Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek hogyan köszönjek...

Mackus kérdése:

Szerintetek hogyan köszönjek a szomszédomnak?

Figyelt kérdés
Édesanyám szerint a "jó napot kívánok" csúnya köszönés a 60 körüli szomszédomnak.22 éves vagyok és anya azt mondja hogy kiskorom óta ismer a szomszéd.Ma délután így köszöntem a szomszédnak és anya ott a ház előtt és a szomszédtól 15 méterre korholt hangosan le hogy miért úgy köszönök...ez normális?!?!És én vagyok a tiszteletlen??

2012. aug. 31. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem annak, akit kiskorod óta ismersz, a csókolomról jó napot-ra való áttérés elég távolságtartónak tűnik. Nem ciki 22 évesen ugyanúgy csókolom xy néni, vagy bácsival köszönni egy régi szomszédnak, szép jó napot xy néni/bácsi is jó. Akármilyen udvarias is a jó napottal való köszönés, régi ismerősöknek nem szokás, gondolom ő sem kezdett el magázni, hiszen ismer gyerekkorod óta.
2012. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy, köszönj nyugodtan jó napot-tal.
2012. aug. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne csúnya, hogy jó napot kívánsz egy öregúrnak? :D
2012. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A Jó napot a legideálisabb köszönés!

Felnőttél, nem csókolomozhatsz, ma már nem is divat.

2012. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogyan?

Szépek a tehenei szomszéd!

Anyád mit szól bele kinek hogy köszöngetsz. Én 23 vagyok MÉG MINDIG MINDEN szomszédnak csókolommal köszönök. Szinte mindegyik azóta ismer mióta élek. A saját anyám is úgy köszön a régi szomszédainak, hogy csókolom xy néni.

No, isten veled! :P

2012. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg akkor is baromság, hogy akit 20 évig csókolomozol, annak egyik napról a másikra jó napottal köszönsz, csak azért, mert valaki gyerekesnek tartja a csókolom-ot. Gondolom az idősebb rokonoknak is csókolommal köszönsz, nem jó napottal. 20-30 között ez amúgy egy ilyen időszak, de 30 felett majd megint előszeretettel fogod az időseket csókolomozni.
2012. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha még otthon laknék, gondolkodás nélkül csókolommal köszönnék, hiszen a fél lépcsőház kis korom óta ismer. Így viszont, hogy félévente néhány napot töltök ott, azt hiszem, semmi rossz nincs egy kis távolságtartásban, hiszen évek óta jóformán egy mondatot nem váltottam velük. Így a csókolom leredukálódott jó napotozásra, pár ember kivételével, akikkel anyum tényleg jóban van, és akikkel elég jól ismerjük egymást, legfeljebb még nekik megy a csókolom - panelház termézetesen.

A faluban viszont, ahol tényleg mindenki ismer, egyértelműen csókolom, hiszen van egy rakás ember, akiket életemben párszor láttam, de ki tudja hányad ági rokon keresztanyjának a valakije... szóval falu, lényeg, hogy mindenki ismer mindenkit :P

2012. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ismerem a problémát...


Egy felnőtt, ha veszi a lapot, hogy a kisgyerek, akit ismer, már nem gyerek, akkor vagy felkínálja neki a tegeződést, vagy szépen elkezdi magázni (ha férfi, és ifjú hölygről van szó, akkor csókolomozni).

Ha idős néni, aki a nagymamád lehetne, az más, ő nyugodtan tegezzen, te meg nyugodtan csókolom x nénizheted, ez kedves. Ha nagyon idős bácsi, az is OK.

De ha nem idős, mondjuk csak a szüleid korosztálya, 50-es, és ő nem vette a lapot, és továbbra is tegez, az részéről nem valami udvarias... Egy 50 éves pasi nem tegezhet egyoldalóan egy huszonéves nőt. Ebben az esetben "Jó napot kívánok" (és hangsúlyozom, KÍVÁNOK, mert a síma "Jó napot" minden esetben udvariatlan).

Ebben az esetben szerintem is

2012. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*utolsó sor véletlenül maradt bent...
2012. szept. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a jó tanácsokat! :) én szerintem továbbra is maradok a "jó napot kívánok"-nál, édesanyám nem tetszése ellenére...ugyanis szerintem semmi rossz nincs abban ha egy szomszédnak konkrétan azt kívánom hogy legyen szép/jó napja :D
2012. dec. 13. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!