Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tennétek a szomszéddal...

Mit tennétek a szomszéddal aki üvölteti a zenét és nem reagál a csöngetésre?

Figyelt kérdés

Panelban a felettünk lakó szokása, hogy random időpontban, random időintervallumban feltekeri a zenét, úgy, hogy csakúgy zakatol az ember feje, még a szék is rezeg alattam. Eleinte ha becsöngettem, kijött, és megkértem, hogy halkítsa le. általában halkított is rajta, bár nem sokat.

Viszont mostanában vagy figyelmen kívül hagyja, vagy kikapcsolta a csengőt (a kapucsengőjét is próbáltam, meg a fentit is a rácsnál, ami elhatárolja az embert az ajtótól úgyhogy kopogni már nem lehet), mert egyáltalán nem reagál, így szólni se tudok neki. Ti mit tennétek, feljelentenétek?



2012. máj. 12. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lekapcsolnám a villanyóráját, vagy egy partvisnyéllel bekopognék, és lefejelném.
2012. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
sajnos minden el van kerítve méterekre a ráccsal, az ajtót se meg a villanyórát se lehet elérni sehogy.
2012. máj. 12. 15:16
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg megunta a zaklatásodat. De ha nem este hallgatja akkor feljelenteni sem tudod,viszont este 10 után ráhívhatod a rendőrt.Bár annak sem fog ajtót nyitni:D Régi jó módszer partvisnyéllel felkopogni esetleg ablakát megdobálni
2012. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hát elég erős kifejezés hogy "megunta a zaklatásomat", itt ő az aki zaklat, szerintem az a normális ha nem dübörög úgy valami mintha a fejemet vernék kalapáccsal. de ehez képest sose voltam bunkó, mindig normálisan elmondtam neki, hogy nem a heppem a lehalkítás, csak egyszerűen nagyon kellemetlen, mert fáj tőle a fejem, és nem tudok se tanulni se aludni se tévézni tőle. délután is rossz, de hadd ne mondjam mennyire ki voltam idegileg amikor hajnalig csinálta. semmi átkopogásra nem reagál.
2012. máj. 12. 15:54
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Füldugó a megoldás, vagy családi házba költözés.Esetleg ellenzene! Valami jó kis ária-opera ezerrel a fala felé fordított hanfalakkal.Én ezt is kipróbálnám.
2012. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek tanulékonyak ám. Minden nap, amikor ő zenélgetet, te este 20:30-21:00 között valami rettentően rémes zenét halgass max hangerőn, ha aznap nem zenélt, akkor te sem. 1-2 hét és leesik neki..
2012. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 ArturoBla ***** válasza:
100%
A csendháborítás a nap bármely szakában igaz, ha a tevékenység a lakóközösség nyugalmát zavarja. Ergo, a rendőrségnek lépnie kell. De bizonyos kiszállás után már fizetni kell, ilyenkor, ha a bejelentett valóban visszaeső, bizony kemény ezresek röppennek ki a kezéből.
2012. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A "csendháborítás" már nem létező fogalom. Ehelyett a nap 24 órájában köteles tartózkodni mindenki minden olyan magatartástól, amellyel másokat zavar (hangos zenehallgatás, bulizás, ordibálás stb.); kicsit megfordítva: mindenki csak addig élhet a jogaival, amíg nem sérti mások jogait.


A hivatalos eljárás elég macerás, neked kell eldöntened, hogy lépsz-e vagy sem. Nemrég volt egy hasonló kérdés, másolom, amit oda írtam:


< 1. A magyar jogszabályok szerint mindenkit megillet a birtokvédelem joga. Ebbe beletartozik az is, hogy a saját (vagy akár a bérelt) lakáson belül nyugodt körülmények között tudjon élni.

2. Minden társasháznak kötelezően rendelkeznie kell házirenddel, többnyire ebben is tiltják az ilyen jellegű viselkedéseket.


Tehát a következőket javaslom:

1. Kérdezd meg a többi szomszédot, őket zavarja-e a zaj. Ha igen, szóljatok a közös képviselőnek, hogy szólítsa fel a zajongó szomszédot szóban vagy írásban (utóbbi hatékonyabb); és amennyiben ez sem vezet eredményre, akkor indítson ellene szabálysértési eljárást a helyi önkormányzatnál. Oda titeket be fognak hívni tanúnak egy tárgyalásra, amely során részletesen előadhatjátok a panaszokat, ill. megerősíthetitek mindazt, amit a közös képviselő a bejelentésében leírt.


2. Ha a többi szomszédot nem zavarja, vagy a sajnálatos módon sokakra jellemző inkább-eltűröm-de-nem-akarok-rosszban-lenni-másokkal típusba tartoznak, akkor szólj a közös képviselőnek te egyedül. Elvileg ekkor is köteles eljárni ugyanúgy, mint az első esetben; csak egy embert könnyebb lerázni, mint sokat, ha esetleg a közös képviselő is az a teddide-teddoda típus. [Nem nagyon szeretik felvállalni a konfliktust a lakókkal, pedig többek között erre is vállalkoztak a megválasztásukkor].


3. Ha nagyon úgy néz ki, hogy a közös képviselő nem akar intézkedni, vagy csak ígérget, ti magatok is megtehetitek a bejelentést, azaz megindíthatjátok a szabálysértési eljárást. Ennek egyetlen hátránya, hogy pénzbe kerül, nem tudom pontosan, párezer (3 - 4?) forint. Az eljárás eredményeként többtízezres pénzbüntetést kaphat a szomszéd.

Vagy lehet birtokvédelmi eljárást is indítani, ugyanott, az önkormányzatnál.

Ez esetben a jegyző adja meg a birtokvédelmet, azaz felszólítja a szomszédot a tiltott magatartás abbahagyására. Amennyiben ez ellen vétenek, be kell jelenteni a jegyzőnek, aki már szabja is ki a pénzbüntetést.


Mindenesetre imádkozhattok, hogy akármilyen módon is, de szűnjenek meg ezek az áldatlan állapotot. Esetleg meg lehetne próbálni még egyszer szólni nekik annak kilátásba helyezésével, hogy amennyiben nem lesz tartós eredmény, megteszitek a szükséges lépéseket. Lehet, hogy ez már jobban meghatja őket.


És még egy: Pár éve született egy olyan jogszabály, ami szerint a lakótelepeken hangos bulizás esetén a rendőrséget is ki lehet hívni, akik a helyszínen felszólítják az illetőket a zajongás befejezésére, ill. bírságot szabnak ki (talán 30. 000 Ft volt akkor). Érdemes lenne utánanézni vagy rákérdezni, hogy ez a szabály csak erre a helyzetre vonatkozik-e, vagy bármiféle zajongásra is. Mert ha utóbbi, akkor ez a leggyorsabb és leghatékonyabb módszer. >


Üdv. :)

2012. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 rda85 ***** válasza:
100%

Csengő benyom és pillanatragasztó, mellé egy cetli: Na, milyen érzés?


Érteni fogja

2012. júl. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

@ rda85:


:)))


De azért ez nagyon rizikós, nem?

Úgy értem, mi van, ha túl hamar kinyitja az ajtót? Akkor még az sem elég, ha én gyorsabban futok, mint ő. :P

Merthogy látja, hogy én voltam, és simán elkaphat bármikor...


Saját tapasztalatból írtad amúgy?

2012. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!