Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért utálom ennyire 'nő'...

Miért utálom ennyire 'nő' társaimat? Normális vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Nem voltam sosem igazán lányos (az elmúlt jó egy évben kezdtem el komolyabban foglalkozni a 'csajos' dolgokkal, ruhákkal, sminkekkel. Sosem öltöztem annyira fiúsan, gondolom értitek, mire gondolok, csajosan öltöztem, de nem vittem túlzásba, bár mondjuk most sem). Kisebb koromban vonatokkal játszottam, a Barbie babáimnak levágtam a haját, és a 'terepjárójával' játszottam.

12-15-6 éves korom között rock és metál zenét hallgattam, bakancs, szegecsek, fekete haj, láncok stb. Leginkább fiúkkal barátkoztam, vagy hasonló lányokkal. 1-1,5 éve 'lecsengett' a 'rocker korszakom'. Leginkább az informatika érdekel, ami nem igazán 'női szakma'.


Tavaly 'belecsöppentem' egy helyi rádióba. Ott is szinte egyből csak a férfiakkal találtam meg a közös hangot, a nőktől felállt a hátamon a szőr. Akárhányszor fel kellett mennem a rádióba, a recepciós csaj húzgálta rám a száját (ok nélkül nem járkáltam fel), bunkó volt, pedig nem ártottam neki. A másik véglet, hogy egy nő akárhányszor meglát ott, vagy a városban, 32 fogas vigyorral köszön, túlontúl kedves, szinte már csöpögősen kedves. Szóval a mai napig ott is csak a férfiakkal vagyok (rendezvények, stb), és ők segítettek szinte mindenben.


Múlt hónapban 6 napig voltam a hegyekben egy hívő csoporttal (12-21 éves korig voltak fiatalok, 6 fiú, 4 lány). Már az első napon 'összetűzésbe' keveredtem a lányokkal. Egy 12 éves csajnak kellett mosogatnia, teljesen habosan tette a csöpögtetőre a tányérokat, evőeszközöket, és mellesleg már az is felhúzott, ahogy túlartikulálva megszólal, és a s_ggemben volt. Szólt egy felnőtt nekünk lányoknak, hogy rosszul van elmosogatva. Forgattam a szemem, és mondtam, hogy X mosogatott el. Aztán hátba támadott egy csaj, hogy fogjam vissza magamat, mert kicsi, stb (értem, hogy kicsi, ellehet normálisan is mondani, nem kell lekezelően mondani). Ráadásul a letolós csaj a barátnőjével jött és a frász rám jött már akkor, amikor a két csajt együtt láttam. Egész nap csak susmotolnak, egymás hátsójában vannak, mindent együtt csinálnak, és kellemetlenül éreztem magam, amikor a szobában ketten susotoltak, és kellett valami a szobából.


Tudom, hogy néha elég nyers a modorom, és akaratlanul is grimaszolok, forgatom a szemem. Gondolok itt arra, hogy egyik lány osztálytársammal véletlenül összefutottam a városban, megállt, és iszonyúan mű vigyorral (már vicsorgással) felém hajolt, hogy megpusziljon (sosem csinált ilyet velem), és ennyit tudtam csak mondani: ez meg mi a f@szom volt?!


A fiúkkal/férfiakkal egyáltalán nincs ilyen problémám. Azt tapasztalom, látom, hogy sokkal 'erősebb' a barátságuk a fiúknak, mint a lányoknak, kevesebb a hiszti, sértődés, nyavalygás, kényeskedés. Eddig akárhány fiú barátom, haverom volt, még nem vesztünk össze egyszer sem, egy fiú barátom sem párolgott el. Mellesleg nincs 'sértődés' abból, ha mondjuk ha egy helyen vagyok sok fiúval, és mindenki ül, csak én állok, és megszólalok 'de parasztok vagytok, álljon már fel valaki, hadd üljek le', vagy mondjuk a helyemet elfoglalják és ennyit mondok 'húzz már innen a fenébe, ez az én helyem'. Illetve én sem sértődök meg semmi ilyenen, azon sem, ha éppen engem szivatnak nem kicsit, vagy mondjuk a súlyommal 'cikiznek', vagy éppen kártyáznak, játszanak valamit, és éppen nem tudok csatlakozni.


Más is ilyen, vagy valami bajom van? :D



2012. aug. 11. 16:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Másik: attól kapok frászt, ha egy drogériában, vagy bárhol összefutok lány ismerőssel, és elkezdik ecsetelni, hogy ez meg ez a rúzs/szemhéjpúder de passzolna a bulizós magassarkúmhoz, és még suliban is használhatom a leopárdmintás felsőmhöz, és társaik.


Aláírom, én is odavagyok a sminkcuccokért, de ennyire nem 'verem a nyálamat', és nem 'görcsölök rá' ennyire az összhatásra, de azért figyelek, hogy igényes legyek.

2012. aug. 11. 16:39
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Legyél a feleségem:)
2012. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Megfájdult a fejem, pedig csak a feléig jutottam.
2012. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3-as: bocsi, hosszú lett, tudom, de már megint esz az ideg rendesen, mert felhúzott egy drága nő társam :D
2012. aug. 11. 16:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem barbie lány vagy hanem antibarbie lány, felfogtuk, megértettük. És akkor most mi van?
2012. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
végig sem bírtam olvasni, pedig nő vagyok. Ez szóf.sás. Ha nem érdekel a szemhéjpúder színe, csak bólogass és kész. Nőben és férfiban is van ostoba. Barátkozz olyanokkal nemtől függetlenül, aki bejön, ennyi. A pofavágást meg senki sem szereti.
2012. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs bajod (hacsak nem csinálsz magadnak). Más nem ilyen, szerencsére minden ember különböző.

Gondolod, ha abnormális lennél, rögtön a legfrappánsabb választ kaptad volna (legyél a feleségem)?

Én a szövegből egy olyan, kissé extravagáns nőt látok, aki valamiért hisztérikus a nőtársaitól (ez is női tulajdonság, a fiúk vagy otthagyják, vagy "elintézik"). Lehet, hogy kicsit sokat foglalkozol önmagaddal?...

2012. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szóf_sás... Túlzásba vittem a részleteket :P
2012. aug. 11. 19:53
 9/14 anonim ***** válasza:

Ó, ne aggódj. A férfiakat sem kell félteni.

Rengeteg férfival dolgoztam együtt, és undorítóak. Azzal hencegnek, hogy kit, mikor, hol dugtak meg, van, aki a várandós(!) felesége megcsalásáról számolt be, meg sok apróbb dolog...

2012. aug. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a férfiak rossz tulajdonságaival, de mégsem tapasztaltam azt, hogy órákig, napokig mondják ugyan azt...
2012. aug. 12. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!