Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Teljesen sokkolt a felismerés,...

Teljesen sokkolt a felismerés, amikor rájöttem, hogy más dolgokhoz képest határozom meg a saját személyiségem. Más is volt már így?

Figyelt kérdés
Gondolom az az oka, hogy régóta úgymond üres az életem, és időm nagyrészét a számítógép előtt töltöm fantáziálással, üres kattingatásokkal. Pár éve. Rájöttem, hogy a személyiségemet más dolgoktól teszem függővé. Mint pl. olyan vagyok, amilyen zenét hallgatok, olyan vagyok amilyen ruha rajtam van. Mert az illik hozzám, engem fejez ki. Ez mindig feszengést okozott, mert nem tudtam megállapodni egyetlen dolognál, mert mindig más volt a kedvem..de én meg állandóságot akartam, így ragaszkodtam, követeléseket támasztottam magamnak.

2012. júl. 23. 20:10
 1/6 anonim válasza:
Igen, velem is ez van. :) Ha hiszed, ha nem!
2012. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs abban semmi rossz,ha ragaszkodsz a saját személyiségedhez.Fordítsd vissza a dolgot:azért hallgatsz olyan zenét,mert azt szereted és azért viselsz olyan ruhát,mert abban érzed jól magad.Ha más a hangulatod,más zenét hallgatsz,ha olyan a kedved,máshogy öltözködsz.Egyszerű."Akármilyen vagyok,más is vagyok".

Az "üres kattintgatás" már más kérdés.

2012. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, ebben egyetértek, hogy külső dolgokkal fejezzük ki a személyiségünket, de én nem ésszel csináltam úgy érzem. Pl. azért ragaszkodtam egy márkához, mert úgy gondoltam, hogy ez nem tömegtermék, ezáltal "egyedi" leszek. Tipikus reklámfogás, én meg bedőltem neki!
2012. júl. 23. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nekem is eszmbe jutott nemrég: a ruháim/cuccaim, ismerőseim/barátaim az elolvasott könyek és a látott filmek, agyonhallgatott zenék nélkül ki vagyok én? Mi határoz meg engem? Tele van véletlen dolgokkal az életem amik kialakították az ízlésem, személyiségem mondhatni.
2012. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
En ennek az ellentete vagyok. Bar ettol meg nem gondolom, hogy baj van veled. nNagyon eros az egyenisegem no letemre, es kizart hogy egy ruhat megvegyek azert mert divat eppen. Viszont ha divat de tetszik is akkor lehet, hogy megveszem. Szeretek hatarozott szineket viselni, mert ugy erzem ezek illenek hozzam. Az izlesem idovel kismertekben valtozik, viszont szerete uj dolgokat is kiprobalni. A reklamok bekajalasa helyett elolvasom mit tartalmaz az elelmiszer, es leellenorzom a hozzavalokat (E szamok stb). Viszont az esetedben azt gondolom, hogy mivel a szemelyiseg fejlodik, es te eszrevetted magadon ezeket a dolgokat, igy eselyes, hogy valtozni fogsz a jovoben. Ne aggodj emiatt!
2012. júl. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Zenék, ruhák és egyebek nélkül is van személyiséged! Az vagy akinek akarod magad. Szerintem egyszerűen egy ízlésvilág változás közepén vagy és már a régi dolgok furcsák neked. Egyszerűen válts és csináld azt, amitől jól érzed magad. Egyszerűen figyeld meg vagy kísérletezd ki, hogy mi az ami tetszik, mitől érzed jól magad és cseréld le a ruhatárad és a CD-idet.
2012. júl. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!