Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem zavar, hogy amit...

Titeket nem zavar, hogy amit vásároltok ruhát, milyen körülmények között készül, illetve mi áron jut el hozzánk a boltokba?

Figyelt kérdés
Nem szivesen vásárolok ruhát ezek miatt, mert tudom, hogy mi megy ezekben a távol keleti gyárakban. Legalábbis leírásokból tudom. Elvileg napi 10-16 órában dolgoztatják az embereket, ordibálnak velük, ha hibáznak, nem ritka, meg is verik őket, a nőket meg molesztálják. Szerintem ez szörnyű, és ha belegondolok, hogy a ruhám amit megvettem is onnan jött, ki tudja mi a története. De megkerülni ezt nem is nagyon lehet, vagyis én nem találtam erre megoldást, de ha valaki tud mondani, azt megköszönném. Pár magyar ruhaterméket ismerek, de abból még felöltözni nem lehet. Szinte minden Keleten készül. Mit gondoltok erről?

2012. aug. 30. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem zavar, kb. minden gyárban ez megy, mégis megvesszük a dolgokat.
2012. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

azt, hogy amint kapok rendes fizetést, amiből fel tudom öltöztetni a két gyerekemet, ami minden évszakváltáskor új ruhatárat jelent, 3 havonta új lábbelit, mert kinövik, akkor majd megveszem a fair trade árut.

Egyébként meg már minden a távol-keleten készül. Ha meg nem veszed meg a ruhákat, még munkájuk sem lesz....

2012. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Audrey80 válasza:


azt, hogy amint kapok rendes fizetést, amiből fel tudom öltöztetni a két gyerekemet, ami minden évszakváltáskor új ruhatárat jelent, 3 havonta új lábbelit, mert kinövik, akkor majd megveszem a fair trade árut.

Egyébként meg már minden a távol-keleten készül. Ha meg nem veszed meg a ruhákat, még munkájuk sem lesz...."


szívemből szóltál. totál nyolcadrangú kérdés számomra, hogy hogy készül.

2012. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy több mint 100rugó árú teló is köbö 200 forint..alapanyagok, meg külföldi munkaerő..mégis a márkát megfizetve méregdrága..

Am nem az ár zavar, hanem a fogyasztói társadalom viselkedése

2012. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem az alapanyagokat fizeted meg, mint ahogy ha könyvet veszel, ott sem kizárólag a papírt kell megfizetni....
2012. aug. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a megverésen kívül a többi igaz a mi echte magyar irodai munkahelyünkre is..........

egyébként amúgy se érdekelne. Olcsók, én meg egyszer élek, és szeretném a szépségemet méltóan "csomagolni" :))

2012. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor járjak pucéran ? Láttam már azt is,hogy mindenféle több milliós gyémántokkal kirakott cipőket is a nyomornegyedekben élők rakják össze,napi 5 dollárért . Szóval az sem biztositék rá,hogy nem szenvedett senki a készítése alatt,ha drága cuccokat veszel.
2012. dec. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!