Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 22 éves vagyok (nőnemű), ha...

22 éves vagyok (nőnemű), ha egy 40 körüli ember letegez, visszategezhetem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 20:50
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
És ha egy 30? Azt ugye már minden további nélkül?
2012. aug. 8. 20:51
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak korfüggő. Akár ki is kérheted magadnak, ha nem ismered.
2012. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Én nem akarom kikérni, utálok magázódni, csak nem akarok bunkó lenni, hogy visszategezem. Viszont így meg félek, hogy olyan "merevnek" tűnök, ha visszamagázom.

Tehát csak azért kérdezem, hogy bunkónak nézhet-e, ha visszategezem?

Igazából orvosról van szó, én meg orvostanhallgató vagyok és a gyakorlat alatt néhány orvos letegez. A 30 körüliek meg az asszisztensek.

2012. aug. 8. 21:13
 4/23 anonim ***** válasza:
Visszategezheted.
2012. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! :)
2012. aug. 8. 23:07
 6/23 bryan álnév válasza:
vagy kérdezd meg az emberkét
2012. aug. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én simán visszategezném. 18 fölött mindenféle idegent visszategeztem, aki engem letegezett. Nyilván ez alól kivételt képeztek a gyermekkorom óta ismert szomszédságban élő 80 éves bácsikák.
2012. aug. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Nagyfater ***** válasza:
100%

Az ilyesmi mindig nagyban függ a szituációtól és az illetőtől. Más a helyzet főnökkel, kollégával, családtaggal és idegennel.


Feltételezem, hogy a kérdésed idegenre vonatkozik. Ha az illető nő, akkor simán visszategezheted, mert a tegezéssel fejezi ki, hogy a korkülönbség ellenére egyenrangúnak tekint. Ha férfi az illető, akkor az engedély nélküli tegezés a részéről nagyfokú udvariatlanság, amit úgy kell a tudtára adnod, hogy hangsúlyosan visszamagázod.

2012. aug. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Munkakapcsolatban elvileg magázódni kell, a csendőr pertu azonban nem megy. Férfiként nem tegezhetett volna le, és oktatóként sem. De, ha megtette, akkor visszategezheted.


Esetleg oldhatod a helyzetet, hogy hivatalosan tegeződtök: azaz megbeszéled vele....

2012. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Fürtös válasza:

Ha első találkozás, akkor a férfi nem kezdeményezhet tegezést, elvileg még akkor sem, ha magasabb rangú. Ha mégis megteszi, akkor ez a tegezés felajánlása, és ezt vagy elfogadod, vagy nem. Ha nem, akkor neki illik visszamagázni.

Ha régi kapcsolatról van szó, akkor te nem változtathatsz a kialakult helyzeten, neki kell felajánlani, hogy tegezd.

2012. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!