Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Könnyü Angliába kiköltözni?

Roni123 kérdése:

Könnyü Angliába kiköltözni?

Figyelt kérdés
Mert a családdal megfontoltuk mi megyünk, és szeretném tudni mennyire könnyü elhelyezkedni a gyogyászatban külföldön. mert csak akkor megyek ki ha van értelme.

2012. szept. 1. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag könnyű ha van tőkéd, nyelvtudásod, állásod.

Viszont egyből családdal költözni nem könnyű, sőt nagyon is nehéz és drága. Gyógyászatban nem tudom mennyire van állás. De egy biztos. Ahhoz hogy gyógyászati területen tudj dolgozni kellenek majd különbözeti vizsgák, és szükséged lesz angol referenciára.

2012. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha orvos vagy, nem kell különbözeti vizsga (ott elég elismertek a magyar orvosaink), csak ha egyéb (nővér, ápoló, stb.). Család nélkül sokkal könnyebb volna, sőt, én javasolnám, hogy előbb Te költözz ki, teremtsd meg a feltételeket, aztán viheted a családot is. Az egyik barátnőmék is kiköltöztek tavaly előtt egy évre, de visszajöttek, mert nem bírta a szervezetük azt a párás és esős időjárást, mindig elkaptak valamit. De szerettek kint lenni attól függetlenül ;)


Sok sikert!

2012. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is családostul élünk Angliában.

De nem egyszerre jöttünk ki,mert úgy nagyon nehéz,és egyből úgysem kapsz lakást. Egy szobában vagy akár több szobát bérelni meg nem érdemes mert drága.

A mi esetünkben előbb a párom jött ki. Ő tud jobban angolul, így neki volt nagyobb esélye munkát kapni. Amikr már olyan 8 hónapja dolgozott ott, és a cég állandósította, az ügynökségnek is megfelelő volt a referencia, akkor kibérelt egy lakást, és ekkor mentem ki én is gyerekkel. Eleinte én munkát sem kaptam,mert sajnos nem osztogatták olyan könnyen. De 6 év után végre most már mondhatom, hogy szépen elvagyunk..

Egyébként az időjárás tényleg pocsék. AZ esőt én is nehezen viselem (hogy mindig esik), ráadásul lehangoló hogy egész nyáron hosszú nadrágban, pulóverben kell lenni( azért volt pár nap meeg idő, olyan 26-28) de meg lehet szokni.. Bár ha valaki migrénes annak nem ajánlott Anglia. Én nem vagyok az,de néha olyan erős a fejfájásom az időváltozás miatt.

2012. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem pont az idő vonzz annyira Angliába :D Imádom az esőt!
2012. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!