Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megváltozott az életed a...

Megváltozott az életed a válság miatt? Egyáltalán érezhető a válság?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem,mert mindenhol azt hallom,hogy Válság van,és milyen nehéz lesz a hétköznapi dolgozó embereknek...De itt olvasva a kérdéseket,és válaszokat,én úgy látom,hogy nincs olyan nagy baj(szerencsére) hisz sok ember megteheti,hogy lakást,autót vegyen,csodás helyekre mennek nyaralni...stb...Tényleg ennyire jó az élet?
2009. júl. 10. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Lássuk csak.

3 hete öblítő nélkül mosok, 3 napja pedig elfogyott az utolsó karton tejem is. Utolsó fogkrémtubust használom. A derékig érő hajamra hetek óta nem jut balzsam. A kutyának a konzervre valót alig összehozni minden nap, mert a felhalmozott készlet elfogyott. Kakaóport nem láttam hetek óta már, meg ilyen apróságok... a hűtőben csak tojás, vaj, meg paprika van.

Király az élet!

2009. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

jó nekik... gyermekkoromban mindig jutott minden napra csoki, édesség, nyáron pedig strandolni jártunk rendszeresen,és legaláb egy helyre elmentünk nyaralni a családdal, sőt, általában egy táborba is elmehettem...


ami most van: nem tudok még egy napra sem elmenni kikapcsolódni, édességről nem is álmodhatok, örülök, ha kenyér van, régen volt mindig üdítő, most van csapvíz, még szörpre se telik...strandolni nem voltam még a nyáron, de nem is leszek, nyaralásról meg nem is álmodhatok, sőt, még bulizásról se nagyon, pedig 20 éves fiatal vagyok és jó lenne, ha úgy élvezhetném a nyarat mint a többiek...legalább egy fesztiválra elmehetnék, de nekem az is luxus....

2009. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Persze, hogy megváltozott. A válság előtt dolgoztam, most itthon vagyok a babánkkal. A korábbi jövedelmem, ha mindent bele számolok (utazási, étkezési hozzájárulás, évi egyszeri plusz pénz) kb. felét keresem. Miközben nőtt a család létszáma (is).

De! Nem kell munkába mennem, így ruhára nem költök szinte semmit, ugyanúgy nincsenek munkahelyi megbeszélések (általában a sarki italmérő helyen). Minden nap főzök, nem heti háromszor rendelünk kaját, mint korábban. Ráérek listát készíteni, hogy mi fogyott el, így amikor havonta 2szer nagy bevásárlást tartunk, akkor megveszek mindent, nem a sarki, jóval drágább éjjel-nappaliban kell vásárolni naponta. Ráérek nézegetni, hogy mi hol akciós, így ha már fogyóban van pl. a mosószer, de akciós, akkor veszek. Egyszerűen tudatosabban vásárolok.

A nyaraláson spórolunk, mert a férjem kap üdülési csekket (már ameddig még kap), így effektív pénzünkbe nem kerül. A válság előtt mondjuk nem is voltunk soha nyaralni, mert arra nem jutott.

A lakás törlesztőrészlete megnőtt, de korántsem annyival, mint amekkora összegekről hall az ember. Úgy látszik nagyon jókor, jó banktól vettük fel.

A rezsi megnőtt, de amióta emelkedik mindennek az ára, jobban odafigyelünk, hogy pl. ne égjen feleslegesen a villany.

Összességében lettünk tudatosabbak, nyilván ez a gyereknek is köszönhető, már mások az értékek.

2009. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Mi nem vagyunk gazdagok, de fel se tűnik, h válság lenne. Max annyi, h idén nem megyünk a Balcsira(meg sehova) nyaralni.
2009. júl. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Duplájára nőtt a lakásunk törlesztőrészlete, emellett lecsökkentették a fizetésemet (hogy elkerüljük a leépítést a dolgozók közös megegyezéssel aláírták a bércsökkenést a munkahelyemen.), a válság előtt nem számított rossznak a keresetem, msot pont hogy a hitelre + rezsire + kajára elég. Úgy, hogy nem marad semmi megtakarítás. Ruhát nem is tudom mióta nem vettem. És szerintem nekem még jó... Mert mi lehet azzal, aki elvesztette az állását, és esetleg gyereket is nevel? A hitele valószínűleg annak is megnőtt úgyanúgy, stb...
2009. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

a boltban jobban megnézem az árakat,semmiről se mondok le csak az olcsóbb kategóriát választom,nem megyünk nyaralni,kozmetikus/fodrász látogatásamat minimálisra szorítom(nem mintha eddig olyan gyakran mentem volna..)


nem veszek meg minden könyvet amit amúgy vennék,inkább kiveszem a könyvtárból.kb.ennyi.)

2009. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%
Miféle válság?!?!
2009. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is,mint a dolgozó emberek többségének sok mindenről le kell mondanom.Viszont a kérdés utolsó mondatára válaszolva,van akinek ilyen jó! A mult hetekben egy cikket olvastama gazdasági válság hatásairól.Ott egy 2 gyerekes anyuka panaszkodott,hogy a válság miatt nekik is spórolni kell.Az idén csak két hétre tudnak elmenni nyaralni,már nem emlékszem,melyik divatos helyet mondta,a gyerekek csak 3 táborba tudnak elmenni,lovagló,nyelvi meg ilyesmi,és még így is van néhány hét,amikor szabadságot kell kivenniük,hogy a gyerekekre felügyeljenek.Sajnos az idén csak 800.000.- Ft-ot tudnak ilyen célra áldozni.Eszükbe sem jut az ilyeneknek,hogy sok családnak ez majdnem egyévi keresete.
2009. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Igen megváltozott illetve érződik is. Egy cégem csődbe ment illetve a fizetésem a felére csökkent a munkahelyek megtartása miatt, de legalább nem küldtek el senkit.
2009. júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17%
Én élvezem ezt a válságosdit, végre picit helyrezökken a világ..............talán:D
2009. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!