Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megoldáskényszeres, beteg világ?

Megoldáskényszeres, beteg világ?

Figyelt kérdés

Nyomoznak tanárok után, mert meghalt egy fiú Esztergomban. A fiú felgyújtott egy kukát, utána üvöltöztek vele a tanárok, ezután történt a tragédia: a fiú öngyilkos lett. A híradás szerint, a tanárokat készülnek elmarasztalni.

Van megoldása egy ilyen helyzetnek?

Nem ordíthat egy tanár egy kamasszal?

Ha ordít...logikus következmény az öngyilkosság?

Elfogadható egy gondolkodó ember számára a "nem tudom" mondat?

A megoldáskényszeresség beszűkíti a tényleges megismerés lehetőségeit?


2009. júl. 10. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Hát lehet volt más godja és ez volt az utolsó csepp a poharában.

Ez a mi mentalitásunk, az övültés, és idegbetegség.

Miikor a gyerek tuti felfogná szép zavakbol is h alogikusan magyaráznák neki, rám se hat az üvöltés, csak kikészülök és idegeas leszek tőle.

2009. júl. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok szívtelen, de a lecseszést megérdemelte. Azért gyújtogatni nem kellene. Az meg hogy öngyilkos lett, vagy azért volt mert túldramatizálta a dolgot. Vagy tényleg volt más a háttérben.

Mondjuk gusztustalan ez a sok felháborodás is, hiszen nem ez az egyetlen öngyilkosság, sőt... Sajnos mindennapos ez, ha más indokokkal is, de sok fiatal lesz öngyilkos.

2009. júl. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Az eseményt főleg bulvársajtó tálalja, így nem tudom, mennyire lehet hinni bizonyos dolgoknak, de teljesen megértem, hogy a tanárok leordították. Más is ugyanígy tett volna. Hogy ez lett a következménye, azt szvsz a liberális nevelés eröltetésének köszönhetjük. Tanároknak nincs se hatalma, se tekintélye, nem szólhatnak rá a diákra, mert rögtön mennek a szülők panaszkodni az igazgatóhoz stb. így a diákok egyre vadabb dolgokat művelnek következmények nélkül. Ha viszont kiborul a bili, akkor ez lesz a következménye. Mit lehetne tenni? Az adott szituációban nem sokat, talán ha az érintett iskolába járó diákok és szüleik a tanárok mellé állnának, az segítene.
2009. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Felelősségre lehet vonhatni azokat - az esztergomi Önkormányzat vizsgálóbizottságának döntnökeit, a média "újságíróit" az eset tolmácsolásért- akik most a tanárokat kvázi legyilkosozzák?

Egy szó nem esik arról, hogy a tinédzserkori öngyilkosság sokszor értelmetlen és érthetetlen módon történik meg. Egy szó sem esik arról, hogy ezért a reakcióért másik 3 millió kamasz nem lesz öngyilkos. Egy szó sem esik a fiú személyiségéről.

Hogyan tűrheti el ezt egy tanár, aki adott esetben rossz vagy túlzó, esetleg igazságtalan döntést hozott, hogy egy haláleset terhét róják ki rá?

2009. júl. 10. 11:22
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Baj van az egész társadalom erkölcsi normáival.A fiataloknak jogaik vannak.Ha a szülő megtiltja a tininek,hogy késő éjszakáig bulizzon,kapja a válaszokat,hogy anyád egy maradi bunkó.Ha egy tanár fegyelmezni próbál,őt hibáztatják,és szerencséje van,ha diák meg az anyja nem veri meg őt.Ha egy rendőr előakar állítani egy randalírozót,vagy egy bűnözőt,és nem kéri meg szépen,hogy engedje magát letartóztatni,akkor a rendőrt vonják felelősségre.

Amíg a jogvédők csak jogokról papolnak, a kötelességekről nem,addig csak rosszabbodik a helyzet.

2009. júl. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, gondolatolvasó vagy. Esetleg te is ugyanarra a hírre kaptad fel a fejedet.

ma reggel néztem a tv-t, amiben erről volt híradás, riport. Gondolkodtam is, hogy fel kellene ide írni kérdésként, ki mit gondol róla, mert az én fejemben valahogy nem tisztult le ez a kép.

1, Az elmondások szerint a tanárok uszították fel a diákokat a diákcsínyekre, hogy ezzel kvázi bojkottálják az általuk el nem fogadott igazgatót. De akkor miért büntették meg (illetve alázták meg) a diákcsínyen kicsit túlnyúló diákot (sajnálom szegényt, de én is azt mondom, hogy azért ne gyújtogasson már se padot, se papírt, se semmit a suliban. Nem azért ment oda.)

2, A tanárok állítják, hogy ők lent voltak a diákok között. A felügyelőbizottság elnöke meg azt mondja, a videofelvételeken más van...

3, Meghalt egy gyerek. Mindegy milyen volt, miért tette. A tanári karból az ügyben telefonon megszólaló tanárnőnek meg azt volt fontos elmondani, hogy ők milyen bizonytalanul érzik magukat, mert nincs fix igazgatójuk...ez szomorú, nem?


Ne értsetek félre, nem pártolom én ezt a fiút, mert igenis büntetést érdemlő cselekedetet hajtott végre. De anno - 15 éve - mikor én érettségiztem, az volt a szokás, hogy ha valaki égbekiáltó bűnt követett el, az az osztályfőnöke kíséretében hívatalos volt az igazgatói irodába.

Ott megkapta a saját fejmosásását, meg a beírást, vagy ha nagyon-nagy bajt csinált (akkoriban pl. diákigazolványt és buszbérletet hamisítottak!), akkor közölték, hogy a tényeket a tanári kar elé tárják és utána majd lesz ami lesz. Többnyire eltanácsolás volt, de emberi méltóságos keretek között.


Tudom, a kamaszok mostanában nagyon állat módjára tudnak viselkedni.

De az a felnőtt, aki ezt követi, nem válik-e saját maga is azzá? Sőt! Ő felnőtt ember, józan ésszel. Neki kellene gondolkodni.


Aztán meg az is igaz, hogy a saját lakókörnyezetemben is találkoztam ilyennel is, olyannal is.

Pedagógusra ugyanez vonatkozik. A valamikori elsős tanító nénimnek szívem szerint kezet csókolnék mikor találkozunk (már édesapámat is ő tanította). meg van olyan tanár a szakközépből, akivel ha összefutok, inkább elfordítom a fejem...


Összefoglalva: nem tudom eldönteni, mi az igazság ebben az ügyben. Valahol mindkét "oldalt" megértem és egyben hibásnak is tartom.


Milyen világ az, ahol a pedagógus hatodmagával "korholja" a diákot? Milyen iskola az, ahol a diák - teljesen mindegy, hogy mit -de gyújtogat? Ahol eldöntik a diákok,hogy na akkor ma bojkott van?

Milyen világ az, amiben egy tizenéves fiú - legyen az jótanuló, pajkos csínytevő, vagy nagy garázda - az öngyilkosságba menekül?

A fiam most egy éves. Már egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az iskolában majd jó kezekben lesz.

Tényleg kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.

2009. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

11:30-as vagyok:

hát igen, a tanárverések. Ez a mi kis városunkban is nagy divat.

Az iskola előtt áll egy roma pedellus (ami dícsérendő dolog, mert munka és becsülettel vigyáz a gyerekekre is), meg áll egy kigyúrt biztonsági őr is:-(((


Tudom, nem szép azt írni, hogy bezzeg az én időmben, de hát nem volt az olyan régen, 15-20 éve.

A szülők rendszeresen bejártak az iskolába. Szülői értekezletre. Meg nyári takarításban, festésben segíteni. meg futballpálya építésre.

Most is bejárnak rendszeresen :-((( de valahogy a társadalmi munka nem jut eszükbe.

2009. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, Esztergom polgármestere paranoid szemé-lyiségjegyekkel rendelkezik. A hadjáratok ott folyamatosan

zajlanak. Ez is ebbe a sorba tartozik. Kit érdekel ez a

szerencsétlen srác? Jó ürügy a renitens tanárok vegzálására!

2009. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A szülőknek magukba kellene egy kicsit szállni.

Az én fiam is tizenéves, és eszébe nem jutna gyújtogatni.

Amit ma hallani az iskolai állapotokról az felháborító.

Egy egyszerű példa :

Az idióta vagány kiccsávó autószerelőnek tanul. Vagány és

tojik a világra, főleg az oktatókra, mert ez a menő.

Azután elmegy egy márkakereskedésbe autó szerelni.

Az én meg a ti autótokon fog a laza kiccsávó féket javítani.

Én meg azt mondom, hogy inkább magához nyúljon ne az én autómhoz. Még élni szeretnék. Na ezért nézem meg hogy ki nyúlhat a dolgaimhoz.

2009. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kell keresni a megoldásokat, csak a gyökereknél kellene kezdeni:

1. Biztos megélhetést nyújtani a dolgozó embereknek, hogy ne a "miből fizetek rezsit és kaját" töltse ki szinte minden gondolatukat, hanem legyen idejük a gyerekeikkel foglalkozni, őket nevelni.

2. Emberbarát iskolarendszert, tanterveket, értelmes mennyiségű és minőségű tananyagot összeállítani, hogy az iskola ne kizárólag a tantárgyak oktatásáról, hanem elsősorban az értékek átadásáról, a gyerekek neveléséről szóljon.

2009. júl. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!