

Vannak hiányosságai, de aki szerint pokoli hely az menjen el egy hétre Miskolcra vagy Salgótarjánba aztán hisztizzen Debrecen miatt.



2012. márc. 3. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még nem láttam h jobban szidnák Debrecent mint más nagyvárost.

Off: a Jazzklub hol van?

2012. márc. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem jazz club hanem jazz együttes a "Debrecen Jazz Group", egész jók!
2012. márc. 3. 19:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Jah, megyek is a koncertjükre. :D
2012. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 4 napot töltöttem anyámmal és a húgommal ott tavaly nyáron, pont a virágkarnevál alatt / amiből sajna nem sokat láttunk / de mindhármunknak tetszett. Elég tisztának és rendezettnek találtuk és a tömegközlekedése sem volt rossz, ráadásul patyolat tiszták voltak a járművek. Én Bp-i vagyok és itt sokszor egyenesen gusztustalanok. / graffiti, mocskos ülések /. Mindenki rohan, idegesek az emberek, mindezek ellenére kedvelem Pestet. De más magyar nagyváros mindig nyugodtabb és gondozottabb hatást kelt bennem, így Debrecen is.

Miskolcon egyszer jártam, de speciel az a város nekem sem jött be.

2012. márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mustafa33 ***** válasza:
58%
Miskóc a tuti!
2012. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező! Elég naív lehetsz vagy csak nem akarsz észrevenni dolgokat...?!


Miskolcnál, salgótarjánnál és pestnél jobb. De nem egy nagy szám.

A kiserdőről meg annyit, hogy ott rengeteg a gyilkosság/késelés és a nemi erőszak + a csövesek is azt használják wc-nek és hálószobának is! (este arra ne nagyon járkáljon senki) Az emberek nagy része pedig nagypofájú és tapló.


Fideszes mintavárosnak titulálja Kósa, de debrecennek a legnagyobb az eladósodottsága szinte az egész országban, ezenfelül ott a legnagyobb a 'mutyi', a korrupció és a közigazgatási fejetlenség!

A közbiztonság meg egy nagy O!

Ezeket is meg szoktad említeni amikor eldicsekedsz a 'cívis várossal'???


Dolgoztam Debrecenben rövid ideig, onnan a tapasztalat!

2012. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túl rövi ideig dolgoztál Db-ben, mert elég sok mindent rosszul tudsz.

Amúgy a Nagyerdő ad otthont például egy lovardának is, s rengeteg szórakozóhelynek, ott az egyetemi negyed.


A közbiztonság pedig jó.

2012. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően jó város, de a szépen kidekorált belváros/főtér este 7-8 után kb olyan mint egy telehányt pesti aluljáró.

Kész életveszély egyedül járkálni arra tele van üvöltöző részeg bandákkal, még jó h ezt ellensúlyozza h a sok kertvárosi rész ellensúlyozza ezt.

De más helyekhez képest még mindig jobb, csak mint írtam ha egyedül mész akkor a belvárosban beléd kötnek a részeg egyetemisták meg cigányok, a kintebbi elhagyatottabb területeken meg kirabolhatnak, de azok még ezzel együtt is biztonságosabbak este mint a belváros.

2012. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én imádom minden megtalálható benne, vannak szép helyek, az emberek is kedvesek(legalább is eddig velem mindig és a mamókák is elkezdenek beszélni hozzám a buszon, pedig 17 és fiú vagyok, szóval nem vagyok a legjobb mamóka "dizsitárs":D, ez a magyar virtus, ami nem a miénk az már szinte nem is lehet jó :(
2012. aug. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 knife1 válasza:
Én is debreceni vagyok, nem véletlen,hogy a város címerállata a birka!!!!
2018. márc. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!