Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy köszönjek a tanáromnak...

Hogy köszönjek a tanáromnak facebookon?

Figyelt kérdés
Kérdeznem kellene valamit tőle,de nem tudom,hogy hogy köszönjek.A csókolom formát alapból nem szeretem,szóval ez kizárva.A tisztelt stb. meg túl hivatalos.42 éves, jófej tanár, oldottabban lehet vele beszélgetni,mint más tanárokkal.
2012. júl. 22. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a formában: "Jó reggelt/jó napot/jó estét! (Nem tudom melyik napszakban fogja olvasni ezt a levelet.)" Én így szoktam, baj még nem volt belőle:D
2012. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt, Jó napot , Jó estét napszaknak megfelelően.

Bár nem tudom mennyi idős vagy, de a csókolom felvetéséből ítélve jóval fiatalabb, így letegezni nem lenne okos dolog.

Egy jó estét viszont éppen eléggé semmitmondóan udvarias hogy megfeleljen :)

2012. júl. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és a tanár úrnak kötelező nagybetűvel kezdődnie? :D
2012. júl. 22. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig én mindenképp azt írnám:

Tisztelt Tanúr Úr!

Ha jóban vagytok valamennyire (nem tudom, hogy milyen tanár, de pl. középiskolában közvetlenebb a kapcsolat, mint felsőoktatásban), akkor lehet:

Kedves Tanúr Úr!

2012. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha levelet írnál neki, akkor kezdheted így hogy: Kedves Tanár Úr!

Ha meg csak úgy ráköszönnél, mert épp lájkolt valamit, vagy ilyesmi, akkor pl. szép jó reggelt tanár úr! hogysmint? :D

2012. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
rendben,köszönöm a válaszokat! :D
2012. júl. 22. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
csá, bro mi a pálya?
2012. júl. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Szevasz b*szodd! Ha a ma írt matekdogát holnap kiosztod és karó lesz, azt a hátadba állítom.


23N

2012. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!